Geçmeyen pişik...

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve selege tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

14 Eylül 2010
    Konu Sahibi : selege
  1. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Slm arkadaşlar kızımın popsunun arkası hatta belinin orası diyebilirim,yani bezin lastik kısmın adenk gelen kısmı sanırım pişik olmuş,hametan,chilconun pişik kremini ve pudrasını kullanıyorum geçmiyor,o kısım nasıl oldu anlamadım,sizler pişik için neler kullanıyorsunuz?

2. 14 Eylül 2010
  3. erertu

erertu kocacım,oğluşum,ben :) Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    88
    canım benim bebeğim daha hiç pişik olmadı Allah'a şükür ...doktorumuz ilk 6 ay her alt açmada sebamed'in pişik önleyici kremini kullanmamı önerdi...doğduğundan beri onu kullanıyorum ama her acmada değil tabi , hafif kızardığında sürüyorum hemen geçiriyor...

oluşmuş pişiğe de bepanthane en iyisi diye biliyorum , doktorlar onu öneriyor...

sen şimdi bebişini ılık su ile ıyıce yıka , ardından bebe yağı sür biraz üzerine de bepanthene sür çabucak iyileşir...sık sık da altını değiştir...normal zamanda da sebamed'i al her açmada değil ama arada sırada kullan kesinlikle pişiği önlüyor...

4. 14 Eylül 2010
  5. gulsan38

gulsan38 güneş doğuyor.... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    ben ilk doğduğundan beri dalin pişik kremi sürüyorum her gün.bir kez pişik oldu ondada hamaten sürdüm hemen akşamında geçti. pişik çabuk geçsin istiyosan sık sık yıkamalısın ve iyi kurumalısın. beli pişik olduğuna göre terleyince bezi tahriş etmiştir. bezini gevşek yada çok sıkı bağlıyo olabilirsin. terledikçe atletini değiştirmende işe yarayabilir, bazen sırtına mendil koyuyoruz ama beli pişik olabiliyo. acil şifa diliyorum.

6. 14 Eylül 2010
  7. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkürler arkadaşlar benim kızımda hiç pişik olmamıştı her altını değiştirmede yurt dışından gelen pişik kremini kullanıyorum ama belinin orası olması ilğinç geldi bana,bez numarasını değiştirdim o da çok büyük geldi sızıntı yapıyo şaşırdım valla nasıl geçecekse yavrumun pişiği...

8. 14 Eylül 2010
  9. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    zeytin yağını ısıtıp soğuyunca sürebilirsin...

10. 16 Eylül 2010
  11. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    başka marka bir bez kullansanız..eltimin çocuğu felaket pişik olmuş,doktor bezi beğiştirin demiş,başka marka aldılar geçti..bezde bazen alerji yapıyor..

12. 16 Eylül 2010
  13. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ama sürekli kullandığım bez neden pişik oldu anlamadım,bugun doktor fito diye bir krem yazdı bakalım onunla geçecekmi çok kötü oldu yavrumun poposu :KK43:

14. 19 Eylül 2010
  15. DunBugunYarin

DunBugunYarin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    slm.bebeklerin bünyeden bünyeye değişebiliyor.diş çıkarma yediği yiyecekler kullandığı bez vs.bi çok şey neden olabiliyor pişiğe.benim bebeğimin teni çok hassas bi çok şey denedim ama en iyi sonucu locoid adlı kremden aldım.bebek 6 aydan küçükse günde 1 defa büyükse 2 defa kullanılabiliyor.bazen çok kötü oluyor.o zaman travazol sürüp biraz bekleyince locoid sürüyorum 1 bilemedin 2 günde geçiyor.daha kızarıklığı geçmeden oğlum çok rahatlıyor.özellikle gece sürün sabah kalktığında bayağı faydası olduğunu göreceksiniz.

16. 6 Ekim 2010
  17. FONDILYA

FONDILYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ıslak mendil değil de ılık su ile ve pamukla temizle arkadaşım yıkayamadığın zamanlarda.. Iki üç aylıkken bebeğim pişik sorunu yaşamıştık. Hametan ve bu yöntemle başa çıkabildim pişikle.. 2 ay falan hep pamuk ile temizledim altını.geçmiş olsun.
    Sevgiler.

18. 17 Ekim 2010
  19. TaDukHePa

TaDukHePa ♫♥♥_GLaM_Fa!rY_♥♥&#9 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Gözünü korkutmak istemem ama benim bebeğimde de vardı pişik. Doktora gittik, belki bir bepanten yazar diye, kültür testi yaptı. İdrar yolu enfeksiyonu olmuş. 2 gün hastanede yattık. Bir an önce doktora göster yavrunu canım.