Geçirdiğim sistit tüplerimin tıkanmasına sebep olmuş olabilirmi?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve pptya87 tarafından 10 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    10 Nisan 2010
    Konu Sahibi : pptya87
  1. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    merhabalar bende size birşey sormak istiyorum.
    ben 23 yaşında 2.5 yıllık evliyim ilk günden bu güne hiç korunmadık ve hiçte gebelik oluşmadı.hormon tahlillerim normal sperm normal yumurtlama rahim herşey normal bi hsg kaldı onuda mayısta çektircem bazı yerlerde okuduğum kadarıyla geçirilen enfeksiyonlar tüplerin tıkanmasına sebep oluyormuş ben 1 yıl boyunca sistit le uğraştım gecen hafta yaptırdığım idrar tahlili ile kurtulduğumu gördüm şimdi aşırı dikkat ediyorum bir daha bu hastalığa yakalanmamak için acaba benimde geçirdiğim sistit tüplerimin tıkanmasına sebep olmuş olabilirmi?ama bu seferde şunu düşünüyorum ben bu sistite evliliğimin 5.ayında yakalandım peki ya ondan önce niye gebe kalamadım?bu arada smear test sonucumda servisit belirtileri yazıyordu bu konuda doktorum tarafından kontrol altındayım.neyse gelelim önemli soruma diyelimki hsg sonucumda temiz çıktı inş öyle olur o zaman nasıl bir tedavi beni bekliyor olacak iğne mi ilaç mı yoksa direk aşılama yada tüp bebekmi denilecek.cevaplarsanız çok memnun olurum.

2. 14 Nisan 2010
    Konu Sahibi : pptya87
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba hsg sonucunuz temiz cikarsa basit ilaclar ile birkac asilama denenebilir ondan sonraki asama ya laparoskopi olacaksiniz ya da direkt tup bebek deneyeceksiniz burada karar sizin esinizin ve dr unuz yapacagi gorusmenin sonucuna bagli olacaktir sevgiler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.