Gece beslenmesiyle ilgili yardım kızlar

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve TRAKYALI tarafından 4 Mart 2009 başlatılmıştır.

4 Mart 2009
    Konu Sahibi : TRAKYALI
  1. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar 2,5 aylık bir kızım var ve gece saat 22:00 da emzirip yatırıyorum ve tekrar ememk için taaa saat sabaha karşı 04:00 te uyanıyor aradan 6 saat geçmiş oluyor sizce ben bebeğimi emzirmek için uyadırmamakla hatamı yapıyorum yani bu ara çokmu uzun gece uykusunuda bölmek istemiyorum sizler nasıl ve hangi saatlerde emzirip yatırıyorsunuz fikir ve görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler.

2. 4 Mart 2009
  3. fezamelek

fezamelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kendi uyanıp istemiyorsa, o zaman gece uyuyan bir bebeğiniz var ve şanslısınız demektir :)

bebeklerde dönem dönem uyku düzeninde değişiklik oluyor, ilk ayda gece mutlaka kaldırıyoruz uyusalar bile ama daha sonraki zamanlarda eğer uykudan kalkmıyor ve gündüz de iyi besleniyor, kilo artışı normalse, gece siz de güzel güzel uyuyun bebişinizle derim ben acizane :)

4. 4 Mart 2009
  5. rosa67

rosa67 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğim de uyuyordu ben kucağıma alıp ağzına verdğimde emiyor yani bence emzir canım gece 6 saat çok uzun bence ağzına ver memeyi emer zaten ben öle yaptım

6. 5 Mart 2009
  7. BenAyKizim

BenAyKizim anneyim ben!!!! Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    bebeğinizin kilosunu gelişimini yediklerinin yeterli olup olmadığını en iyi doktorunuz bilir.en iyisi ona sormak.ama naçizane fikrim:eğer gün içinde ve akşam yatmadan önce fazlasıyla besleniyorsa hiç uyandırmayın.acıkınca nasılsa uyanır.benim kuzumda o zamanlarda bazen uzun uyuyordu.ben de bayram ediyordum valla :sm_cool:

8. 5 Mart 2009
  9. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    yaaa işte bi kaç defa uyandırayım dedim uykusu bölündü diye ortalığı kopardı ve emmedide zaten

10. 5 Mart 2009
  11. Movenpick

Movenpick suzi19 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence de uyandirmaniza gerek yok bende kizimi gec saatte emziriyorum sonra 4 yada 5 saat uyuyabiliyo zaten aciksalar kendileri kalkarlar uykusunu bölmeniz gerekmez
    Allah bagislasin...

12. 5 Mart 2009
  13. burcu77

burcu77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebegimde dogdugundan beri o kadar uyurdu ara vermeden. ilk basta uyandirmam gerektigini düsünürdüm ama doktoru da eve gelen ebe de bebegin yemek kadar uykuya da ihtiyaci oldugunu belirttiler ve uyandirmamami tavsiye ettiler.ac olsa uyanir dediler.
    gerci sütüm azdi . belki yeni bir bebegim olsa 3 saatten sonra belki alir uykuda emziririm ama sütünüz iyi bebegin gelisimi de iyiyse bence de zevkini cikarin . sanslisiniz cünkü...

14. 5 Mart 2009
  15. strawberrylips

strawberrylips oğlum ve minik meleğim❤ Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    153
    Valla canım ben yeni doğduğu zaman her 2 saatte bir kaldırıyodum ama bebeğimin uykusu bölünüp bütün geceyi bana zindan ediyodu,annem ve çevremdeki insanlar bana bebeğin acıktığı zaman kendisinin uyanacağını söylediler bende kendim uyandırmamaya başladım bende rahat ettim bebeğimde o acıktığı zaman uyandı emdi ve geri uyudu o günden beride hep öyle eğer bebeğinin kilosunda falan bi sorun yoksa bırak uyusun sende bi süre sonra alışırsın,bazı geceler emmek için kalkmazdı bile rahat ol canım o acıktığı zamanı bilir bence

16. 5 Mart 2009
  17. sherry456

sherry456 Guest

gelişimi normalse bir sıkıntı yoksa hiç uyandırma. zaten dr lar acıksa uyanır diyorlar.6 saat deliksiz uyku bizim gibiler için hayal :) :)
    bi ara benim kızımda uyanmıyordu yatağının kenarı açıktı yanına yatırıp emziriyordum hem uyanmıyordu hem aç kalmıyordu.
    ama yatağın parmaklığını takmadığımız için 4,5 aylıkken yataktan düştü kızım onun için tavsiye edemiyorum.

18. 5 Mart 2009
  19. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bir ara bizimde öyle olmuştu oğlum dört aylık falandı ne güzel gecelerdi onlar.Tabi bende senin gibi endişelendim doktora sordum bana bebeğin kilosu iyi gelişimi güzel sakın uyandırma uykuda besin kadar değerli bir ihtiyaç demişti.