Gebelikte Yoğun Akıntı hali

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Pamik_PrenSes tarafından 23 Mart 2010 başlatılmıştır.

23 Mart 2010
    Konu Sahibi : Pamik_PrenSes
  1. Pamik_PrenSes

Pamik_PrenSes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam hanımlar

Kızlar ben 28 haftalık hamileyim ve çok yoğun akıntım var doktorumla bu durmu görüştüğümde kokulu ve rengi koyu türden akıntı olmadıkça korkmamamı söledi.
    ,Fakat bendeki akıntı su gibi ve iç çamaşırımı belki günde 2 , 3 kez değiştirmek zorunda kalıyorum koku ve değişik bir renkte yok acaba suyummu az az geliyor dedim ama anneme sorduğumda öle bi durum olduğunda su okdar az gelmeyeceğini söledi
    Doktorla randevüma daha var ve kafam çok karışık sizde böle sorunlar yaşıyormumsunuz.
    özellikle çok yogun hareket ettiğim günler iç çamaşırım rahatsız edicek kadar çok ıslanıyor ve peçete ne kağıt havlu fayda etmiyor ped kullanmıyorum ajlerjik reeaksiyon gösterdiği için siz ne dersiniz??

2. 23 Mart 2010
  3. o1nesli35

o1nesli35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım aynı sorun bende de var aynı çamaşırı ıslatacak şekilde bazen sulu bazen krem kıvamında oluyor günde 4-5 kez çamaşır değiştiriyorum gebelik döneminde akıntıların yoğunluğu artabilirmiş endişe etme, bence ped kullanmayı bırak ped alerjik reaksiyona neden olur ve mantara yol açar. rengi koyu renk, yeşil ya da kahve olmadıkça normaldir akıntın

4. 23 Mart 2010
  5. xxxxxangel

xxxxxangel GÖBÜŞÜ BEBİŞLİ:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ewet canım aynı akıntı bendede var normaldır heralde dıye ben hıc sormadım doktora ama ıdrar yollarında ıltıhapta olabılır

6. 23 Mart 2010
  7. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    canim terliyor olmayasin,benim de sicak oldugunda yada hareketli gunlerde anlattigin gibi camasirim sirilsiklam oluyor.Su gibi demissin cunku,yogun olsa yada kokulu olsa o zaman iltihap yada mantar olabilir.

8. 23 Mart 2010
  9. Pamik_PrenSes

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yok ped kullanmıyorum zaten NESLı yazdımyaz yukarıda alerjik yönden iyi gelmiyor tenime

Angel evet idrar yolunda olan bi intihapın akıntısıda olabilir.Bunu bi sorayım doktoruma

Sofika ama sadace çamaşırırmın ağ bölümünde böle bişey görüyorum ter olsa tamamı o şekil olmazmı çamaşırmın bilmiyorumkismile

10. 24 Mart 2010
  11. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    313
    canım umarım suyun degildir seni korkutmak istemem ama benim suyum geldigi icin erken dogum yaptım renksiz kokusuz ilk sabah kalkttıgımda hissettim camasırım ıslanmıstı 31. haftadaydım idrar kacırma olayı oabilir diye dusundum camasırımı cıkarıp kurttum idrarsa sarı olarak kuruması gerekiyodu ama lekesiz kurudu sonra dr a gittim baktılar bebisimin suyuymus 1 hafta tutabildiler 15 gum kuvezde kaldık simdi evimizdeyiz ama cok kotu gunler gecirdim. Enfeksiyon nedeniyle kesem delinmis ve az az geldi annenin dedigi gibi sarıl sarıl gelmedi bence hic ihmal etme doktora git ben erken gittigim icin ciger gelistirici ignemi oldum kızım kendi kendine nefes aldı cok sukur enfeksiyonsa umarım en kotusu o olsun ihmal etme hemen tedavini ol Allahım zamanında kucagına alamyı nasip etsin yavrunu

12. 24 Mart 2010
  13. Alatariell

Alatariell Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım aynı durum bende de var. yarın doktoruma gittiğimde sorucam ben de. ama internetten araştırdığım kadarıyla eğer suyun geliyosa çok öenmli bir an önce doktora görün derim. herzaman şor diye gelmezmiş. bazen damla damla da gelirmiş. anne hiç hissetmezmiş suyun geldiğini. korktum ben de sorucam doktoruma

14. 24 Mart 2010
  15. biricik_elam

biricik_elam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benime aynı şekilde akıntım var druma sorduğumda mantar olduğunu eğer mantardan kurtulamasam suyumu patlatmasına kadar riski varmış fitil verdi şimdi biraz daha iyi ama hala akıntım var:bbo:

16. 24 Mart 2010
  17. Pamik_PrenSes

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah ececim inşallah zamanında gelir benimde en korktuğum ihtimal bu zaten eyvahedigeldismile inşallah böle bişey değildir.En yakın zamanda görüşücem dktorumla beni bu düşünceye sevkeden başka bir belirtide karnımda sertleşme tarzında değişiklikler olması aslında doktorum sancı ile birliklte karnında sertleşme vs gibi durumlar olursa görüşelim demişti sancı olmadığı için önemsememiştim fakat bu su gibi akıntıda iyice şüphelendirdi beni çok saol uyardığın için arkadaşım böle bi yoruma ihtiyacım vardı gerçekten ALLAH BEBEĞİNE UZUN UZUN SAĞLIKLI ömürler versin ececim ...

18. 24 Mart 2010
  19. Pamik_PrenSes

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    nasıl yani mantardan kurtulmamanmı lazım elam anlamadım ben :uhm: