gecmeyen dolu öksürük

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve burcu77 tarafından 1 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1 Kasım 2009
    Konu Sahibi : burcu77
  1. burcu77

burcu77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar
    benim oglum 14 aylik. nerdeyse 1 aydir gecmeyen öksürügü var ama kuru öksürük degil. su bir ayda tam 6 kez doktora götürdüm. hc normal bulmuyorum bu durumu. ilk hafta doktor hicbirsey vermedi. ikinci hafta artik ben öksürük surubu istedim. 3. hafta ates eklenince antibiyotik verdi. ondan sonra arada 3 gün falan gecti yine basladi. sabah 4.30da basladi öksürügü 1 saat sürdü mesela. o öksürdükce icim gidiyor. mahvoluyorum. icini cekeren öksürüyor artik. kriz gibi.yine götürcem doktora böyle giderse ama buradaki doktorlar cigerlerini dinleyip ilacsiz yollayim. önerebileceginiz birsey var mi? oglum ihlamur da icmiyor ki yapayim. bal kattik icmedi bile. dut pekmezi veriyorum aksamlari. balli süt iciriyorum ama internette de arastirdim süt salgiyi arttirip daha cok öksürüge sebep olabiliyormus. bunu bilen duyan var mi baska?
    simdiden tesekkürler

2. 1 Kasım 2009
  3. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun :teselli:
    kara turp varya onu dolma oyacağıyla 3-4 yerden oyuyorsun.içine bal doldurup bir gece bekletiyorsun.sabah sulanmış oluyor.o suyu içiriyorsun.bu formül ender saraç'ın gerçektende çok faydalı.
    ayrıca viks vaporup varya onu sıcak suya koy bir tatlı kaşığı sonra üzerinize battaniye örtün,birlikte girin.biraz bekleyin 5-10 dk. ya da ne kadar dayanıyorsa 15 dk da olabilir..gerçektende faydalı oluyor.benim oğlumun geçen gece öksürüğü çok arttı,öksürmekten kusuyordu, artık acile götürecektik. viks vaporupla bu dediğim uyguamayı yaptım , ve doktora bile gitmedik. hala ben bile inanmıyorum.

4. 1 Kasım 2009
  5. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    birde öksürük başlar başlamaz (yani öksürüğün ilk evrelerinde) sırtına veya göğsüne viks sürüyorum sonra sıcak havlu kapatıyorum bu da iyi geliyor .
    öksürüğün ilerlemiş evrelerinde de faydası oluyor ,ama ilk evrelerinde öksürüğün ilerlemesini de yavaşlatıyor.

6. 1 Kasım 2009
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    geçmiş olsun canım öncelikle.
    kuru öksürük neden kaynaklanıyor bilmiyorum ama arkadaşın dediği gibi viks sürmek en iyisi gibi görünüyor.
    sıcak birşeyler içir sürekli.inşallah düzelir en kısa zmanada

8. 1 Kasım 2009
  9. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun.sabahları açkarnına bal ve limon karıştırıp verin 1 kaşık.balgam söktürüyor.iyi gelir.

10. 1 Kasım 2009
  11. BER

BER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım eğer orda bulabilirsen kestane balı çok iyi geliyo bide 1 tatlı kaşığı kestane balının içine 1diş sarımsak ezip karıştır ikisini yedirmesi biraz zor olcak ama hemen etki ediyo ıhlamuru zorlada olsa içirmeye çalış yumuşatır öksürüğü yukarda arkadaşın dediği gibi kara turp uygulamasıda iyi gelir bide bebeğinin göğsünü yünlü bişeyle hatta alerjisi yoksa yünle sıcak tut muhakkak geçer
    allahım yardım etsin

12. 1 Kasım 2009
  13. burcu77

burcu77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hepinize cok tesekkür ederim önerileriniz icin. vicksi iyi hatirlattiniz. gerci ilk basladigi zamanlarda kullandim pek etkili olmamisti ama yine deneyim. ihlamuru da tekrar bir deneyim bakim. icine belki pekmez falan katarsam icer. kara turp ve kestane bali buralarda olur mu bilmiyorum ama bakacam etrafa.
    bu arada balgamini söküyor öksürünce ama malesef daha bebek oldugu icin agzindan cikarmayi bilmiyor tekrar yutuyor. ona yardimci olunabilir mi agzindan cikarmasi icin?

14. 1 Kasım 2009
  15. burcu77

burcu77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hepinize cok tesekkür ederim önerileriniz icin. vicksi iyi hatirlattiniz. gerci ilk basladigi zamanlarda kullandim pek etkili olmamisti ama yine deneyim. ihlamuru da tekrar bir deneyim bakim. icine belki pekmez falan katarsam icer. kara turp ve kestane bali buralarda olur mu bilmiyorum ama bakacam etrafa.
    bu arada balgamini söküyor öksürünce ama malesef daha bebek oldugu icin agzindan cikarmayi bilmiyor tekrar yutuyor. ona yardimci olunabilir mi agzindan cikarmasi icin?

16. 3 Kasım 2009
  17. rosa67

rosa67 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben de pekmez ve tereyğını kaşıkl erittikten sonra ılık şekilde içiriyorummm iyyi geliyor 1 tatlı kaşığı pekmez ,1 çay kaşığı tereyağı

18. 3 Kasım 2009
  19. husel

husel er:) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    burcu öksürük alerjik olabilir
    eğer ciğerleri temizse
    kızımda da bahsettiğin şekilde ökdürük oluyor bazı dönemlerde
    sanki parçalanacakmış gibi oluyor öksürürken ama ciğerler temiz ve tamamen alerjik
    iyi bir uzmana göstermekte fayda var
    gerçi bizimkini özelde devlette çocuk doktorları ve kulak burun boğazcılar değil sağlık ocağındaki bir pratisyen çözmüştü alerjik rinit diye ve kızımın tüylere toza polenlere sivrisineğe vs.alerjisi çıktı