gece beslenmesını bebegınız kac aylıkken kestınız

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve elizab@ tarafından 18 Şubat 2010 başlatılmıştır.

18 Şubat 2010
    Konu Sahibi : elizab@
  1. elizab@

elizab@ pımpığın annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaslar 8 aylık bır oglum var...dr gece beslenmesını kesmemı onerdı ama kıyamıyorum...gece uyandıgında emzırmeden uyumuyor ayrıca...nasıl alıstı sızınkıler...kendılıgınden mı sız mı zorladınız...ayrıca kac aylıklardı...cvplar ıcın tesekkurler

2. 18 Şubat 2010
  3. papatyass

papatyass Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    benim oğlumda yaklaşık 8 aylıkken gece kalmasını bıraktı ama ben bişi yapmadım kendiliğinden kesti.doktor bebekler 6 saat bişi yemeden durabilir kalkıyosa ver demişti.ama alışırlarsa da büyüselerde kalkıyolar.benim arkadaşımın kızı 5 yaşında hala gece kalkıp süt içiyo.acıktığından değil tabi alıştığı için.o yüzden biraz daha idare et sonra yavaş yavaş kesebilirsin.her akşam azalt verdiğin miktarı.uyandığı zaman ayağında sallıyorsan öle uyutabilirsin. ya da kucağında sallayabilirsin.

4. 18 Şubat 2010
  5. nicole78

nicole78 pamuk şekerlerim.... Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    153
    gece kalmadığı zaman en son kaçta yedirmiş oluyosunuz...ben saat 8-9 arası muhallebi veriyorum...sonra 12-1 arası biberon maması veriyorum..bazen hiç almıyo..acıkmıyo olabilir mi...sabaha karşımı versem...sabah 6 gibi bi daha veriyorum...en fazla 5 saat aç kalıyo..dün gece hiç yemedi tam 12 saat aç kaldı...

6. 18 Şubat 2010
  7. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benim oğlum daha 10 günlük..ben gece 2 saatte bir onu uyandırarark emziriyorum..ama bazen çok zor uyanıyor...acaba bu uyandırma işini ne zamana kadar yapacağım?

8. 18 Şubat 2010
  9. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    benım kızım 1 yaşına girdi.gece sürekli emmek için uyanıyor..cok sinir bozucu olmaya başladı artık..keşke bıraktırabilsem..ama nasıl?

10. 18 Şubat 2010
  11. papatyass

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    benimkide 8-9 gibi sütünü içip yatıyo.bi daha sabaha kadar kalkmıyo.kaç aylık senin bebişin?8-9daki muhallebiden sonra 12-1de mama bence sık.küçükse olur tabi de o kadar kısa aralığa gerek yok bence.acıkmadığı için almıyodur bence de.zaten neden gecede 2 kere yediriyorsunki.12-1 yerine 2-3 gibi yemesi daha mantıklı sabaha kadar da yeter ona o mama.uyanmıyorsa sen zorla uyandırma zaten.acıkırsa o kalkar.normalde biz gece kalkıp yemek yiyormuyuz.onlarda öle bebeklik dönemleri geçtikten sonra bence bıraktırılmalı gece kalkmaları.aç kalmazlar merak etme.ama bebekken ayrı tabi.

12. 18 Şubat 2010
  13. papatyass

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    bence uyandırma acıkınca o uyanır kendiliğinden.hiç açlıktan bişey olan bebek gördünüzmü?bırak o seni yönlendirsin acıkınca zaten ortalığı kaldırır ayağa.hayırlı olsun bebişin güle güle sağlıkla büyüt :KK46:

14. 18 Şubat 2010
  15. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    10 günlük bebeğiniz eğer çok dalgın uyuyorsa sarılılığına baktırmanızı tavsiye ederimm.

16. 18 Şubat 2010
  17. derinxby

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlan 1 yaşını geçti ama hala gece süt içmek için uyanır :KK43:( eskiden 7-8 kere uyanırdı şimdi 1-2 kere şükrediyoruz.dün gece mesela 2 kere süt içti.alışmış artık galiba bilmiyorum ne zaman bırakcak.ben baykuş oldum artık

18. 18 Şubat 2010
  19. derinxby

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    geçen gün tv de bi doktor bebeklerin büyükler gibi davranmasını beklemek saçmalık diyodu.eğer bi bebek gece kalkıyorsa buna ihtiyacı olduğu içinmiş ve vermek gerekmiş.bu yaşlardaki bebekler öyle kesintisiz 6-8 saat uyuyamazlar dedi.biz de her ay kontorole gideriz doktorada soruyosum istediği sürece vereceksin diyo.