Gebelikten korunma hapi ile ilgili

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve EU3 tarafından 20 Mart 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    20 Mart 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

Selam Bayanlar yaklasi 1 ay sonra dugunum olcak kismetse hazirliklar icinde kosturup duruyoruz. Merak etttigim bisey sormak istiyorum calistigim icin ve borclarimiz oldugu icin en azindan evliligimizin ilk 2 veya 3 yili cocuk yapmayi dusunmuyoruz. Korunma yontemi olarakta gebelikten korunma hapi kullanirim diyodum doktor gozetiminde. Annemde ilac alirsan sonradan cocugun olmaz ilk zamanlar korunulmaz diye beni korkutuyor hamile kalmama riskim varmis korunma hapi kullanirsam. Annem sonucta eski xzman insanlarindan oldugu icinmi boyle kurt dusuruyor bilemiyorum ama icime kusku dustu ne tavsiye edersiniz bildiginiz seyleri paylasirsaniz sevinirim.

2. 20 Mart 2008
  3. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    korunma hapının bi zararı yok diye biliyorum..zaten altı ayda bir kontrole gitmen gerekiyor eğer hap içeceksen..hapada evlenmeden 1ay önce başlaman gerekiyor...valla ben tam 1 sene kullandım bırakır bırakmazda hamile kaldım...bana olumsuz bi etkisi olmamıştı..

4. 20 Mart 2008
  5. EU3

EU3 Guest

cok sevindim paylasimin icin umarim benim icinde olmaz tesekkurker

6. 20 Mart 2008
  7. gelincik_01

gelincik_01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende doktor kontrolü ile kullanmaya başladım ve hiç bi sorun olmadı. düğünden 1 ay önce başladım yasmin diye bi ilaç kullandım. herhangi bi yan etki yapmadı. yapıcağını pek zannetmiyorum. çünkü kullanan çok insan var. zaten öyle bişey olsa doktorlar tavsiye etmez.

8. 4 Nisan 2008
  9. askprensesi

askprensesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla canim bende evlendikten sonra kullanmaya basladim yani 3 yil ve biraktim sonra en az hamile kalmama uzuzn surdu ama kaldim allahima sukurler olsun hastanelere doktora gittim ama gitmeme de gerek yok us hastaneye gittim ve bir ay icicnde kendiliginden kaldim ama insandan insana degisir

10. 5 Nisan 2008
  11. giznur

giznur GİZem ve ELvin'İN ANnesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    doğum konturol hapını lulanabilirsin .ama 6 ayda bir yumurtlama testi yaptır. çünkü hapı uzun süre kullanmak yumurta tembelliği yapıyo. arada eşin korunsun bence.

12. 5 Nisan 2008
  13. batxix

batxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben 3 yıl yasmin adlı doğum kontrol hapını kullandım bıraktığım ayda hamile kaldım

14. 3 Ocak 2010
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.