geç yumurtalayan ve hamile kalan arkadaşlar.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve eliffffffff tarafından 23 Nisan 2009 başlatılmıştır.

23 Nisan 2009
    Konu Sahibi : eliffffffff
  1. eliffffffff

eliffffffff Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar aranızda geç yumurtlayan ve hamil kalanlar varsa gebelik yaşınızı nasıl hesapladıız??? :CüvCüv: ben 8. haftayı bitirmek üzereyim ancak geç yumurtladığımdan dolayı birkaç gün geriden takip edebilir dedi doktorum :ecrin_bebek:ama açıklama beni pek tatmin etmedi.CADIARZU

7. haftada kalp atışlarını biz duyamadık ama doktor duyduğunu söyledi.:dance:20 gün sonraya gün verdi.

1 hafta geriden mi takip ediyorum sizce??????:uhm:

2. 23 Nisan 2009
  3. canim tebrik ederim benimde ilk hamileligim 2 bucuk ay oldu benimki cokk zor geciyo anlatamam bulanti kusma mahvetti beni devamli bi uyku hali var bas donmesi su bile icemiyorum yemek yiyemiyorum ac duruyorum neredeyse canim gec dollenme olmasi normal gec olsun guc olmasin saglikli hayirli olsunda 1 hafta sonra dogsun 7 haftada kalp atisini falan duyduk hem biz hemde dr anlamadigim nokta o nasil duymus size niye dinletmemis esimle biz aglayacaktik neredeyse kalp atislarini duyunca insallah sende duyarsin cunku cok ozel ve guzel bi duygu yasayinca anlarsin beni dualarim seninle canim sen gonlunu ferah tut Allah buyuk bulantin falan yoksa iyi ye sut ic bol bol kendine iyi bak hayirli haberlerini bekliyorum

4. 23 Nisan 2009
  5. beray60

beray60 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    senı cokkk ıyı anlıyorummm bende oleyım

6. 23 Nisan 2009
  7. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    selam kızlar bende bebek istiyorum ama son 2 3 aydır adetlerim düzensiz galiba geç yumurtluyorum buda bende hamile kalamam hissini uyandırıyo siz hamile kalanlar ne kadar sürede hamile kaldınız....

8. 23 Nisan 2009
  9. beray60

beray60 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 8 aylık evlıyım 5 ayımda hamıle kaldım

10. 23 Nisan 2009
  11. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    Doktorun 16. haftaya kadar bebeğin baş-popo mesafesini ölçecektir (Ultrason kağıdında CRL diye geçer). O ölçüm bebeğin gebelik yaşını bahsettiğim haftaya kadar oldukça iyi veren bir ölçümdür, onu takip edebilirsin. Devamındaki haftalarda artık CRL değil, kafa çevresi, karın çevresi ve femur (uyluk kemiği) boyunu ölçmeye başlayacaklar ama onlar da hata payı nispeten daha yüksek oluyor.

12. 23 Nisan 2009
  13. entelliye

entelliye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende geç yumurtladım bebeğide geç gördük kalbinide takılma bunlara şimid 326.haftadayım bebeğim 2 gün büyük çıkıyor arada ki fark zamanla kapanıyor kapanmasada ne önemi var önemli olan sağlıklı olması değilmi hayırlı bir hamilelik ve doğum diliyorum

14. 24 Nisan 2009
  15. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    mrb bende ikinci ayımda hamile kaldım. benimde ultrasonda bir hafta küçük gözüküyor doktor gelişmiyor düşük riski olabilir ya da geç döllenme olmuştur dedi. sonraki kontrollerde geç döllenme olduğu anlaşıldı benim adetlerim çok düzensiz olduğundan kaynaklanıyormuş yani korkulacak bişey yok doktor doğum tarihimi bir hafta ileriye yazdı.

16. 24 Nisan 2009
  17. EU1

EU1 Guest

Ben de geç yumurtlamıştım.
    Son adet tarihim 21 ekimdi. Ancak geç yumurtlamadan dolayı düzeltilmiş adet tarihim 1 Kasım.
    Ben, korunmasız ilişkiye girdiğimiz günü bildiğimden hesaplamam kolay olmuştu.Döllenmenin olduğu güne 2 hafta ilave edince gerçek haftaya ulaşıldı.
    ılerleyen haftalarda ultrasonda belirlenir bebeğinin kaç haftalık olduğu.

18. 24 Nisan 2009
  19. defnedamla

defnedamla 24 Temmuz 2009 saat 08.00 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben 33 günde bir adet oluyordum, hemde hiç şaşmadan, dolayısıyla geç döllenme, 1 hafta geriden gidiyorum. ilk denediğimiz aydada hamile kaldım. bencede takılma buna, sonuçta usg ye göre gelişimi iyiyse problem yok.