geçmeyen enfeksiyon

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve rainmistik tarafından 10 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    10 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : rainmistik
  1. rainmistik

rainmistik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba,bebek yapmaya karar verdiğim ilk ay gebelik gerçekleşmedi.sonraki ay yani bu ay e.coli kaynalı vajinal enfeksiyon teşhisi konuldu yaklaşık 1 aydır çeşitli antibiyotik tedavisi uygulandı serumla verildi kimisi.ama ilaçlar bitince 2 gün sonra tekrrar ediyor.bu ay hamile kalmak istiyorum.bu enfeksiyon neden bu kadar uzun sürmüş olabilir acaba.tedavisi mi yanlış yapılıyor.nelere dikkat etmeliyim ve bu ay tedaviyi bıraksam hamile kalma şansım varmı.teşekkürler.

2. 13 Temmuz 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, geçmiş olsun. Genellikle kültürde üreme yapan mikroorganizmanın tipine göre uygun antibiyortik tedavisi yapıldığında cevap almanız gerekirdi. Belki micoplazma, üreoplazma ve clamidia için de özel kültürleriniz alınmalı ve ona göre ilaç kullanmalısınız. Hamileleiğie etkisi kullandığınız ilaçlar bakımından olumszluk yaratabilir tedaviniz bittikten sonra hamile kalmayı deneyin. Sevgiler

4. 21 Temmuz 2010
  5. rainmistik

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba yine ben .bu ay yine bebek çalışmalarına başlayacakken asıklarımda ağrı ve ilişki sonrası yanma kızarıklık oldu.dr.uma gittim .çok az olduğunu antibiyotiğe gerek görmedi bu kez.tek doz hap fitil ve krem verdi ilaçlarım bitti.ilişkiden sonra yine baişlıyor.bu arada korunmuyorum.bu şekilde hamile kalabilirmiyim.yada başka bi çaresi varmı?

6. 21 Temmuz 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    ilaç bitimş zaten geelikle ilgili sıkıntı olmaz.

8. 21 Temmuz 2010
  9. rainmistik

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    pardon anlatamadım heralde belirtiler geçmedi.enfeksiyon varken hamile kalabilirmiyim.artık ilaç içmek istemiyorum.teşekkürler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.