gece sık sık uyandırmakmı lazım?

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve eyif tarafından 21 Ocak 2009 başlatılmıştır.

21 Ocak 2009
    Konu Sahibi : eyif
  1. eyif

eyif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    slm arkadaşlar kızım 5 yaşında geceleri altını ıslatıyo gündüz tuvaleti gelince kendi gider çok şükür gündüz problemimiz yok ama gece ıslatıyo bende çok deli yatıyo altına bişey sersemde yine bazı yerleri ıslatabilir diye altını bağlıyorum kendiside memnun değil bu durumdan bezi temiz uyandığında çok seviniyo bunu nasıl aşıcaz geceleri sürekli uyandırayımmı susadığı zaman uyanıyo çişi gelince niye uyanmıyo cadı kızım :1rolleyes::nazar::enbuyukkk:

2. 21 Ocak 2009
  3. Dishe

Dishe ✿❤aŞk-ı KıYaMet❤✿ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bıraz gec kaldıgınızı dusundum acıkcası bu bez konusunda..
    5 yasında kı kızınız herseyı algılayıp kavrayabılır artık..
    aksamları fazla sıvı vermeyın ve uyumadan once wc ıhtıyacı varsa gıderın ..
    enaz 1 kez kaldırın gecelerı ..zaten yataklarına gerı donduklerınde hemen uyuyorlar..
    hem sız rahat edersenız hemde kızınız rahatsız olmaz..
    en fazla 2 haftanızıı alır bu durum..
    sonrasında gecelerı tuvaletı geldıgınde uyanır ..yerimseniben

4. 24 Ocak 2009
  5. BoncuK_GxoxzlxuxM

BoncuK_GxoxzlxuxM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    insallah yaa bende de ole ogluma diyorum bak sen bebeksin bu pampers bebekler baglar diyorum hayir bebek deilim diyooo bir ara alisiyordu ama kendini usuuttu sabahlara kadar bole uyuyunca acaba kisi atlatip mi devaml etsek cunku havalar cok soguk ve surekli hastalaniyor benim oglum uff napcam simdi

6. 26 Ocak 2009
  7. hasretim34

hasretim34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    canim cocuklara sen bebeksin bebekler böyle yapar filan demek dogru degilmis bende öyle yapmayi düsünüyordum yapmadan önce cocuk psikologuna sordum dogru olmadigini söyledi bilginize..

8. 26 Ocak 2009
  9. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    canim aynen üstteki arkadasima katiliyorum aksamlari cok sivi icmemesine dikkat et ve yatmadan önce mutlaka wc ye gitmesini sagla olsun olmasin gelir wc ye gidince :))) ve bence saat kur 2-3saat araliklarla kizini zorlada olsa kaldirip wc götür benim kizimda 2bucuk yasinda brakti o bile gecdi benim icin ama cocuk doktorum dedi her cocuk bir algilamaz tuvalet isini diye istersen birde cocuk doktorunuza danis canim........
    insallah en kisa zamanda halledersiniz

10. 26 Ocak 2009
  11. BoncuK_GxoxzlxuxM

BoncuK_GxoxzlxuxM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

cok saol canim zaten ben bir kere soledim ve birdaha solemedim oglumu kotu etkilenmim diyeee yine de bildirdiginiz icin tesekkur ederim

12. 27 Ocak 2009
  13. hulya65

hulya65 İNADINA Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızım 3,5 yaşında,gündüz herşey yolunda fakat, gece sorunu yaklaşık iki aydır bizdede devam ediyor.Geceleri 2- 3 kere kaldırıyorum tuvalete ama yine ıslak uyanıyoruz. Uykusunun ağır olduğunu düşünüüyorum sadece.
    Farklı bir yaklaşımı olan varsa ve benimle paylaşırsa sevinirim.

14. 30 Ocak 2009
  15. hasretim34

hasretim34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    rica ederim canim

16. 31 Ocak 2009
  17. eyif

eyif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızım bu aralar altını ıslatmadan kalkıyo çok şükür yakında kardeşi doğacak o zaman geceleri daha çok uyanık olacağımdan sık sık uyandırırm kızımı o zaman daha da iyi olur galiba

18. 6 Şubat 2009
  19. mkaynak79

mkaynak79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım biz ilk tuvalet eğitimine başladığımızda bana büyüklerim çocuk gece uyur kalır altına yapar sen yinede gece altına bez bağla dediler ilk zamanlar çocukgündüz çişini söylüyor gecede hiç altına yapmadan kalkıyordu daha sonraları fark ettiki bez var altında çişini yapmaya başladı geceleri burdan size tavsiyem özellikle yeni tuvalet eğitimine başlayan annelere çocukları güzdüz bez bağlamayı kestiğiniz anda gecede bez bağlamayın. daha sonrası zor oluyor şu an 4 yaşında oğlum 10 aydır kendi kalkıyor geceleri tuvalete burdan size şunu söylmek isterim akşamları fazla sıvı gıdalar vermeyin ve yatmadan önce mutlaka tuvaletini yaptırın alıştırına kadarda gece çocuk uyuduktan 1 saat sonra çişe kaldırın göreceksiniz çocuk çişini kesecektir.