Geceleri kalça ve bel ağrısı çekenler, bir çözümü var mı bunun?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kursunkalem tarafından 6 Mart 2010 başlatılmıştır.

6 Mart 2010
    Konu Sahibi : kursunkalem
  1. kursunkalem

kursunkalem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kizlar, 13 haftalik hamileyim, hep yan yatmaya calisiyorum ama son birkac gundur ne tarafa donsem kalca agrisindan kurtulamiyorum. Hatta dun aksam belimin alt kismina da vurdu agrilar... Kalkip dolasmadan hafiflemiyor, hafiflese de yatinca bir sure sonra yine oluyor. Bebege yer acmak icin kalca eklemi etrafindaki kaslar gevsiyormus, o da boyle agri yapabilirmis. Size de oluyor mu boyle birsey? Cozum bulabildiniz mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. 6 Mart 2010
  3. ZYNB_KB

ZYNB_KB Minik Presnesss Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bende 19 haftalık hamileym ve bendede oluyo hep aynı sekilde yatmaktan ve ssanırım cözümü yok bebişler dogana kadar böle olcak galiba ...özellikle sol yanıma yatmaya calısıyorum bebek daha rahat nefes alıyomus diye tutuluyorum resmen ama bi cözümü yok sanırım hepmize gecmiş olsun :)

4. 6 Mart 2010
  5. blueeye

blueeye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimde aynı canım kalçamın ve ayagımın agrısından yatamıyom geceleri ama ne yapalım bebiş için katlancaz

6. 6 Mart 2010
  7. kursunkalem

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de hep sola yatmaya calisiyorum genelde ama sol taraf agridan tutulunca mecburi donuyorum saga... kizlar, daha simdiden bebisler alistiriyo bizi uykusuzluga herhalde diyorum :) saga don sola don sabahi sabah ediyorum ben! acaba daha cok yuruyus filan yapsam bi faydasi olur mu diye bir deneyecegim.

8. 6 Mart 2010
  9. surayn

surayn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende 18 haftalık hamileyim bendede bu ara başladı ağrılar geceleri rahat uyuyamıyorum koca yatağa sığamadım gitti ama bebeklerimiz sağlıklı olsunda herşeye katlanıcaz

10. 6 Mart 2010
  11. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bacaklarınızın arasına dolgun bir yastık koymayı deneyin.

12. 6 Mart 2010
  13. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    bende de oluyor kalca agrisi,bir kac yerde magnezyum eksikliginden olabilir diye okudum ama ben 3.aydan beri magnezyum kullaniyorum ama yine agri var.

14. 7 Mart 2010
  15. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    olmaz mi canim ya hepsi gecicek insallah:))

16. 7 Mart 2010
  17. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Bende 17 haftalık hamileyim.benim çok önceden başladı bel ve kalça ağrıları.ama bende daha çok yürürken oluyo.benim gib normalde çok yürüyen bi insan şimdi çok az da yürüsem hemen belim ve kalçam ağrıyo.oturuyorum hemen bi yerlere.geceleride herçeşit yatıyorum valla sıkıntıdan.mümkün olduğunca sola yatmak lazım ama aynı tarafa yatmaktanda kafam belim ağrıyo..o zaman sağa dönüyom biraz..napalım katlancaz bebişler için...

18. 7 Mart 2010
  19. kursunkalem

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim dun gece denedim ben bu yastik olayini ilk defa ama pek kar etmedi maalesef, keske etseydi. hangi kalcanin uzerine yatiyorsam o agriyor. gun boyunca da hafif hafif agrilar devam ediyor.