geceleri sadece emzirsek olmuyor mu?illa mama mı vermeli?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve BenAyKizim tarafından 29 Ocak 2009 başlatılmıştır.

29 Ocak 2009
    Konu Sahibi : BenAyKizim
  1. BenAyKizim

BenAyKizim anneyim ben!!!! Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    kızlar bir süredir bunu düşünüp duruyorum.prensesim 7.5 aylık ve hala emziriyorum şükür.devam sütünü sevmiyor.zaten bu zamana kadar hiç vermedim.muhallebi yaptım.geceleri de emziriyorum.doyuyor ona eminim.ama herkes gece beslenmesi diye tutturmuş gidiyor.mama felan.kafam karıştı.illa devam maması mı vermeli?hoş bizimki kıyameti koparır mememi isteriiiim diye delikafadulden

2. 29 Ocak 2009
  3. kirmizibalik

kirmizibalik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu konuda o kadar çok yorum yapar ki herkes sen hiç kulak asma canım benim.insan kendi çocuğunun en iyi nasıl besleneceğini herkesten iyi bilir. düzenli emzirdiğin sürece (geceler de dahil)ve eğer bebeğinin aç olmadığından eminsen mama falan vermene gerek yok geceleri.anne sütü ver yeter. tabi gündüz için farklı.6. ayı geçtiği için bebeğin umarım ufak ufak ek gıdalara başlamışsındır,sadece hazır mamalara takılmamışsındır.bir sağlıkçı olarak söyleyeceklerim bunlar. kolay gelsin öpüyorum

4. 29 Ocak 2009
  5. ozgeris

ozgeris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bir anne nasıl istiyorsa öyle yetiştirmeli bebeğini, benim de kızım hiç devam maması almadı, 15 ocakta 1 yaşına girdi geceleri uyanırsa sadece emziriyorum bence sizde öyle yapın zaten doktorlar 6.aydan sonra bebeklerin gece 12 saate kadar birşey almadan durabileceklerini söylerler...

6. 29 Ocak 2009
  7. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Valla ben hala 2 saatte bir kalkıp emziriyorum. Yorulmuyor muyum?? çok yoruluyorum ama mamaların sloganı şu anne sütüne en yakın.. Hal böyle olunca anne sütü varken ve şuan çalışmıyorken neden emzirmek yerine geceleri mama vereyim..

8. 29 Ocak 2009
  9. esteda

esteda Batuhan & Bertuğ canlarım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bende geceleri kalkıp emziriyorum zaten bizimki devam sütünü hiç sevmedi bende vermiyorum

10. 29 Ocak 2009
  11. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    emen bebeğe devam sütü vermek bana saçma geliyor
    emebildiği kadar emsin kuzucuklar
    emmeyi bırakınca içecekler zaten mecburen devam sütünü

12. 29 Ocak 2009
  13. nergiz tunalxix

nergiz tunalxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ben hiç mama vermedim içmedi zaten. 1 ay öncesine kadar gece her kalktığında emziriyordum. son zamanlarda bu 6 -7 defaya kadar çıkmıştı çıldırma noktasındaydım.

doktorumunda tavsiyesiyle artık gece beslenmelerini yavaş yavaş bıraktırıyorum. meme yerine su veriyorum ilk başta zorlandı illa meme istedi uykuya dalamadı ama zamanla o da alıştı. zaten artık gece beslenmeleri gerekmiyor alışkanlıktan kalkıyorlar. artık onada bana da uyku lazım.
    şuan sadece uykularından yarım saat önce emziriyorum birde sabah 6 civarı emiyor çok nadir olarak da 3 civarı. ortalam günde 4 defa emmiş oluyor. 10. ay için yeterli.
    emen çocuğu mamaya zorlamak kadar gerekiz birşey olamaz bence

14. 29 Ocak 2009
  15. BenAyKizim

BenAyKizim anneyim ben!!!! Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    canlarım bende zorla mama verecek değilim tabi.sütüm varken ne gerek.sadece merak ettim.herkes niye verir ki?
    kırmızıbalık arkadaşım tabiki ek gıdalara başladık çok oldu.çok şükür.:teytey:

16. 29 Ocak 2009
  17. xoxmrxuxm

xoxmrxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    93
    oğlum 10 aylık ve mamayı hiç almadı geceleri hala emmeye uyanıyor,devam sütü aldım bir yere gidince pratik olsun diye ama 30cc zor içiyor,bende zorlamıyorum emsin kuzucum benim kardeşim 2,5 yaşına kadar emmiş dayısına çekerse emer ama gündüzleri istemiyor akşam ve geceleri emiyor.

18. 29 Ocak 2009
  19. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    3 ay emzirdim bir ayda sadece geceleri emdi gündüzleri sağdım beşinci ayda yavaş yavaş ek gıdaya geçtim geceleri dolaba koyduğum sütün ılımasını bekleyemediğinden devam sütü verdim baştan beri sevmedi halada sevmiyo ama yapacak bişi yok sütüm artık çok azaldı. . 5ayda geceleri beş saat deliksiz uyurken bu çocuk o kadar aç bırakılırmı diyenlere uyup iki saatte bir kaldırdım şimdi acısını çekiyorum iki saatte bir kalkıp mama hazırlıyorum ama yemiyo onunda benimde uykumuz bölünüyor :KK43: keşke emseydi de mama vermek zorunda kalmasaydım o kadar imreniyorum ki emziren annelere.kesinlikle anne sütünden yanayım.