Gece beslenmesin, ne zaman kesmeli?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve mirisa tarafından 26 Ocak 2010 başlatılmıştır.

26 Ocak 2010
    Konu Sahibi : mirisa
  1. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar oğlum 7,5 aylık ne zman gece beslenmesini kesicem acaba 1 kere uyanıyor ama alışırsada öylee gider diyorum siz ne zman kestiniz?Anne sütü değil ama ilk adım sütü!!

2. 26 Ocak 2010
  3. atropin_tr

atropin_tr Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayyy canım valla bilmiyorum ama Allah nazarlardan saklasın bebişin çok tatlı maşallahhhhhh yazmadan edemedim

4. 27 Ocak 2010
  5. papatyass

papatyass Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebişim 9 aylık.bunu ben de düşünüyordum doktorumuza sordum.bebekler geceleri 6 saat sonrasında acıkabilirlermiş.eğer uyanıp isterse ver demişti.bende alışmasından korkuyordum ama aç kalmasın kuzum diye verdim hep. yaklaşık 1.5-2 aydır kalkmıyo kendi kendine kesti.siz de bence bi süre bekleyin. aç kalmasın tosunlar.:KK46:

6. 27 Ocak 2010
  7. AskKirintisi

AskKirintisi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde 7,5 aylık ve geceleri 3 kez emmeye kalkıyor ben kesmeyi hiç düşünmedim, acıkıyorlarki uyanıyorlar bence bebek ne zaman isterse verilmeli

8. 27 Ocak 2010
  9. daisy83

daisy83 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tam olarak öyle değil aslında. Bebekten bebeğe değişmekle birlikte bir süre sonra sırf alışkanlıktan emmek isteyebiliyorlar geceleri. Oruç tutanlar bilir ilk günler sahura kalkıp yemek yemek çok zor gelir ama ramazanın sonunda ister istemez sabahın 4 ünde uyanıp aç olduğumuzu farkederiz. Bu alışkanlığın sonucudur.

Annemin anlattığına göre ben 2 yaşına kadar gecede 4-5 defa uyanıp toplam 750 gram süt içmeden uyuyamazmışım (biberonla normal inek sütü) tabi annem uyanıp sütü ısıtıp hazırlıyor her seferinde... Bu ihtiyaç değil alışkanlık. İnşallah benim bebeğim de öyle yapmaz:) Yoksa kesmek çok zor gerçekten kıyamıyor insan. Anne çalışınca daha da zor oluyor.

10. 27 Ocak 2010
  11. mirisa

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar ben araştırdım azcık hemşire bana eğer alışırsa 4 yaşına kadar devam ettirebilir ve odasını ayırman zor olur dedi benim oğlum uyanıyor ama 10 ml anca içip tekrar uyuyor yani aslında açlıktan uyanmıyor sabaha karşı uyanırsa acıkıyor ve içiyor ama bazı anneler 8 aydan sonra ayırıyorlarmış odalarını nasıl beceriyorlar anlamıyorum doğrusu.

12. 27 Ocak 2010
  13. BsRNzM

BsRNzM SuDeNiZiM Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızımda 8 ayı doldurdu 9. ayın içindeyiz ama hiç düşünmedim gece beslenmesini kesmeyi
    çünkü 3 aydan sonra bu zamana kadar gece 1 2 sefer uyanıp mama istiyordu
    şimdi gecede 3 4 sefer uyanıyor birkaç haftadır böyle
    bebekler zamanla kendi düzenlerini oturtuyorlar siz istesenizde istemesenizde bu böyle oluyor
    ben geceleri bazen emzikle kandırmaya çalışıyorum eğerki uyanması açlık uyanması ise asla emzikle kanmıyor mama içmeden uyumuyor ama mamayı içince mışıl mışıl uyuyor
    eğerki huysuzluktan uyandıysa emzgini alıp devam ediyor uyumaya

14. 27 Ocak 2010
  15. xkimyagerx

xkimyagerx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bizim kız mama içiyordu,uyumadan önce iyi geceler maması içiriyordum,4,5 aylıktı gece beslenmesini kaldırdık,7. ayında da odasını ayırdık. Maşallah boyu da kilosu da üst sınırda :)

16. 27 Ocak 2010
  17. febi

febi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim fikrim bir yaşından önce kesilmemeli 1.5 yaşını da geçirmemeli..

çünkü gece beslenmesi çocuğun gelişimini olumlu etkiliyo .. bi yere kadar tabi..

18. 28 Ocak 2010
  19. mirisa

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok doğru bende gece yediklerinin yaradığına inanıyorum çünkü gündüz çok hareketli oldukları için yakıyorlar yediklerini diyorum ama ?? soru işaretleri soru işaretleri:)