gebelikten kalan sırt ağrısı

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve nurtiii tarafından 10 Ocak 2009 başlatılmıştır.

10 Ocak 2009
    Konu Sahibi : nurtiii
  1. nurtiii

nurtiii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhb arkadaşlr derdime bi çare lütfen ben 4 ay önce genel sezeryan oldum gebeliğimin yedinci ayında başlayan sırt tutulmam hala devam ediyo özellikle sabahları kımıldayamıyorm sezeryandan dolayı oldu desem gebelikte başladı fizik tedvi uzmanına gittim emar temiz çıktı oda teşhis koyamadı kas gevşetici kremler ve ilaç verdi ama reçede emzirme döneminde kullanılmaz diyodu bende korkup kullanmadım şimdi dahada şiddetlendi ağrılarm aranızda böyle bir sorun yaşayan oldumu neyapıcağımı bilemiyorm bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim nasıl geçer bu sırt ağrısı yaaa

2. 23 Ekim 2009
  3. moonsoon

moonsoon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    benımde dayanılmaz sırt ağrım var 2 ay önce sezeryan oldum gebeyken başlamadı son on gundur falan bu böyle ama dayanılmaz sabahları yatağımdan resmen kalkamıyorum:KK43:

4. 23 Ekim 2009
  5. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benmde bugun agladım atık dedım yeter bu ne acba göğüslerdenmımafoldumben yuzüstü yattımmı daha cok agrıo.. yatkatan kalkarken canım çok acıo yaaa :gitme:

6. 23 Ekim 2009
  7. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benimde hamileyken sırt agrılarım başladı ve şuan daha çok bazen bıçak saplanır gibi oluyo emzirirkende sırtım çok agrıyo rahat bi pozisyon bulamadım kendime.

8. 8 Kasım 2009
  9. elifannesi

elifannesi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    378
    Ödül Puanları:
    148
    off arkadaşlar bu gebelik doğum mahvediyor bizi, ben de de bel fıtığı oldu. mr ım temiz çıktı demişsin çok şükür demişsin bence geçer. sıcak uygulama denesen işe yarar mı acaba, havluyu ısıt sırtına sar.fisfisfis

10. 9 Kasım 2009
  11. moonsoon

moonsoon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    bende doktora gittim arkadaslar fızık tedavıye anlattım yarın filim cektırıcem ve kan tahlılı yaptırıcam bakalım ne cıkıcak ıltıhaplı romatızma olabılır az bı ıhtımalde olsa dedı bıde dedıkı psıkolojık olabılır ...vucut bu sekılde tepkı verırmıs hamılelık zor gectı sonucta sezeryana endıseyle gırıyosun ne olucak ne bıtıcek cocuğum sağlıklımı acaba nekadar hamıleyken testte yapılsa ınsan görmeden ınanamıyor ki butun bunlar ve emzırme pozısyonları hamılelıkte alınan kılolar ve sureklı bebeı kucakta tasıma gibi şeylerde bence buna etken arkadaslar kafamıza hıc bişeyı takmaya gelmıyo yani...

12. 9 Kasım 2009
  13. ekim.29

ekim.29 Allahumme Ya Mübdi Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bend sezaryan la dogum yaptım
    iki nedeni olabilir
    1. gögüslerinz sütle dolu ise agırlık yapıyodr bundan kaynaklanır
    2. terli terli yataktan kalkıyosanz ondan dr gece uykunn arasında mecbur bebişler iiçin kalkıyoz sırtımz terli oluyo benmde çookk agrrdı sonra her uyanmmm da yelek giydm sırt agrılarım geçti tavsiye ederim yelegi devamlı giyin

14. 6 Mart 2010
  15. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben de 8 aydır çekiyorum sırt agrısından.bir de sürekli kucagımda 9 kiloluk bebişim...zor...

16. 6 Mart 2010
  17. leo7

leo7 yağmur'un annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ewtt bendede vardı bel ağrısı.röntgen çektirdim sezaryenden dolayı belimde düzleşme varmış.
    hareket önerdi doktor.dikkat etmezsem fıtık olabilirmişim...

18. 6 Mart 2010
  19. snotra

snotra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :KK43:( ay ben de kendim gibileri var mı ki diyordum.. ben de epidural sezaryen oldum..doğumdan sonra kaslarım çok zayıflamıştı.. tek bir basamak çıkacak kadar bile bacaklarımı kaldıramıyordum.. oturmak da kalkmak da ayrı sorundu... çok şükür daha iyiyim ama sırt ağrılarım beni mahvediyor.. :KK43:(