Gecelik ve pijama tercihi

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve PembePanter tarafından 29 Ekim 2008 başlatılmıştır.

29 Ekim 2008
    Konu Sahibi : PembePanter
  1. PembePanter

PembePanter Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar gecelik ve pijama nasıl almayı düşünüyorsunuz?ben ikisindende 1 er takım almayı düşünüyorum.geceliği kısa kollu serum felan takarlar diye istiyorum.pijamayıda uzun geniş kollu düşünüyorum.gecelikmi daha kullanışlı olur pijamamı???sizler aldıysanız paylaşırmısınız

2. 29 Ekim 2008
  3. neseliyasmin

neseliyasmin Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    doğum yapan bir arkadaşım pijamanın daha kullanışlı olduğunu söylemişti ama benim de hiçbir fikrim yok

4. 29 Ekim 2008
  5. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    gecelik daha iyi cnm pijama sezeryan için kötü sıkar diye

6. 29 Ekim 2008
  7. eylul166

eylul166 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    83
    canımcım sana bir tavsiye bence bu arkadaşını dinle:))
    2 adet gecelik koy kısa kollu olmasın malum kışın doğuracaksın ve doğumdan sonra çok üşüyeceksin ayrıca uzun kollu olsada takarlar serumu merak etme..
    geceliklerin yaka bölümleri en azından 3-4 düğmeli olmalı bebeği emzirmek için..
    pijama 1 takım yeterli giyilmiyor bile çünkü eğer normal doğum yapacaksan sürekli açılmanı kontrol edecekler ve hemşireler pijama istemiyorlar,giydir çıkar olmasın diye..sezeryan olursanda hem dikiş yerleri açısından sakıncalı hemde kanaman olucağı için sürekli ped değiştirecekler bunun içinde gecelik en uygunu..
    istersen gecelik sabahlık takımı al doğumdan sonra gezineceksin üzerine alırsın yada şal da olabilir..
    bunlar benden tavsiyeler canım umarım faydalı olur..

bu arada ben bir normal gecelik aldım uzun kollu , birde lohusa geceliği aldım düğmesi yok emzirmek için göğüs bölümünde pencereler var..birde pijama takımı o da düğmeli..

Son düzenleme: 29 Ekim 2008
  8. 29 Ekim 2008
  9. nurgulsila

nurgulsila NuRGüLŞuRa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bencede kesınlıkle pijama kullanıslı ama eger mevsım yaz ıse gecelık daha makbul

10. 29 Ekim 2008
  11. ssaslan

ssaslan oğluşuna aşık (Sibel) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 1 hafta kadar kadın doğum kısmında kaldığımda dikkatimi çekmişti kızlar
    herkes gecelik tercih ediyor
    genelde yürüyüş yapıyorlardı koridorda da oradan biliyorum
    hastane içindeyken gecelik iyi de çıkış için sanırım pijama gerekebilir ya da eşofman

12. 29 Ekim 2008
  13. PembePanter

PembePanter Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eylülcüm canım teşekkürler.faydalı bilgilerin bizim işimize yarayacak.bende gördüm göğüs altından cırtcırtlı gecelikleri çokta hoştu.yeni doğum yapanlar içinmiş.sanırsam benimde tercihim öle bir gecelik olucak.

14. 29 Ekim 2008
  15. lostsun

lostsun Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    canım sağlıklı bir doğum dilerim öncelikle.ben sezeryanle doğum yaptım ve gecelik giydim daha rahat.pijama rahat olmaz dikişlerin olacak sıkar seni.kısa kol konusunda haklısın serum müdaleleri için daha kullanışlı.gecelikler bebek emzirmek için biliyosun küçük pencereli :) ve çok pratik.

16. 30 Ekim 2008
  17. BeyazBulut

BeyazBulut zamanı gelince... Pro Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    ben bir takım gecelik bir takımda pijama alacağım hatta bugün baktım önden düğmeli olması bizim için çok rahat olur ayrıca lohusa geceliği pencereli çok hoş ama arkadaşlar bir gecelik 50 60 ytl bana biraz fazla geldi kaç gün kullanıcazki tabi bu benim düşüncem

18. 30 Ekim 2008
  19. EYXSXAN0066

EYXSXAN0066 Oğluşunun Annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende sezeryanla doğum yapanlardan biliyorum pijama lastiği yukarda kalıyo dikişler aşağıda zaten dikişlerin üstünü göbek kapatıyor zararı olmuyor yani yalnız pet için uygun çamaşır kullanmak lazım çünkü lastiği dikişe yakın geliyo acıtabiliyor birde sabahlık kesinlikle çok iyi fikir sezeryanda hem sıkı giyinmek üşütmemmek lazım hemde kolay pratik gezerken felan kolay olur