gece bebişlerinizi besliyor musunuz?

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve muslukum tarafından 10 Aralık 2009 başlatılmıştır.

10 Aralık 2009
    Konu Sahibi : muslukum
  1. muslukum

muslukum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bunu nasıl aşacağım bilmiyorum, kızım gece uyanınca illa bişey emmek istiyor, bende püreyi sulandırıp meyve suyu gibi veriyorum, sanki günlerdir açmış gibi saldırıyor birde. uyuyacağı zamanda tok bile olsa bişey içmeden uyumuyor, nasıl aşıcaz bunları???

2. 10 Aralık 2009
  3. dilekgoksuzoglu

dilekgoksuzoglu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Muslukum ne kadarlık bebeğin.Ben 9 aylıktan sonra kestim önceden aptamil veriyordum geceleri.Ayrıca gece beslemek altını gece açmak gibi bişe iyi deil bence biran önce alıştır

4. 11 Aralık 2009
  5. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    buğrada kalkıyor geceleri.ama artık 1 kereye düştü sayılır arada bazen 2 oluyor ama genelde 1. Saat 2 civarları mutlaka uyanyor.süt veriyorum.1 yaş sütü yada devam sütü.lıkır lıkır içiyor.benimki kaka çok yapıyo.günde 4 kere yaptığı zamanalr olur.ama öyle ishal gibi değil yani söylemesi ayıp baya bi kaka:)) e böyle olunca da acıkıyor garibim.biraz büyüsün geçer diye düşünüyorum.

6. 11 Aralık 2009
  7. krikitos

krikitos 02.07.10 arda'm yanımda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    geceleyin yatmadan önce iyi yediriyorum genelde muzlu muhallebi biscüvüli falan tutuyor onu geceleyin kalkıyor 3 defa falan ama biberon vermiyorum çünkü tok doktorumda benle aynı görüşte gece biberon içmeye alışan bebekler bunu ortalama 4 yaşına kadar tekrarlarmış hatta iş yerinde bi ablamız vardı oğlu 7 yaşında hala geceleri kalkıp süt die bağırırmış içer tekrar uyurmuş bende ondan korkuyorum o yüzden gece pek alıştırmamaya çalışıyorum

8. 11 Aralık 2009
  9. LAVXIXNYA4134

LAVXIXNYA4134 mutluluk=kızım ve kocişim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende akşam 9 gibi büsküvili devam sütü yapıyorum ve saat 04,30- 05,00e kadar uyuyor bende uyanınca emziriyorum tekrar yatıyor bazen uyumuyor bende devam sütü veriyorummm sonra 07,00 ya da 08,00e kadar uyuyorrrr

10. 14 Aralık 2009
  11. diloks

diloks ben oğlumla doğdum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tuna da akşam uyurken süt içiyor 150-200 arası..

gece 4-5 gibi aynı miktar süt veriyorum..

sabah kahvaltısına ve akşam son öğünü olan muhallebisine süt koyuyorum ki günlük 500e yakın içsin
    diye..

yoksa gündüz öğün dışında süt içmiyor..

sizin nasıl kızlar...ne kadar süt içiyorlar ve ne zamanlar..eğer geceyi kesersen o miktara nasıl tatmamalarız bilmiyorum..çünkü dr.. gece kalkmazsa verme dedi..

12. 14 Aralık 2009
  13. muslukum

muslukum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    diloks bizim doktorumuz 18 aya kadar direk içmesi için süt vermedi. sütlü tatlılar verebilirsin dedi, kansızlık olmaması için. her doktorun yaklaşımı farklı.

14. 14 Aralık 2009
  15. benim kızda saat yedi gibi yemegini yiyor bi saat sonra bi tane mandalin yediriyorum saat 11 de yarım yaglı pastorize süt içiyo 200 ml ve uyuyo sabah 8 e kadar hiç uyanmadan uyuyor 8 de uykusunun içinde biraz daha süt veriyorum 10 10 30 a kadar uyuyo tabi bi agrısı olmadıgı sürece ayrıca 1 yaşına girdi ama hiç gece altını aldıgımı bilmem geceleri hiç yapmıyo kakasınıartık bi düzenimiz var ve sanırım uykusuz günler geride kaldı maşşallah diyelim kuzuma

16. 15 Aralık 2009
  17. diloks

diloks ben oğlumla doğdum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım dr dan doktora değişiyor..biz de çok gazlı bir bebektik o nedenle dr önce aptamil junior dedi..ona başladıkk..pınar çocuk bulamadım burada nestle çocuğa geçtik 1 ay sonra..
    ama ben azar azar süt ekleyerek mamaya devam ettim bir ay..şimdi bile arada 1 bazen 2 ölçü apt. ekliyorum...ama bu süt biza gaz yapmadı allahtan...kanımız da şimdilik normal ama bakalım etkiler mi..

18. 16 Aralık 2009
  19. epokhe

epokhe Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    8 aylıktan beri nestle çocuk sütü içiyo oğlum gece 3 saatte bir muhakkak süt içiyo hala daha gazı devam ediyo. gündüz düzenli yemek yediremiyorum. zaten mama yada bisküvi kesinlikle yemez. çorbalarda ne kadar tok tutarsa.bikaç gündür hiç bişey yemiyo gene diş çıkarıyo heralde.. gece boyu sallıyorum. ne zaman sabaha kadar uyuyacak diye dört gözle bekliyorum. gecede 3,4 kere kalkmaya da razıyım nerdeyse hiç uyutmuyo beni 14 aylık oldu.biberonu da nasıl bırakıcaz ben de bilmiyorum. kalabalıkta oyunla fln yemek yiyo. ama yalnız olduğum için hiçbişey yediremiyorum..bari süt içsin diyorum aç kalmasın.onun da fazlası zararlı mıdır bilmiyorum içinde vitaminler var. günde 600 yada 800cc içiyo.