gece süt versem mi?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve daisy83 tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

15 Ekim 2010
    Konu Sahibi : daisy83
  1. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Oğlum 1 yaşını doldurdu. 6 aylıktan itibaren anne sütünü pek istemez olmuştu. Çalışmama rağmen güç bela bu zamana kadar emzirebildim. Artık zorlamamaya karar verdim. Ya uykusunda emiyor ya da uykudan uyanır uyanmaz mahmurken. Sütüm zaten çok azaldı. İşyerimde sağıyorum ama eskiden 120 cc çıkardı şimdi 20cc. Sağmayı da bıraktım zaten.
    Şimdi aklıma takılan; gece bir defa emiyor. Şimdi memeden kesilince gece uyandığında normal süt ya da devam sütü mü içirsem yoksa hiç süt içmeden uyumaya mı alıştırsam? Süt içmeden uyuyabilir diye tahmin ediyorum, bazen emzirdikten sonra su veriyorum onu kana kana içiyor. Gece sütüne alışmaması mı daha iyi yoksa gece de biraz süt içse besleyici olur mu?
    Gece süt versem bir sorun daha ortaya çıkıyor. Malum sütü hazırlamak direk göğsümü açıp emzirmek kadar kolay değil o arada uykusu açılır kolay uyumaz diye korkuyorum. (zaten uykusu açılınca 2 saat uyumadığı oluyor gece) Termosa sıcak su hazırlayıp toz sütlerden veririm diye düşünüyorum ama onu bile hazırlarken uykusu açılabilir.
    Ne önerirsiniz?

2. 15 Ekim 2010
  3. keremce_

keremce_ ^yavru kuşum^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    canım benim oğlum 2,5 yaşında şuan. 2 yaşına kadar gece 1 kez verirdim inek sütü uykusunda.çünkü gece boyunca uyanmıyordu.ve kaç saat aç kaldığını düşünüyordum.alışmıştı benimki.gözünü açmadan emiyordu.ama seninki nasıl olur bilemem.denemeden de anlayamazsın.1 gece ver bakalım.sütü verirken yastığıyla da pışpışla.inşalallah uyanmadan emer....

4. 15 Ekim 2010
  5. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    bende inek sütü veriyorum gece 3 defa kalkıyor içmeye... süt 1 dkda ılıyor zaten uykusu acıkcak gibi dakikar süren bi iş değil...

bazı doktorlar gece beslenmesi vermiyor. ama biizmki su ile kanmıyor maalesef

6. 15 Ekim 2010
  7. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlanuyanır uyanmaz ayağa kalkıyor hatta gözünü açmadan önce oturuyor sonra ayağa kalkıp ondan sonra ses çıkarıyor:) Uykusunda içirmem için benim ondan önce uyanmam lazım:)

8. 16 Ekim 2010
  9. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Aynı durumdayız canım.. Benim kızım 14 ayını doldurdu hala gecede en az hiç bi sorunu yokken bile 3-4 defa kalkıyor.. Bazen emziğini verince geri uyuyor bazen inadı tutuyor uyumuyor. Su içiriyorum tamam uyudu derken 10 dk sonra geri uyanıyor. Bende yatmadan önce biberonuna 2 bebe bisküvisi atıp üzerine 40-50 ml süt koyuyorum.cezveye sütü koyuyorum ocağın üzerine bırakıyorum.gece kalkınca hemen 1 dk da ısınıyor zaten. biberondaki bisküvilerde yumuşamış erimiş oluyor. hemen karıştırıp veriyorum.

10. 16 Ekim 2010
  11. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    5. ayından beri gece beslenmesi yapmıyoruz zaten doktorlar da tavsiye etmiyor.

12. 16 Ekim 2010
  13. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    O zaman bebeğiniz de gece kalkmıyor haliyle.. Ne kadar güzel maşallah.

14. 16 Ekim 2010
  15. stellamaris

stellamaris ARMAĞAN'ın annesi... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    oğlum 8,5 aylık olana kadar beni emdi. Bıraktıktan sonra devam sütüne başladık. O zamandan beri hergün gece oğlum uyanmadan sütünü yapıp içiriyorum. O zaman uyumaya devam ediyor sabaha kadar. Ama ben vermeden yatarsam kendi uyandığında ben sütü yapana kadar ağlamaktan uykusu açılıyor. Sende bu şekilde yapabilirsin bence.

16. 16 Ekim 2010
  17. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ben mülipanın yada Hipp in şişde 1 yaş sütlerinden veriyorum...
    zaten buzdolabına koymadığım için ısıtmadan ılık veriyorum..
    Bazen ben yatmadan biberonla, bazende gece yarısı o mıkladığında hemen biberona boşaltıp veriyorum böylece uykusu açılmamış oluyor...

18. 17 Ekim 2010
  19. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    kalkıyordu su verip tekrar uyutuyordum şu an 2 yaşında akşam 9 da yatar sabah 8 de kalkar,gece bir sıkıntısı olmadığı taktirde uyanmaz.Bu biraz bebekle biraz da nasıl alıştırıldığı ile alakalı.