geçmişim beni rahat bırak

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Asortie tarafından 26 Ocak 2008 başlatılmıştır.

  26 Ocak 2008
  Konu Sahibi : Asortie
 1. Asortie

  Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2007
  Mesajlar:
  9.330
  Beğenildi:
  607
  Ödül Puanları:
  238
  Geçmişi geride bırakıp hayatınızın her aşamasında ileriye doğru adım atmak için neler yapmanız gerektiğini sizin için derledik…
  Kötü biten bir ilişki ya da can sıkıcı bir şekilde sona eren bir iş… Geçmişte yaşadığımız bazı olumsuzluklar ileriye dönük adımlar atmamızı engeller.

  Kişisel gelişimimizi sürdürmek ve güzel şeyler yaşamak için geçmişi geride bırakıp geleceğe bakmamız gerekiyor. Peşimizdeki hayaletler Yaşadığımız kötü şeyler geride kalsa da onların hayaletleri bir türlü peşimizi bırakmaz. Biz yeni bir şeylerin olması için çabalasak da bu hayaletlerin gölgesi üzerimizde bir kara bulut misali dolaşmaya devam eder. ‘Hala geçmişte mi yaşıyorum?’ Şu anda bir erkeğin hayatınıza girmesini istiyorsunuz fakat eskisinin yükleri hala omzunuzdayken onu aramak için hiçbir çaba sarf edemiyorsunuz. Bu aşamada kendinize geçmişle olan bağlantınızın ne derece kuvvetli olduğunu sormalısınız.

  Geçmişi geride bırakıp hayatınızın her aşamasında ileriye doğru adım atmak için neler yapmanız gerektiğini sizin için derledik…

  • Kendinize gerçekten ne istediğinizi sorun. Ne istediğinizi bulduktan sonra o isteğinizi gerçekleştirmek için tamamen ona konsantre olun. Örneğin ’Hayalimdeki adamla tanışmak istiyorum’ diyorsanız bu cümlenin arkasından ’ama’ veya ’eğer’ kelimesiyle başlayan bir cümle daha kurmayın.

  • Yaşamaya hakkınız olan güzellikleri elde etmek için harekete geçtiğinizde hiçbir şeyin yolunuza çıkmasına izin vermeyin.

  • Geçmişte yaptığınız bütün hataları kabul edin ve kendinizi affedin. Her ne yaşadıysanız bunun geçmişte kaldığını hatırlatın kendinize.

  • Geçmişte yaşadıklarınızı düşünmeye başladığınızı fark ettiğiniz an şu an hayatta yapmak istediklerinizi gözünüzün önüne getirin ve bugüne odaklanın.

  • Geçmişin şimdiki hayatınızı etkilediğini düşündüğünüz sürece hiçbir anlamda gelişim sağlayamazsınız. Şu anda istediğiniz şeyi hak ediyorsunuz ve çok isterseniz onu elde edebilirsiniz buna inanın.

  :1no2::1no2:
   
 2. 26 Ocak 2008
  Konu Sahibi : Asortie
 3. AttaQue

  AttaQue Yeni Üye Üye

  Katılım:
  30 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.754
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  0
  Geçmişe dönüp yaşadıklarımızı değiştirmemiz imkansız olduğuna göre , hatalarımızdan , yaşadıklarımızdan ders çıkarıp ilerlemek en güzeli olacaktır. Yeni bir güne başlarken bile bugünden itibaren yaşadıklarıma bakmalıyım demelisin , zira şu an ben yazı yazıyorum ama 10 sn önce sadece okuyordum , 10 sn . önceye bile geri gidemeyeceğime göre , şu anı en güzel şekilde değerlendirmeliyim.
   
 4. 26 Ocak 2008
  Konu Sahibi : Asortie
 5. delikizinturkusuyum

  delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

  Katılım:
  27 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.071
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  106
  Ne güzel söylemişiniz geçmişi geçmişte bırakın diye ama kimi durumlarda
  görüyoruz ki siz geçmişinizi bıraksanız bile geçmişiniz ve geçmişinizdeki
  insanlar sizi bırakmayabiliyorlar. kafamçokkarıştı