gece beslenmeleri

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve gxuxnexsxim07 tarafından 8 Ocak 2009 başlatılmıştır.

8 Ocak 2009
    Konu Sahibi : gxuxnexsxim07
  1. gxuxnexsxim07

gxuxnexsxim07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba benim kızım 2,5 aylık ve sadece anne sütü alıyor. Geceleri 3 saatte bir kendisi uyanıp emiyordu fakat son 1 haftadır uyanmıyor. Ben uyandırıp emzirmeye çalıştığımdada isteksiz isteksiz sanki karnı tok gibi emiyor. Ne yapsam acaba uyanmasını mı beklesem? Yoksa uyandırıp zorla mı emzirsem şaşırdım kaldım. Annemde mutlaka uyandır emzir yoksa açlıktan kan şekeri düşer dedi. Acaba sizde durum nasıl. Banada bi akıl verin lütfen.

2. 8 Ocak 2009
  3. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    evet artık gece beslenmeleri azalıo bebeklerin.çünkü gece uykusunu düzene sokmak üzereler.arada yine sık uyandığı geceler olucak ama cok nadir.sütümüz artık bebek büyüdüğü için yağlandı.ve tok tutuyor.özellikle gece sütü.bilirsin anneden gelen süt gece ve gündüz farklı gelir.gece daha yağlı olur ve tok tutar uyur cocuk..merak etme.o aç olsa vıyık vıyık ağlara.s.

4. 8 Ocak 2009
  5. hasret...

hasret... elveda istanbul:( Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ben gece beslemiyorum artık bebeğimi. 12 de emip yatıyo bi de sabah 6 da emiyo. tabi gaz sancısı tutup da geceyi ayakta geçirmezsekkk-tatlicadiarzu-

6. 8 Ocak 2009
  7. leyla21

leyla21 yine yeni baştan Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Yeni dogdugu siralarda kizim gece cok sik uyanip emiyodu am artik aksam yatarken emiyo 11:00 12:00 gibi sabah 5 6 ya kadar uyuyo uyanip emiyo tekrar uyuyo dun gece sutum azdi tam doymadi galiba gece uc dort kere uyandi emmek icin yani ac olsa kendi uyanir zaten bebisin uykusunu bostan yere bozup huzursuz etme uyuyan bebek cabuk buyur derler buyukler uymak beslenmek kadar gerekli gelisiminde

8. 8 Ocak 2009
  9. WaterLilly

WaterLilly Rüya'm benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu konu beni endişelendirdiği için özellikle çocuk doktoruna sormuştum. o zaman 2 aylıktı kızım ve doktor 7 saate kadar uyuyabilirler demişti. ben de kendisi uyanmazsa uyandırmıyorum genellde ama bazen 5-6 saat uyuduysa ve ben de uyandıysam yavaşça alıp emziriyorum reddetmiyor memeyi tam uyanmadan emiyor yatırıyorum sonra.. ama bazen ya az emdiğinden ya da yediklerimden dolayı olsa gerek daha çabuk acıkıyor ve 2-3 saatte uyanıyor. bazen de gazı oluyor da sık sık uyanıyor emince rahatlıyor galiba pırt pırt yapıyor uyuyor. celenin de dediği gibi artık uykularını düzene sokmaya çalışıyorlar onlara uymak ve saygı göstermek gerek :) uyuya uyuya büyüyecekler

10. 8 Ocak 2009
  11. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    benimkı gece beslenmelerın coktan bıraktı.11 e doğru uyuyor 6 gıbı uyanıyor sabah emmeye..bıdaha uyuuyor sonta saat 9 gıbı kalkıyor..düzenı boyle..
    ılk doğduğu zamanlar onemlı en az 2 saatte bır emmesı..cku kan sekerı dusuyor ve sarılığı arttırıyor.
    sımdı artık normal uyanmaması..

12. 9 Ocak 2009
  13. mxixnxixkeller

mxixnxixkeller Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    maşallah kızlar bebekleriniz 11 12 gibi uyuyp sabaha kadar uyanmıyorlar, benimkinin gece uykusu hiç yok. 2 ,3 saatte bir beslenmek istiyor ve 1 den sabah 7 8 lere kadar uyumuyor. gece aralıksız en çok uyuduğu 2 saattir. şu an 3 ayı bitmek üzere ve hala düzene girmedi, üstelik çalışıyorum da :KK43:

14. 9 Ocak 2009
  15. mxixnxixkeller

mxixnxixkeller Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bir de kızlar şu ticker i nasıl yaptınız ben de yapmak istiyorum.

16. 9 Ocak 2009
  17. myprecious

myprecious Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bebegim de 4 5 saat uyudugu oluyordu...tokken uyanmıyorlar ama sutum azaldı ve 2 3 saate bi uyanıyor ama 10 a kadar uyuyor tabi beslene beslene....

18. 11 Ocak 2009
  19. zeynepxoxzdil

zeynepxoxzdil aşkların en tatlısı Giray Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Benimki gecede 2 kere uyanıyor ama gece en erken uyku saatimiz 12.30 zaten bazende uykusunu alıyomudur nedir kalkın konuşun benle diyo:))dün gece 4 te bi uyandı pür neşe gülücüklerle aramıza aldık babasıyla bir ona bir bana bakıp bakıp gülüyor tekmeler atıyo hadi uyu bakalım sıkıysa konuştuk çikolatayla beşiğinde zorla salladık uyuttuk sabah 10da uyandı oğluşum fıstıklı çikolatam o benimmmmmmm:)