geç döllenme yaşaynlar

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve MRMN tarafından 27 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : MRMN
  1. MRMN

MRMN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    geç döllenme(yumurtlama ) yaşayanlar buraya ..
    kaçıncı gün yumurtladınız ?
    kan testini ne zaman yaptınız ?
    idrar testini ne zaman yaptınız?
    deneyim ve yaşadıklarınızı paylaşalım burada ..

2. 28 Ağustos 2010
  3. nazliki82

nazliki82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadasım boyle bır konu acmakla valla bana cok yardımcı oldun.henuz kımse yazmamıs ama ben baslayayım barı.ben 28 temmuzda en son adet oldum.20.gun yumurtladım sanıyorum cunku 19.gun ıgne oldum.20.gun yanı ayın 16 sında yumurtladım.ayın 25 ınde 9 gun sonra kan testı yaptırdım.sonuc 0,341 cıktı yanı negatıf.sonra cok erken yaptırdın dedıler.doktorum en erken 1 eylulde yaptır dedı.ama bence olsaydı 1 yada 2 falan cıkardı 0 cıkmazdı.ıgneden yada klomenden kaynaklanıcak asırı gogus agrım oldu.kasık agrılarım oldu.hatta bu gece baya var ama yarın adet gunum.sanırım hastalanıcam yada en gec 1 eylule kadar adet olurum dıye dusunuyorum.
    gercekten erkenmı yaptırmısın testı sız ne dusunıyorsunuz arkadaslar bu konuda.sızce adet olmadıgım surece umut varmı?

4. 28 Ağustos 2010
  5. sudemm85

sudemm85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    yooo umudunu yitirme gene Allah bilir ama çatlama iğnesi çok ağrı yapıyor bende adet olurum demiştim ama hamileymişim şimdi 21 haftalık :)

6. 29 Ağustos 2010
  7. nazliki82

nazliki82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    masallah allahh kucagına saglıkla almayı nasıp etsın ınsallah.Darısı basımıza.ben daha olmadım adet 1 gun gectı ama olucam bellı oldu yanı.hayırlısı artık bır sonrakı ay ınsallah..

8. 29 Ağustos 2010
  9. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canlar ben hep gec dollenme yasadım. 32 gunluk dongumde 21. 22. gun ovulasyon testı pozıtıf olurdu. 23. gun falan yumurtardım 33. gun regl olurdum.

bu gec yumurtama yumurtanın gec olgunlasmasından kaynaklanıyor.

o sebeple ben de yumurtamı cabuk gelıstırecek corekotu bal tarcın yedım. cıdden yumurtlamam 16-17. gunlere geldı.

sıze de tavsıye ederım. goz kararı corekotu bal tarcını karıstırıp sabahları 1 kasık yeyın. abartmöadan. bence bu ıstenıldıgı zaman yenılebılır yanı bence regl olur olmaz ya da daha oncesı baslamakta fayda var cunku yumurtalar olgunlasmaya o zaman baslıyor.

her neyse, 16 ekım benım SATım. 4 kasım gunu de hamıle kaldım. yanı 20. gun.

her gun denedık o gunlerde.

10. 2 Eylül 2010
  11. dilek5

dilek5 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    herkeze merhaba,
    ben geç döllenmeyi iki kere yaşadım.oğlumda ve şimdiki hamileliğimde
    oğlumda adetime 4 gün kala hamile kaldım. ve hiç ihtimal vermediğim için 10 gün geçdikten sonra idrar testinde çıktı. Ama ozaman geç gebelikten çok bahsetmedikleri için hep haftasından küçük çıkıyordu. Oğlum şimdi 4,5 yaşında

şimdi de 9+2 haftalık hamileyim. adetim geçtikten 7 gün sonra idrar tahlililden silik olarak çıktı. 10 gün geçtikten sonra doktora gittim. kese gözükmedi. 1 hafta sonra tekrar çağırdılar. kese gözüktü bu sefer bebek yok. 10 gün sonra tekrar gelmemi istediler kalp atışını görmek için. tekrar gittim yine gözükmedi vajinal ultrasonda görebildi doktor.

Benimde merak ettiğim geç gebelik yaşayanların bebişlerinin cinsiyeti. onuda yazarsanız sevinirim

Son düzenleme: 2 Eylül 2010
  12. 2 Eylül 2010
  13. narin_yarim

narin_yarim allahim sen bebeklerimi koru Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben gec yumurtladim adetimin 28 gunu ve bebegim 2 hafta geriden geliyor 5 subat adet oldum 20 mart test pozitif cikti