Gece çişini söylemeye nasıl alıştırtınız lütfen yardım?

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve HAWAI tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

9 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : HAWAI
  1. HAWAI

HAWAI Çek elini memleketimden!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar benim oğlum 3 yaşında gece ve öğlen uykularında bağlıyorum altını. Gece yatmadan süt içiyor. Onun için bütün gece boyunca işiyor. Sabah kalktığında 1 kilo oluyor bezi nerdeyse. Bende çalıştığım için gece 2-3 kere kalkıpta çocuğu çişe tutamıyorum. Yoksa çocuğun uykusu kaçarsa bidaha uyutamam kesin.
    İleride büyüdükçe kendi kendine söylemeye başlarmı acaba?
    Nasıl taktikler uygulamam lazım. Tecrubeli annelerden yorumlar bekliyorum.

2. 14 Temmuz 2009
  3. ekrkebkafk

ekrkebkafk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    benim kızımda 3.5 yaşında gündüz çişini yapıyor kakasını tuvalete yapmak istemiyor sıkıyor ve dolayısıyla altına kaçırıyor. geceleri ise halen kaçırıyor bezlemiyorum hergün çamaşır yıkıyorum

4. 14 Temmuz 2009
  5. wisper

wisper Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    süt çok çiş yapar ben tuvalet eğitimi sırasında yatmasan 1 saat önce başarabilrsem 2 saat önce verirdim sonra gece 1 kez wc ye götürürdüm.uykusu bölünmez bence o da alışacaktır.en azından benim kızım alıştı.bir deneyin isterseniz...

6. 17 Temmuz 2009
  7. hayathayat1995

hayathayat1995 hayat Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doktorumuz gece uyuduktan 2 saat sonra kaldırın sonra kaldırmayın dedi. ama uykusundan iyice uyanacak bilinçli bir şekilde kendisi tuvalate gidecek. ilk sıralar altına birkaçkez kaçırır sonra alışır dedi

8. 17 Temmuz 2009
  9. _ezelneva_

_ezelneva_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.937
    Ödül Puanları:
    148
    Yaklaşık 1 ay eşimle ikimiz dönüşümlü olarak 1,5 saat arayla saati kurarak çişe kaldırdık . Tabi başta yatağına yatak koruyucu naylonlu çarşaflardan serdim sütünüde kesmedim yatırdıktan 1 veya 1,5 saat sonra kaldırırsan sütüde kesmeye gerek yok diye düşünüyorum.
    1-1,5 ay dan sonra anne diye seslenmeye başladı oda gecede 1 kere bide çok su falan içip bide ayağını üşüttüyse 2 - 3 defa kalkmayla bu işi halletdik çok şükür. Arada ufak tefek kazalar oluyor tabiki kolaymı anlayışla karşılamak lazım.

Eğer çalışıyorsanız eşinizle birlikte bu işi konuşarak anlaşarak yapın çünkü epey aradan sonra sürekli kalkmak baya yıpratıyor.

10. 21 Temmuz 2009
  11. kelebekkkkk

kelebekkkkk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bendede aynı dert var canım

12. 26 Temmuz 2009
  13. serrasu

serrasu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    benimki de aynı arkadaşlar 26 aylık biz 3-4 ay önce öğrendik herşey çok iyiydi gece mızlansada kaldırıyordum ama arada geceleri bezliyorum özellikle yabancı bi yere gidersek şimdi de geceleri bezliyorum çünkü çok işiyor ara ara kalkıp kaldırıyorum yapmak istemiyor tuvalette kendini yerlere atıyor yapmıcam diye gündüz maşş sorunsuz gece mahvoluyorum o da yeni yenii..
    ilk öğrendiğinde hiç böyle problem yaşamadık anlayamadım bi türlü geceleri bez olsa bile asla işemezdi oğlum yap bez var derdim ağlardı tuvalete gidelim diye ne oldu yine anlayamadım....

14. 1 Ağustos 2009
  15. kelebekkkkk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimkide gece kaldırsam bir dert kaldırmasam ayrı bir dert ne yapcam bilmiyorum ben gece kaldırsam bir daha uyumaz sabaha kadar otururuz artık uykusu çok hafif

16. 1 Ağustos 2009
  17. kelebekkkkk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bir arkadaşım var 3 yaşında oglu var annesi gece kaldırıp tuvalete götürüyor çocuk farkında bile degil çişini yapıp geliyor uyanmadan

18. 1 Ağustos 2009
  19. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.545
    Ödül Puanları:
    238
    Yatmadan evvel süt içiyorsa yatmasına yakın vermeyin, 1-2 saat önce içsin, yatağa götürmeden önce tuvalete götürüp çişini yaptırtın, gece de bir kaç sefer kalkıp yaptırın, yapmasa bile tuvalete götürün ve bez bağlamayın, bez bağladığınız için geceleri bezine yapmalısın diye uyarmış oluyorsunuz, eğer gündüz eğitmini tamamlamışsa gece eğitimini de bitirin derim, çünkü rahatlığa alışabilir, biliyorum çok zor ama gündüz eğitimini tamamlayarak zor olan kısmı başarmışsınız, biz henüz onu bile başaramadık, biraz daha sabır diyorum