gece uyku düzeni

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve PembePanter tarafından 4 Nisan 2009 başlatılmıştır.

4 Nisan 2009
    Konu Sahibi : PembePanter
  1. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar 2 aylık bebeğim var.bazı geceler çok huysuzken bazende kesşntisiz uyuyor(tabi ben çok mutlu oluyorum,hiç uyandırmak istemiyorum) kalkıyorum bakıyorum mışıl mışıl çok derin uyuyor,zoraki uyandırmaya çalışıp emziriyorum.tabi sonrasındada çok mırıldanıp bana eziyet yapıyor.sizler geceleri bebeklerinizi kaç saatte bir uyandırıp emziriyorsunuz?her gece derin uyumuyor,ama arada uyuyuncada hiç uyandırmak istemiyorum çünkü kendimide dinlendirmiş oluyorum.malum çocuklar bizi çok yoruyor insanın dinlenmeye bi yarım saatlik uykuya bile ihtiyacı oluyor.kızlar bana uyku düzeniyle ilgili yaptıklarınızı anlatırmısınız???
    çok uzun oldu ama napimmmm :::)))))))))

2. 5 Nisan 2009
  3. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benım oğlum 40 gunluk yaklaşık. gecelerı 2-3 saatte bır uyanıyor. aslında 6 saate kadar uyuması normal dıye duymuştum sonuçta acıksa ağlar uyanır.ama yaşamadan emin olamam. senin bebeğin kaç saat uyuyo hiç dokunmasan?

4. 5 Nisan 2009
  5. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızımda 42 günlük geceleri en fazla 2 saat uyuo 3 saat aralıksız uyuduğu zamanlar çok nadir...ama dün sabaha karşı her zamanki gibi altını değiştirdim emzirip gazını çıkardım sonra uyuyunca ışığı kapattım ama ben uyumadım tetikteyim yani ve 3.5 saat uyudu arasıra mırıldandı biraz ama ağlamadı uyanmadı bu gece yine denicem...

6. 8 Nisan 2009
  7. aycatekin

aycatekin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    pembe 2 aylık bir bebek 6-7 saat kesintisiz uyuyabilir..zaten acıksa uyanır merak etme sen..gecelerinin keyfine var :) sen ne kadar dinlenmiş, uykunu almış olursan hem sütün çok olur, hem de daha etkin bir şekilde ilgilenirsin yavrunla..yerimseniben

8. 8 Nisan 2009
  9. AZRA2009

AZRA2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bebekler acıkınca uyanırlar zaten.Benim bebeğimde deliksiz uzun süre uyuduğunda uyandırmıyorum çünkü büyümeleri için uykuda çok önemli.

10. 9 Nisan 2009
  11. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benimde kızım 4 aylık gece fıkırdanmaya baslayınca acıktıgını anlayabiliyorum.benimki 10 saat uyuyor.ama bende kızım 2 aylıkken coooookk uykusuzluk cektim.daha küçük oldukları için ememiyorlar hemen yoruluyuorlar ondan dolayıda sık uyanıyorlar.ama sende haklısın.merak etme sen uyu o uyanıp sana sinyallerini verecektir :)

12. 10 Nisan 2009
  13. Ozlem35

Ozlem35 Güzel Kızlarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

14. 10 Nisan 2009
  15. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    benim dr um bebeğim ilk doğduğunda 3 saatte bir emzirmem gerektiğini yoksa bebeğin şekerinde problem olacağını söylemişti ben tabiki psikopata bağlamıştım saat kuruyordum sonra baktım kızım 3,5 saatte bir kalkıyor saat falan kurmadım ama (çok minikken bence uzun süre uyumamalı) bunu dr larınızla paylaşmanızı öneririm şimdi bile gece uyumadan 200 cc mama verdiğim halde gece 2-3 kere kalkıyoruz emip uyuyoruz dr um 2 yaşına kadar uyku düzeni bekleme demişti olsun hiç önemli değil gündüz işe gittiğim halde artık alıştım zamanla herşeye alışıyorsun..Allah hepimize kolaylık versin

16. 10 Nisan 2009
  17. NurDer

NurDer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    Selam pembecimm:) bizim Irmak hanımda gece en erken 3 de uyuyor sabah 6-7 gibi uyanıp emip tekrar yatıyor ama bu okadar kolay olmuyor:) uyuyana kadar bizim uyku kaçıyo. Birde uyurken birden korkarak uyanması başladı son zamanlarda eşim de bende nazar duası okuyoruz ama huzursuz işte. Uykusuz geçiyor gecelerimiz ama biliyorumki bunlarda geçecek. Bir arkadaşıma dert yanıyordum hep kucak istiyo beşiğinde uyumuyo diye. Bana dediki "bu günlerin tadını çıkar daha sonra istesen de kucağına alamıyosun büyüyor ve bu günlerini özlüyosun..." Bunu duyduktan sonra kucağıma daha bi istekle alıyorum ve her uyandığımda yada her emzirdiğimde sinirlenmek yada ne bileyim uykum var diye huzursuzlanmak yerine onu kucağıma alabildiğim için şükrediyorum. ılerde bizde bu günleri gülümseyerek hatırlayacağız biliyrum. Biraz daha sabır canım...

18. 10 Nisan 2009
  19. aasu_nur

aasu_nur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nurder çok güzel yazmışsın gerçekten moral buldum teşekkürler...
    korkarak uyanma bizde de var maalesef, o yüzden bi türlü derin dalamıyo.. gerçi gece olmuyo gündüz oluyo bizim genelde o iş...