Gebeyken ex nedeniye kürtaj yaşadım

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve memuzin tarafından 5 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Mart 2010
    Konu Sahibi : memuzin
  1. memuzin

memuzin senağabnağabuineğikimsağa Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    önce merhaba sonra hoşgeldiniz demek istiyorum.
    şuana kadar 3 gebelik öyküm var
    bir erken dönem düşük(evde ve sorunsuz oldu)
    birde 12 haftalık gebeyken ex nedeniye kürtaj yaşadım.kürtajdan sonra diğer hastalardan farklı olarak birkaçsaat süren çok şiddetli sancı hissettim.(aşağıda bahsedeceğim sorunla bu sancı arasında bir bağ olduğunu ve bu küretajda yanlış giden birşeyler olabieceğini düşünüyorum)
    son hamileliğim sonuca ulaştı çok şükür.meleğime kavuştum ancak doğumumda ciddi bi sıkıntı yaşadım.doğumdan sonra plesenta düşmedi.dr.muayene sonucunda plesentanın yapıştığını tespit edip müdahale ile aldı.
    ben bu doğumu yapalı 4 sene oldu ancak adet kanamalarım yeni düzeldi.çok çok az kanamam oluyordu.2 sene önce spiral taktırdım.dr.müdahaleden kaynaklı bir yapışmanın olabileceğini spirali denemem gerektiğini önerdi.
    benim öyküm
    yeni bir hamileliğe engel olabilirmi
    sonraki gebelikte plesenta yapışması tekrarlanabilirmi
    yada müdahaleden kaynaklanan rahimde bi problem varsa bunu nasıl tespit edebilirim.
    aydınlatırsaniz çok sevinirim

2. 5 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, zor şeyler yaşamışsınız ama neyseki bebeğinize kavuşmuşsunuz. bundan sonraki gebe kalma sorunu eğer rahim içinde yapışıklıklar olduysa olabilir. bunu tespit etmenin iki yolu vardır. rahim filmi çekilebilir. ya da histeroskopi denilen bir inceleme ile rahim içine direkt ışıklı bir cihazla baılabilir. bu durumda aynı anda tanı ve teadvi gerçekleşebilir. sevgiler.

4. 10 Temmuz 2010
  5. mbry

mbry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba doktor hanım benim 2buçuk yaşında bir oğlum var 2.hamileliğimde bebeğim 7 haftalıkken karnımda öldü.kürtaj oldum ama 20 gün geçmesine rağmen lekelenmelerim geçmedi doktora gittim rahmin temiz dedi küçük bir miyom varmış sanırım rahim dışında ama önemli değil dedi hormon testinde bchg değeri sıfırlanmadığı için ilaç verdi ve kanamam başladı parçalar geliyor 10 haftaya tekrar çağırdı sizce başka bir sorun var mıdır içim rahat değil korkuyorum

6. 13 Temmuz 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam geçmiş olsun. doktorunuz tarafından yapılması gerekenler sırasıyla yapılmış endişelenmeyin. tedavi takiplere devam sevgiler.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.