Geç yumutlama/geç döllenme yasayıp hamile kalanlar bakabilir mi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve benkibele tarafından 2 Mart 2008 başlatılmıştır.

2 Mart 2008
    Konu Sahibi : benkibele
  1. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar ben gec yumurtladım. 27. gun. uzerinden 13 gun gecti. bugun 14. gun. ovulasyon belirleme cubugum oldugu icin 26. gece denedik.

adetimin dongusu ise 32 gundu. yani 8 gun de oradan geciktim. bugun 9. gun.

bu sabah test yaptım cıkmadı. karbeyaz...:çok üzgünüm:

gec yumurtlama yasamıs / gec dollenme olmus arkadaslar ltf cevap verebilirler mi, hangi gun test yaptınız ve dogru sonuca ulastınız?

2. 2 Mart 2008
  3. enemine

enemine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben ilaç kullanmıştm geç olmuştu doktorum geç cewap werebilir demişti. adetim geçti 4. gnü beta hcg yaptırdım 4-5 haftalık gebe çıktım ondan bir hafta önce yaptırdğımda negaşf çıkmıştı...
    Alla gönğne öre wersin inş. herşeyin en önemliside ewladın hayırlılarını nasip eder inşallah...
    eğer negatfçıkarsa sakın üzülme Allahın bildiği we bizim şuan anlayamadığımız bşr sebebi mutlaka wardır o yüzden üzülme Allahın takdşrş de doğru zamanı bekle we senn pozitif olman çok önemli

4. 2 Mart 2008
  5. lifeisgood

lifeisgood Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım eğer 27. gün yumurtladıysan üzerinden 14 gün geçince adet dönemine girmiş olursun. İdrar testlerinde ise genelde adetin üzerinden 10 gün geçince çıkabiliyor. Yani bence test için erken daha. Ama kan testi yaptırsan çıkar diye düşünüyorum. İnşallah hamişsindir. Canım biz de deniyoruz şu an sen de benim için dua et:)

6. 3 Mart 2008
  7. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    persembe tekrar test yapacam.

baska kimse yok muuu gec yumurtlayıp adeti gecikip test yapan?

8. 3 Mart 2008
  9. tuba83

tuba83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb canım
    benim son adet tarihim 02.11.2007 hamile olduğumu ancak kurban bayramında yani 20.12.2007 de öğrenebildim. ondan önce kan testi dahi yaptırdım negatif çıktı düşün. adetlerim bazen geç olurdu, onun için 18.11.2007 olarak hesaplıyorlar doktorlar son adet tarihimi. yani moralini bozma hiç belli olmuyor umarım hamilesindir.

10. 3 Mart 2008
  11. EU1

EU1 Guest

TEBRIKLER CNM. ALLAH TAMAMINA ERDIRSIN. PEKI BELIRTILERI NELERDI YAZABILIRMISIN

12. 4 Mart 2008
  13. tuba83

tuba83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    pek bi belirti yoktu. arada başım dönüyordu okadar. kan testi sonucunu alıpta negatif olduğunu öğrenince iice umutsuzluğa kapılmıştım. ama günler geçmesine rağmen bi türlü adet olmadım. adetim geçtikten 2-3 hafta sonra tekrar idrar testi yaptım ancak ozaman belli oldu...

14. 4 Mart 2008
  15. tuba83

tuba83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    pek bi belirti yoktu. arada başım dönüyordu okadar. kan testi sonucunu alıpta negatif olduğunu öğrenince iice umutsuzluğa kapılmıştım. ama günler geçmesine rağmen bi türlü adet olmadım. adetim geçtikten 2-3 hafta sonra tekrar idrar testi yaptım ancak ozaman belli oldu...

16. 4 Mart 2008
  17. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    yani ben bilkmiyordum dr.dedi çünkü adet tarihimle uyuşmuyor bebeğim hatta başlarda sorun bile oldu acaba kese mi gelişmedi felan diye ama meğer geç yumutlamışım...

elif1996 bunu beğendi.
  18. 4 Mart 2008
  19. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar test yaptım,negatif:KK43: cok uzgunum. ya uzulmemek elde degil.

bu sefer clearblue aldım. o kadar emin ki test sirketi %99 garanti veriyr. e oyle olunca da negatif cıkınca senin sansın kalmıyor. cok afedersiniz kaba idrarımı koyup batırdım cubugu. tam 5 sn diyor. 5 sn sonra cektim. ucu pembe oldu tamameeen. ama 2 dk. bekledim bekledim ama idrar ne test cizgisine ne de kontrol cizgisine yetisti. ben de tekrar batırdım cubugu idrara. direkt ilerledi o zaman.ama koca bir negatif.
    dollenmenin uzerinden 15 gun gecti.
    ama yukarıdaki arkadasları okuyunca, umudumu kaybedemiyorum. adet olmadıgım surece umudum var ama her seferde azalıyor.