GECEKONDU yıkımları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Konusu 'Anket : üyelerimize sorduk...' forumundadır ve XOXzgxuxrCe tarafından 8 Ocak 2008 başlatılmıştır.

?

GECEKONDU yıkımları hakkında ne düşünüyorsunuz?

1. Devlet arazisini işgal ediyorlar,yıkılmasından yanayım.

66,0%
  2. O insanlara da yazık diye düşünüyorum.

11,3%
  3. İki tarafı da haklı buluyorum

22,6%
  4. Beni hiç ilgilendirmiyor.

Oylanma: 0
    0,0%
    8 Ocak 2008
    Konu Sahibi : XOXzgxuxrCe
  1. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar biliyorsunuz hemen hemen her hafta bir gece kondu yıkımı heberi seyrediyoruz.Hepsi bol olaylı geçiyor.Ellerinde taşlar ve sopalarla karşı koymaya çalışanlar,yıkmaya kararlı zabıtalar,polisler,çatışmalar...
    Siz ne düşünüyorsunuz hangi taraf haklı?:uhm:

2. 8 Ocak 2008
  3. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    en başta bunlara ellerinde tapuları olmadan oy uğruna bina yapma izni veren yerel yönetimler suçlu...
    ancak her ne olursa olsun,başkaları size bu imkanı sunsa bile kanunsuz bir şey yapmamaktır meziyet.dolayısıyla belediyelerin göz yummuş olması bu insanların davalarında haklı olduğunu göstermez bence.
    sen elinde tapu olmadan,kuruş vergi ödemeden,gel devletin arsasına kon.sonrada gecekondunu yıkınca devlet kıyameti kopar.senin olmayan yere ev yaparken aklın nerdeydi.
    arsaya milyarlar döken,ev için vergi verenler enayimi.
    kaldı ki devlet buna rağmen yıkarken ellerine bir mikytar para hatta bazen ev dahi veriyor.bence hiç hak etmedikleri halde...
    dolayısıyla ortada o kadar kıyamet kopartacak bir durum görmüyorum ben:1closedeyes:
    evleri yıkılanlar haksız:kahve:

4. 8 Ocak 2008
  5. atxixka81

atxixka81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bencede biz yıllardır çalışıp çabalayıp arsa alıp ev yapmaya uğraşıyoruz ne kadar kolay dimi yok harama helale dikkat edelim arkadaşlar alın terimizle çalışıp helal kazanç sağladıkmı hiç kötülük olmaz devlet arazisi diyorsunuz .kendinizden pay biçin birisi kalksa gelse bahçenize yada arsanıza ev yapsa naparsınız yıkarsınız dimi .

6. 9 Ocak 2008
  7. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım iyi de sanki benim gece kondum varmış gibi niye yorum yapıyorsun.Kitlelere seslen, genel konuş lütfen:roflol::roflol:

8. 9 Ocak 2008
  9. SodaLemon

SodaLemon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle gecekondulaşmada hem halk hemde yerel yönetimde de suçluluk payı vardır....

yönetimler gecekondular üzerinden siyaset yapmışlardır....

halkda sonucunda feryat figan edeceğini bile bile sudan ucuz diye tapusu olmayan yerlere dikmiştir evlerini sonuç hem mazlum hemde suçlu olmuştur....
    Kötü Kazen

10. 9 Ocak 2008
  11. NEFERTARi

NEFERTARi Ne mutlu TÜRKÜM diyene!!! Pro Üye

Beğenildi:
    155
    Ödül Puanları:
    113
    Kesinlikle izin verilmemeli ve yıkılmalı!!! Ne güzel söyledin kronick: asıl meziyet suç olduğunu bile bile ev yapmamaktır oraya!!! Basit bir örnek vereyim size: adam gecekondu inşa edip yıllardır bedavaya oturuyor ve kapısına pek çoğumuzun binemediği Seat Leon marka araba çekiyor!!! Şimdi bu haksızlık değilde nedir? Biz karı-koca memur maaşıyla ay sonunu zor getirelim,kira ödeyelim ve bir evimizin olacağı günleri ancak piyangodan ikramiye çıkacağı zaman göreceğimizi bilelim bunlarda gelsin devletin arazisine konsun bir gecede ekmek elden su gölden yaşasın!!! Ne ala memleket! Ondan sonrada oylarıyla ülkeyi mahvetsinler diye kapılarına kömür götürülsün!!! Kötü KazenKötü KazenKötü Kazen Nefret ediyorum bu durumdan...Allah bizlerin hakkını gasp eden bu insanlardan sorsun inşallah!!!

12. 9 Ocak 2008
  13. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    biz salağız yaaa
    boşu boşuna okadar kira vergi elektrik su faturası falan filan ödüyoruz
    gidip konduramıyoruz bi arsaya ev
    elektrik beleş (kaçak) su beleş kira yokkk ooohh gel keyfim gell

yıksınlar tabi ne diye yırtınıyolar yıkılırken o kadar
    senin olmayan başkasına yada devletin arazisine ev yaparken akılları neredeydide yıkılırken isyan ediyolar :mymeka:

yeminle o kargaşaları seyrederken kendimi aptal gibi hissediyorumtatlicadiarzu

14. 9 Ocak 2008
  15. Acil Servis

Acil Servis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oh bee ne güzel istanbul, nefere katılıyorum yıllarca bedava otur, ordan artan parayla af cıkınca bina dik, araba çek, biz maaşlı geçinenler ayran budalası olup bakalım, biz doğma buyume buralıyız bi ağacımız yok daha, şalvarı çamurlular ağa oluyo haksız yere hemde, ne hakları var yıkılsın tabi ne demek oturmaları hata zaten... bi vergi öde dedin mi hepsi aç açık para mı var ajitasyonuna giriyorlar sanki bedava yaşam hakkıyla doğmuşlar herşey havadan gelsin devlet vergi almasın, kaçak elk. su parası abone olanın faturasına bi şekilde yansısın bunlar asalaklığa devam etsin...

16. 9 Ocak 2008
  17. NEFERTARi

NEFERTARi Ne mutlu TÜRKÜM diyene!!! Pro Üye

Beğenildi:
    155
    Ödül Puanları:
    113
    Evet ya olay bu işte!!! Bizim maaşımızdan peşin peşin vergi kesiliyor sonrada bu uyanıklara yol yapılıyor,bizde eşek gibi bakıyoruz!!! Kimbilir ne zaman bir evim olacak belki çocuklarım bile kirada oturacak kimin yüzünden bu haksız yere ev yapan sonrada hizmet bekleyip alasını alan şerefsizlerin yüzünden!!!

18. 9 Ocak 2008
  19. Mahbile

Mahbile Acem Kızı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Haksız kazança ve adaletsizlige her zaman karşıyım, tabiki yıkılsın