Geçmişe özlem

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve deniz. tarafından 28 Aralık 2009 başlatılmıştır.

28 Aralık 2009
    Konu Sahibi : deniz.
  1. deniz.

deniz. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar içinde bulunduğum durum çok değişik..gerçi şimdi değil hep bu duygu içindeyim....sürekli geçmişe özlem duyuyorum..mesela 1 sene önce bu zamanlar...o zamanda çok kötü şeyler yaşamıştım..ama o sıkıntıları bile özlüyorum..her geçen gün geçmişe özlemim artıyor....ağlamak istiyorum..yaşım 26 henüz..ama geçmişimi istiyorum ....geçmişteki mutsuzluklarımı bile özlüyorum..bu duygudan kurtulamıyorum....benmi yanlış düşünüyorum yoksa hergünüm gittikçe dahamı kötüleşiyor anlamıyorum....bide bana ..ona gittikten sonra hayatım değişti ..mükemmel diyebileceğiniz konuşma terapisti doktor önerebilirmisiniz....şimdiden teşekkürler...

2. 28 Aralık 2009
  3. elvaven

elvaven Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    220
    Ödül Puanları:
    113
    bu bende 9 10 yaşından beri var.. bu rahatsızlık değil.. bence melankolik olmakla ilgili.. ben yengeç burcuyum çok duygusalım ama gaddarlaşmayı öğreniyorum..

Tuana88T bunu beğendi.
  4. 28 Aralık 2009
  5. DerinSu

DerinSu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    selam..bende yengeç burcuyum ve geçmişe özlemim oluyor benimde sürekli..

arkadasım bence bu bi hastalık degil..ama yinede çok derin düşünmemeye çalış..dozunda olursa beynini çok mesgul etmez.hastalık oldugunu düşünürsen içinden çıkamazsın.
    bende sürekli özlerim eski günlerimi...ama seni düşündüren şey eskiden yaşadıgın zorlukları bile özlemiş olman sanırım...sana şöyle diyim...mesela ben de eskiden annemin evindeki kömür sobamızı ve sabahları uyanınca soguktan dondugumuz günleri bile özlüyorum:)))bunun gibi daha birsürü şeyi özleyebiliyorum..bu bizim sevgi dolu olmamızdan kaynaklanıyor kesinlikle..

6. 28 Aralık 2009
  7. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.476
    Ödül Puanları:
    238
    Haha demek yengeç kadının genel özelliği bu bende geçmişe hep özlem duyarım, o zamanlar şikayet ettiğim şeyleri bile şimdi özlüyorum, boşuna demiyorlar bugünün kıymetini bil diye, şimdi öfleyip pufladığım şeyleri eminim bir kaç yıl sonra özleyeceğim tabi o günleri görebilirsem

8. 28 Aralık 2009
  9. notdefteri

notdefteri Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım bencede çok buyuk sorun degıl gıbı ama demekkısu an bulundugun ortamda mutlu degılsın bır gun yatarken veya kafan sakınken ılerıye donuk planlar yapmayı denesen bence çok daha guzel olur

10. 29 Aralık 2009
  11. uzaklarda86

uzaklarda86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar bende evlendıgımden berı cogu zaman boyleyım ruyalrımda falan hep gecmısı okullarımı falan goruyorum genellıkle esımle tartısma yasadıgım zamanlar ve ben uzdugu zamanlar

12. 29 Aralık 2009
  13. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Bende ikizler burcuyum bence burçla alakası yok geçmişe özleminzemuszemus
    Eskide yaşadığım şeyleri zaman zaman düşündüğümde hüzünlenirim hele hele eski şarkıları duyduğum zaman ağlarım bu da hassas olmakdan kaynaklıdır diye düşünürüm mafoldumben

14. 2 Ocak 2010
  15. samantha

samantha bkz: kara mizah Pro Üye

Beğenildi:
    2.555
    Ödül Puanları:
    163
    kızlar herkes geçmişi özler bunun nedeni de şu: insan hafızası olayları kaydederken trajedileri demiyorum ama kötü anları siler güzel anları kaydeder. o yüzden geçmişe baktığımızda hep güzelmiş diye hatırlarız. kötü yanlarını bile özlüyorum dersek bile bu kandırmaca çünkü kötü hissiyatlar değil özlediklerimiz. özlediklerimiz, o iyi anılar. mesela çocukken herkes çocukluğu güzel hatırlar. ya ben çocukken ne mutluydum der. oysa ki çocukken de hiç mutlu değildik hep büyümek istiyorduk :)

BUSEDEN bunu beğendi.
  16. 2 Ocak 2010
  17. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ay bende kendimi yalnız sanıyorum bende hep böyleyim ama hep!! yaşımda daha 20 herşeyi özlüyorum geçmişteki..Hatta bazen düşüne,düşüne delirecek gibi oluyorum..:bbo:
    En ufak bir kağıt parçası olsa geçmişime ait saklarım..
    Notlar,mektuplar yazarım özellikle tarih,ay,saat mutlaka olurr vayy beee nerden nereye deriim!!
    4 senedir sevgilimle beraberim ama o ilk zamanlar aklıma geldikçee keşke gene o zaman ki gibi olsa stajda olsak vs.vs diyorum.

Bu arada bende yengeç burcuyumyerimseniben
    Burçla alakası olmayabilir ammmaaa velakin çok takıntılı,hassas,oldukça duygusal olduğumdan kaynaklanıyo olabilirr..:1closedeyes:

BUSEDEN bunu beğendi.
  18. 2 Ocak 2010
  19. pinark1

pinark1 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende yengec burcuyum ve cook duygusalim ne yazikki.

gecmisi bende cok ozluyorum. bir sarkida, bir kokuda, bir kitapta, eskiden takmis oldugum bir takida, gecmiste yasanan bir ani gelince aklima cok ozluyorum burnumun diregi sizliyor bazen.