gece sık emme nası bıraktırılır?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve cancer tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

27 Eylül 2010
    Konu Sahibi : cancer
  1. cancer

cancer Maşallah Barekallah:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar benim kızım 9 aylık ve kilosu 9400. gece yatmadan gece muhallebilerinden yedirmeme rağmen çok sık uyanıp emmek istiyor emzik veriyorum fırlatıp atıyor su veriyorum ağzını çeviriyor mememi alınca yeniden derin uykuya dalıyor.memeyi bırakmak istemiyor zorla çekiyorum.en fazla uzun uykusu 1,5 saattir. bu konuda ne yapmamı önerirsiniz?nası bıraktırırım deneyimlerinizi bekliyorum:1hug:

2. 27 Eylül 2010
  3. fenerbahcemine84

fenerbahcemine84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim yardımcı olmayı çok isterdim ama malesefki ben sadece 20gün emzirebildim sonra rahartsızlık nedeniyle hastaneye yattım ilaç kullanmam gerekti.sana allah kolaylıklar versin.

4. 27 Eylül 2010
  5. zehra61

zehra61 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    bende aynı durumdaydım..çözüm bulamadım..diş çıkarması falan filan derken neredeyse 2 yaşında hala gece çok uyanıp emmek istiyor..heralde emmeyi bırakana kadar böyle uğraşacağız..

6. 28 Eylül 2010
  7. b_i_o

b_i_o minicik1can bensanahayran Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    146
    çabalamamanı öneririm bu çağında her bebeğin yaptığı şeyleri yapıyor ve sen ne yaparsan yapmaya devam edecek. acıkmaktan ziyade senin güvenliğine ihtiyaç duyduğu için kalkıyor doktorlar da buna ayrılık anksiyetesi diyor. yatırmadan hemen önce ılık bir duş yaptırıp masaj yaparsan belki biraz daha uzar ilk parti uykusu başkaca da elinden bir şey gelmez benneyaptımki

8. 11 Ekim 2010
  9. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    maşallah bebeğine canım
    herhalde bağımlılık haline getirdi vermeyince hiçmi uykuya geri dalmıyo
    sallamayı dene sen bide
    bizimkide en az 3 kere kalkar

10. 11 Ekim 2010
  11. seyra

seyra *Canım Prenseslerim* Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bende aynı senin gibiydim tok tutsun uyusun diye çeşit çeşit muhallebiler aldım yinede kalktı şimdi 23 aylık yine kez kalkar inek sütü içip uyur.

12. 15 Ekim 2010
  13. cancer

cancer Maşallah Barekallah:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bizim kız sallanmayı oyun sanıyor gülmeye başlıyor ama alıştırcam inşallah niyetliyim bu kurban bayramında babamızla beraber bıraktırmayı istiyorum.önce babayı kandırdım sıra nisada:) birkaç gece ağlar ama unutur diyor herkes önce sallanarak uyumayı öğrenirse geriside gelir inşallah yoksa zor oluyo gece ağzından mememi zor alıyorum tutuluyorum tek tarafa yatınca:)) gece uyku yerine savaş veriyoruz:)) mememi kurtarma savaşı

14. 15 Ekim 2010
  15. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Benim oğlum 2 yaşına kadar gece gündüz emdi , daha sonra bişekilde unutturdum gündüz emmelerini
    ama 2.5 yaşına kadar da geceleri emmeye devam etti , gece 5-6 kere kalkardı
    çok şükür son 2-3 aydır emmeyi tamamen bıraktı, geceleri deliksiz uyuyo ama artık bizimle uyuyo
    kendi yatağında uyumuyo illa bizimle uyuyacak :)

o yzüden seni rahatlatıcak bi öneri söylemek isterdim ama malesef çocuğu kendimize göre ayarlayamıyoruz
    onlar bizi kendilerine göre ayarlıyorlar :)

Son düzenleme: 15 Ekim 2010