Gebelikten 3 Ay önce Içilen Folik Asit Ilaç

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve _DURU_24 tarafından 23 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : _DURU_24
  1. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Slm Arkadaslar.gebelikten önce Folik Asit Ilaç Kullanan Varmi.gebe Kalindiginda Ne Gibi Yararlari Var Neye Yariyor Yani.birde Hangisini Kullandiniz.ne Kadar Zaman Kullandiniz.o Hapi Içerken Hamile Kalinirsa Bi Zarari Olurmu.birde Mesela Ben şimdi Baslasam 3 Ay Içsem Ama 1 Sene Sonra Hamile Kalsam Yine Tesiri Olurmu...

2. 23 Mayıs 2008
  3. su_yakamoz

su_yakamoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Duru Merhaba;
    Folic asit vitamin hiçbir zararı yok. Bebek gelişimi için çok yararlı olduğunu biliyorum.
    FOLIC PLUS eczaneden alabilirsin. Sana yardımcı olması açısından aşağıdaki linki gönderiyorum.Bilgi alabilirsin.
    http://www.ntvmsnbc.com/news/279970.asp

4. 23 Mayıs 2008
  5. leyya

leyya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende iki aya yakın oldu folic plus kullanıyorum doktorum hamile kalana kadar bi kullan sonrasını konuşuruz demişti. sanırım en az 3 ay kullanmak gerekiyor. yan etkisi, zararı falan yok. bebeğin özellikle omurilik oluşumu için folic asit çok gerekliymiş. bence ihmal etmemek lazım. bir tanıdığım omuriliğindeki rahatsızlık sonucu sakat kaldı ve doktor annesinin hamileyken folic asit eksikliği yaşamasına bağlamış rahatsızlığını.

6. 24 Mayıs 2008
  7. ceko

ceko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben hamile kalmadan önce 3-4 ay kadar kullandım hiç bir yan etkisi yok günde 1 tane iç yeter.

8. 24 Mayıs 2008
  9. eczecz

eczecz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm hicbir zarari olmaz artik gebelik planlandıgında kullanılması gerek diyolar.omurilik gelisimi icin gerekli.

10. 27 Mayıs 2008
  11. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Kizlar Hamişmişim Bennnn.dün öğrendim 2 Haftalikkkk...folik Asitede Yeni Baslamistimmm Tammmm.ama 3 Ay Içicem Hamileykende

12. 27 Mayıs 2008
  13. ozlemyb

ozlemyb Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar ben oncesınde hıc folık asıt kullanmadım bişi olurmuuuuuu suan hamişimm :KK43:((

14. 27 Mayıs 2008
  15. aylint

aylint Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    canım verdiğin linki okudum da hamilelik öncesi günde 400 mikrogram diyo, bana dr günde bir tane FOLICplus tavsiye etmişti, kutusuna baktım da, 3 tanesi 400 mg içeriyomuş, ben az doz mu içtim bunca ay!!!:uhm:

16. 27 Mayıs 2008
  17. *sennur*

*sennur* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bildiğim kadarıylada omirilik ve sinir sistemi yapısı için çok faydalı...ayrıcaaaa bebeğin size tutunmasınıda daha kolaylaştırıyor...alınmasında çk fayda var...ve vücutta deposu tutulan birşey değil fazlada içseniz vücut idrarla atıyor...ama günlük doz 400 mg...içmeyen arkadaşlarda çok üzülmesin...olmazsa olmaz diye birşey değil....hamileliğin ilk aylarındada kullanılıyor..

18. 27 Mayıs 2008
  19. BEYAZ MELEK

BEYAZ MELEK Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    Hamilelik planlayan ve hamile olan kadınlarda fetusun nöral tüp defektlerinin önlenmesi amacıyla kullanılır. Hamilelikten önce kullanılması çok önemlidir.gebe kalmadan en az 3 ay önce kullanılan folic asit gebeliğinde ilk 3 ayında kullanılması çok önemli.gebeliğin 3. ayından sonra farklı vitaminlere geçilir(elevit..vb)
    piyasada 2 çeşit folic asit vardır.
    folic plus :içerisinde atrıca demir ve d vitamini de bulunur.günde 3 adet yemekten sonra kullanılması uygundur.

folibol:sadece folic asit içerir.günde 1 adet tüketilir.

3-5 ay içinde gebelik planlıyan herkez güvenle bu vitaminlerden birine başlayabilir.1 yıl da tüketseniz hiçbir zararı olmaz.:kahve: