Gebelikte yemek yiyememek

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve beren34 tarafından 28 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : beren34
  1. beren34

beren34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar hamilelikte yemek yemek istemeyen canı birşey çekmeyen zorla yemek yiyen ve bebeğinin aç kaldığını düşünüp üzülen varmı?

Son düzenleme: 28 Ağustos 2009
  2. 28 Ağustos 2009
  3. esin21

esin21 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben varim esimde kiziyor tek yemegim aksam yemegi oluyor genellikle.oda bi iki lokma..ve kendimi cok suclu hissediyorum ac kaliyo diye...bari böyle oruc tutuyum diyorum onada herkes kiziyor sacmala diyorlar...insallah sorunsuz büyür bebisler

4. 28 Ağustos 2009
  5. .melegim.

.melegim. Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hamileliğimin ilk aylarında yaşadım aynı sıkıntıyı.hiç birşey yiyemiyordum. bebeğim beslenemiyor diyede çok üzülüyordum ama kontrollerde bebeğin gelişimi normal çıkmıştı. bebek anneden aldığı için sıkıntı yapma o senden beslenir ama seni halsiz bırakır diyorlardı.gerçektende öyleydi ama sonra toparladım. 3 ayı geçtikten sonra yemeye başladım. en azından süt içmeye çalışın derim ben.

6. 28 Ağustos 2009
  7. beren34

beren34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    inan ben dün gece oturup ağladım yani kendimi hiç mi hiç düşünmüyorum bebek den dolayı vicdan azabı çekiyorum yoğurt süt peynir yumurta görmek bile istemiyorumÇok üzgünüm çoook

8. 28 Ağustos 2009
  9. .melegim.

.melegim. Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sütün içine koyulup yenen gevrekler var. çikolatalı toplar ne kadar sağlıklı bilemem ama en azından sütün tadını bastırıyor.bi süre öyle idare edin bence.

10. 28 Ağustos 2009
  11. umutsuzbahar

umutsuzbahar Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kıslar üzülmeyin. sanırım hamileliğinizin başındasınız. hepimiz aynı sıkıntıları yaşadık. ama geçici bunlar üzülmeyin. ilk 2-3 ay böyle oluyor sonra geçiyor merak etmeyin. hatta sonra durduramıyorsunuz kendinizi yerken . zaten ilk 2 ay falan anneden besleniyor bebek o kadar önemli değil ama 3. ay çok önemli. bebeğin beyin yapısının geliştiği ay 3. ay. bu ayda bol bol ceviz ve omega içeren gıdalar (ıspanak- balık + diğerleri) tüketin. bu önemli. zaten zaman geçtikçe sorunlar düzeldikçe sizde öğreneceksiniz. kendi beslenme planınızı yaparsınız. ama en önemli tavsiyem sütü ihmal etmeyin. ve kendinizi suçlu hissetmeyin. geçtiğiniz yollar normal kaydirigubbakcemile5

12. 29 Ağustos 2009
  13. kedi003

kedi003 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 8+4 gunluk hamileyim.. artık ogrendım ki herkes bu sıkıntılardan gecmis.. bulantı ve kusma coook zor bir donem.. gecsin istiyorum artık.. hamileligin tadını cıkartamadım henuz..
    sonra durduramıyorsunuz kendinizi cumlesi cok motive etti beni.. umarımmm oyle olur.. kac kılo aldıgımı falan umursamıycam... doya doya yemek yemek istoyurmmmmcokacimcoook

14. 29 Ağustos 2009
  15. ruzenin

ruzenin minikmisafir.blogspot.com Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slmmm bende 6+3 günlük hamileyim ama gayet güzel yemek yiyiyorum,mide bulntısı nedir bilmiyorum,hatda sürekli karnım aç,zaten bende hamilelik belirtileri hiç olmadı kızlar,aşermiyorumda sizce normal mi??? hatda kilo aldım ben 2,5 kilo yandım desenize:KK43:(((

16. 30 Ağustos 2009
  17. beren34

beren34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ruzenin ben 4 ayıma giricem hala kilo almadım sen nasıl aldın anlayamadım hamilelik boyunca 10 kilodan fazla almamaya dikkat etmelisin canım ben 2 3 kilo verdim canım tabi bende enteresan sadece süt içiyom ikigünde bir litre süt bitiriyom yemek yemek pek istemiyorum kilo alırsam bu aydan sonra herhalde.

18. 30 Ağustos 2009
  19. beren34

beren34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ruzenin birde bende 8 haftama kadar gayet iyi yiyodum sonra 2 3 ay arası çok kötü oldum.