Gece gece kafama taktım :/

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve EU1 tarafından 29 Kasım 2008 başlatılmıştır.

29 Kasım 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kızlar sağlık bölümüne açmıştım aslında
    ama orda kimse yok :çok üzgünüm:
    ben de huysuzlandım, yarını beklemek istemiyorum cevap için, o yüzden buraya açiyim dedim.

benim annemin tansiyonu birkaç gündür yüksek gibiydi, bu yüzden gittik braunun tansiyon aletini aldık.
    ben de öylesine ölçüleyim dedim, 8 e 5 çıktı. sonra gün içinde birkaç kere daha ölçüldüm, hep 8-5, 9-6 çıktı. en yüksek de bir kere 10 oldu.
    bildiğim kadarıyla normal tansiyon 12e 8dir.
    benim tansiyonum çok mu düşük arkadaşlar acaba?
    bir sorun mu bu? dr a falan gitmek lazım mı böyle birşey için?

çok bir dert değil belki ama kafama takıldı napiyim :çok üzgünüm:

2. 29 Kasım 2008
  3. ebrusu_22

ebrusu_22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    canım düşük çıkınca tuzlu ayran veya şekerli su dengeler derler düşük birazcık

4. 29 Kasım 2008
  5. giznur

giznur GİZem ve ELvin'İN ANnesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    genelde benimde kendimi bildim bileli tansiyonum 10.u geçmez canım .hep 10 /9 çıkar..ama bu beni rahatsız etmiyor çünkü vücudum buna alışmış..sende de bi problem olduğunu zannetmiyorum .. yinede hergün düzenli olarak ölç ama yorgunluk stres etkileyici faktör oyüzden hiç canını sıkıpta üzülme ..bazen kan şekeri düşüncede tansiyon düşebilir..uzun süre aç kalmakta tansiyon düşüklüğü yapar meyva suyu içebilirsin ...bu devam eder ve seni rahatsız ederse baş dönmesi gibi o zaman bir dr.a gidersin..

6. 29 Kasım 2008
  7. senza

senza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ben bu işlerden anlamam ama öncelikle aleti doğru kullanıp kullanmadığına bak,yok kolunu şöyle tutacaksın böyle yapcaksın gibi bişeyleri var o aletlerin çünkü..sonra bir süre gözlemle, eğer sürekli bu seviyedeyse çok da endişelenecek birşey yoktur zaten anladığım kadarıyla sana rahatsızlık veren bir durum yok...
    benim anneminde tansiyonu normalde çok düşüktür,hatta annem ameliyata girerken doktorlar düşük bulmuşlardı tansiyonunu halbuki onun her zamanki haliydi :)

8. 29 Kasım 2008
  9. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    12-8 dünya sağlık örgütünün belirlediği en ideal tansiyondur, doğru biliyorsun...

tansiyonu yükseltmek için tuzlu ayran içip, bir yatağa yada koltuğa sırtüstü dümdüz uzanıp, ayakların altına yastık koyarak 30 dakika yatmak gerekir ve de sürekli devam ediyorsa mutlaka doktora görünmek gerekir.

tansiyon düşüklüğü tansiyon yüksekliğinden çok daha ölümcüldür.ama büyük tansiyon 4 lere 5 lere indiği zaman.

geçmiş olsun canım

not: başın altın da yastık olmayacak

Son düzenleme: 29 Kasım 2008
  10. 29 Kasım 2008
  11. EU1

EU1 Guest

öncelikle hepinize teşekkür ederim Şeniz
    senzacım doğru kullanıyorum, üstünde nasıl kullanılcağının resmi var, annem aynı şekilde yapıyor onda 15 çıkıyor bende 8, nerdeyse yarısı :çok üzgünüm:
    huysuzum ya netten araştırdım biraz kaydirigubbakcemile3 düşük tansiyonda baş dönmesi olur gibi şeyler diyor, bende hiçççbirşey yok yani herzamanki gibiyim :sm_confused:
    tansiyon olaylarını da hiç bilmiyorum, ilk defa ölçüyorum hatta tansiyonumu :nazar: gün içinde 6 7 kere ölçtüm, genelde 8-5 çıktı. birkaç gün daha bakiyim, olmazsa anneme söyliyim, götürsün doktora fisfisfis

12. 29 Kasım 2008
  13. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    Zayıflama Krizinde...

evet krizin devam ederse sadece kemik kalabilirsin.!!!!

14. 29 Kasım 2008
  15. EU1

EU1 Guest

sardunyacım o sadece psikolojik 1 kriz, fiziksel olarak maşallahım var, gayet de yiyorum malesef. 58e doğru emin adımlarla yürüyorum 2 gündür. benneyaptımki

16. 29 Kasım 2008
  17. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    eğer pazartesi gününe kadar devam ederse, annen seni doktora götürsün canım....
    tansiyon düşüklüğü öyle kafaya takılmayacak birşey değil...
    babam şeker hastası tansiyonu 17 veya 18 olurdu hiç telaş etmeden ilacını verirdim ama tansiyonu 7 veya 8 olduğu zaman telaşla yükseltmek için bildiğim herşeyi yapardım.

telaşa kapılma tatlım, git tuzlu birşeyler ye ve pazartesi veya ilk fırsatta uzman bir dahiliyeci ye görün...
    bir lokma ekmeğe biraz tuz dök ve ye.
    tekrardan çok geçmiş olsun tatlıma.s.

Son düzenleme: 29 Kasım 2008
  18. 29 Kasım 2008
  19. EU1

EU1 Guest

sardunyacım çokk sağol canım. Şeniz
    şuan ölçtüm 10a 6 çıktı. yarım saat önce de 8di.
    alettemi bir gariplik var dicem ama annem de kullanıyor onunki hep tutarlı işte.
    dediklerini uygulicam canım, yanımda hep tuzlu birşeyler taşiyim ayrıca.
    tekrar teşekkür ediyorum tatlım.
    iyi geceler. Şeniz