geç düşük ve erken düşük nedeni

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve aren tarafından 3 Kasım 2010 başlatılmıştır.

3 Kasım 2010
    Konu Sahibi : aren
  1. aren

aren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba hocam
    geçen sene 4 aylık hamileyken bebekte hidrops oluşması nedeni ile gebeliğim sonlandırıldı. erken amniyosentez, pıhtılaşma testleri, parvovirüs, otopsi ve daha bir takım kan testleri yapıldı ve kromozomlar normaldi, diğer testlerde de birşey çıkmadı. sadece pıhtılaşma testlerinde mthfr12898 mutasyonu heterezigot çıktı. doktor bu düşük düzeyde bir pıhtılaşma zaten hidrops nedeni olamaz dedi. ayrıca gittiğim bir doktor coraspin kullan derken başkası gerek yok kullanma dedi. bende kullanmadım. birde parvovirüs tetsinde IgG ve IgM negatifti fakat IgM değeri sınırda negatif çıktı. belki bundandır dediler fakat kesin birşey denemedi non immün hidrops dendi.
    1,5 sene sonra tekrar hamile kaldım. ama kesem gelişmediği için sat a göre tam 9 haftalıkken (fakat keseye göre 5+4 haftalık görünüyordu düzgündü fakat embiryo görünmedi hiç) kendiliğinden düşük yaptım. çok stres yaptım çok korktum birşey olacak diye etkisi olur mu bebeğin gelişmeyip düşmesine benim bu stresim mi neden oldu. coraspin kullanmamam olabilir mi, bunda henüz bir test yaptırmadık, ilave olarak yaptırmamız gereken başka test var mı. ilkinde amniyosentezde kromozomlar normal çıkmıştı tekrar eşim ve benim kromozomlarıma baktırmak gerekir mi.
    37 yaşındayım tekrardan hamile kalabilecekmiyim ve kalsamda aynı şeyleri yaşarmıyım korkusu şimdiden içime düştü. son yaptırdığım hormon testinde Amh tetsi sonucum 2,82-fsh ım 4,33 dü. diğerleride normaldi.
    hocam çok uzun oldu. şimdiden çok teşekkürler.

2. 4 Kasım 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Çok geçmiş olsun. Non immün hidrops un birçok sebebi olabilir. Yeni gebelikte tekrarlama ihtimali azdır. Tüm testleriniz yapılmış. Yorumlara da katılıyorum. Kendinizi lütfen suçlamayın. Bu gebeliğiniz sonucunda bebeğinize kavuşacağınız inancı yüksek olsun.

4. 4 Kasım 2010
  5. aren

aren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkürler hocam.

6. 25 Kasım 2010
  7. Ladys

Ladys Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    kimyasal gebeliğin sebebi nedir ?

8. 26 Kasım 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Gebelik rahme tutunduktan kısa bir süre sonra gelişimini durdurmaktadır. Aslında oluşan gebeliklerin %50 si bu şekilde kaybedilmekte ancak adet görülerek sonlandığı için farkına varılmamaktadır. Düşük olarak sınıflandırılmaz. Çoğunlukla embriyoya ait bir problem sözkonusudur. Doğa bu şekilde problemli bir gebeliği oluşmadan sonlandırmaktadır...

10. 27 Kasım 2010
  11. Ladys

Ladys Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    çok teşekkür ederim