geldiğim son nokta....

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Karxixnca Kxixz tarafından 7 Nisan 2009 başlatılmıştır.

7 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Karxixnca Kxixz
  1. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    isterseniz öne kendimden bahsedeyim benim sorunum polikistik over mayısta evliliğimin 5. yılına giriyorum . 2 defa tüp bebek denedim 2. hamile kadım ama kalp atışı olmadı ve düştü kendime son bir hak daha tanıyacagım
    ya 2010 sonu yada 2011 basında tekrar deneyecegim artık olmazsa bebegim eşimden ayrılmaya karar verdim kimseyi üzmeye hakkım yok eşim dünyanın en iyi insanı onu çok seviyorum ama onu mutsuz ediyorum
    hayatta en büyük acı ölüm acısıymış oda 3 gün sürermiş insan ölüme bile alışıyor zaman öyle bir şey ki herşeye alışır acılar kaybolur eşim üzülecek ben üzülecegim ailem üzülecek ama bir gün gelip unutulacak çocugumuzun olmadıgı her gün zaten üzülüyorum öylede böylede aynı hiç olmazsa eşim kendine bir hayat kursun yaşı gençken eli tutar gözü görürken oda evlat sahibi olsun bizim kaderimizde eşimle yollarımız bir yerde kesişti ama artık onu üzmek istemiyorum evlenip yeni yuva kurar çoluk cocugu olur unutur benide farzetsinki ben öldüm yine aynısı olacaktı ben ölünce yine sevip yine evlenecekti
    ...kimse demesinki kader alın yazısı imtihan demesin 5 yıldır çok duydum bunları yada demesin kimse benim 8 yıldn sonra benim 10 yıldan sonra bebegim oldu soruyorum arkadaşlar 10 yıldan sonra bebegi olanlar yazsın .....
    bu on yılda neler geçti ömrünüzden sizden eşinizden neler gitti en güzel yıllarınızda bebeginizle büyümek varken hacıları hocaları( proflardan bahsediyorum) dolaştınız
    rabbim bana çocuk ihsan ettiyse olacak yoksa yok bu gün buna karar verdim haziran gibi memlekete gidip aileme konuyu açacagım herkesi buna hazırlamak istiyorum bu benim hayatım her gün kahrolmaktansa bir gün kahrolurum ama boşanmadan önce kendi adıma yapmam gerekenler var onları yapmalıyım bu zaman dilimi bana yeterde artar ......
    bunları buraya yazdım çünkü sığınıp omzunda aglayacagım bir tek insan yok bu sıkıntıları ancak çeken bilir bir gün bir ark bana şunu dedi 'sen anne degilsin senin çocugun yok anne olmanın cocuk sahibi olmanın sorumluluğunu bilmiyorsun ' evet ben anne degilim bebek sahibi olmak nasıl bilmiyorum anne olanlada bunun nasıl bir acı oldugunu bilmiyor ve derdimi kimseye dökemiyorum çünkü çalıştığım yerde bu ay aldığım 5.hamile haberi etrafım hamile bayan dolu allah hepsinin evladına saglık versin ve hiç kimseyi çocuk hasretiyle imtihan etmesin
    ben imtihanı kaybettim tükendim bu yoldaki herkesin allah yardımcısı olsun.................
    çok dertli bir anımda yazmışım şimdi herşey o kadar farklı ki insan her dönemden geçiyor(30.04.2012)

Son düzenleme: 30 Nisan 2012
  2. 7 Nisan 2009
  3. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Yazdıklarının karşısında hiç bir şey söğleyemiyorum.Çok duygulandım.Ama canım kendini çok yıpratma.Evet çok haklısın seni çok iyi anlıyorum.Ama bence pes etme.Ve de bu arada sevdiklerinden asla vaz geçme.Eğer eşin seni sen de onu seviyorsan o bir tek senle mutlu olur.Onu sen de terk edersen o zaman ne olur???Bence akıllı ol ne çok şeyler gördük duyduk.16 denemesinde hamile kalanlar oldu.Ne cabuk pes ettin sen canım.Ben amca kızı 7 sene sonra 3 bebeği birden oldu.Nerden biliyorsun böğle bir gün seni de beklemiyor.Aklını başına topla.Kendine iyi bir doktor bul ve devam et.Çok öpüyorum.Zaten seninle kader ortagıyız.Ben de pcos luyum.Ama ne yapalım kaderimiz işte...

4. 7 Nisan 2009
  5. tuba06

tuba06 Zeynep ve Elif'in Annesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bak benimde evliliğimin 4. senesi geçen bende pcos'um. geçen sene bir tüp bebek denemesi yaptık başarısız olduk. sonra kendiliğinden hamile kadlım ama maalesef 16 haftalıkken ensesindeki kistlerden dolayı bebeğimi kaybettim. sonra 1 sene boyunca her ay yine bebek varmı krizleri yaşadım. şimdi 2. tüp bebek denemesi sonrası kızlarıma 18 haftalık hamileyim :nazar:
    bu süreçte eşimle birlikte çok zor günler geçirdim. ama eşim bana hep dedi ki:
    "Herşeyin bir vakti var" rabbim ne zaman uygun görürse o zaman bebek olabilir ancak. Rabbim istemezse çiçek bile açmıyor. Sabır en büyük erdem. biliyorum senin için çok zor ama inan bana herşey zamanı gelince düzelecek ama eşini senden mahrum etmeye hakkın yok bence. sen sadece herşeyin bir vakti olduğuna inan
    pcoslu onlarca tanıdığım hamile kalabildi. sonuçta sen yumurtluyorsun cnm. lütfen sabret ve umudunu kaybetme... umarın herşey gönlünce olur...:Saruboceq:

6. 7 Nisan 2009
  7. hazanx

hazanx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok duygulandım yazdıklarını okuyunca kendimi şöyle senin yerine koydumda belki senin kadar sağlam bile duramayabilirdim yaşadıklarından sonra.Rabbim sana ve senin durumunda olan herkese en kısa zamanda hayırlı evlatlar versin inş. ama şunu hiçbir zaman unutma ki rabbim birşeyin olması için ol derse pco şu bu hiç önemli değil o şey anında olur biiznillah.Senin yapman gereken içinde bulunduğun ruh halini önce eşinle tüm samimiyetinle paylaşman ve onun bu konudaki kesinlikle vereceğine inandığım desteğini alman.Sonrası dua ve sabır...insanın kalbimini,ruhunu ve kaderini elinde bulunduran rabbim inanıyorumki ona halisane hislerle yapılan duaları reddetmeyip yarını senin için bambaşka bir gün yapar...Allah yardımcın olsun canım,güzel haberlerini merakla ve dua ile bekliyorum inş.

8. 7 Nisan 2009
  9. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    allah tamamına erdirsin inşallah ama benim kendiliğinden hamile kalma gibi hiç bir durumum olmadı dr günayında dediği gibi belki 16 sene sonra olacak ama benim buna gücüm kalmadı 10 sene 12 sene bekleyecek gücüm kalmadı iyi bir dr bul ona git demişsin ama dr olmuyor sizde yazmışsınız nasip bu rabbim istemezse kime gitsem olmayacak rabbim isterse hiç bir şeye gerk kalmadan olur ama benim psikolojim alt üst oldu inan kendimi tanıyamıyorum bu yük çok agırlaştı üstümde psikologa gitsam ilaç başalayacak ama nereye kadar haplarla idare ederim hangi ilaç bu gerçegi untturur kaç yıl ilaç kullanabilirim ki ben çocuksuzluga 5 yıl alışamadım bundan sonra alışırmıyım hiç zannetmiyorum ilk pcos oldugumu duydugum gün dr senin çocugun çok zor olur dediğinde eve aglayarak geldim bu gün yine aynı aglayarak geldim eve degişen hiç bir şey yok sadece yıllar geçiyor eşim bensiz daha mutlu olur belki kızlar bunu bilemem mutluluk = ben degilim agaç vardır gölgesinde oturulur agaç vardır hem gölgesinden hem meyvesinden faydalanırsın ben sadece onun hayatında bir gölgeyim güneşim yok

10. 7 Nisan 2009
  11. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benimm sen en iyisi kısa bir zamanda psikologa baş vur hem de hemen.Ya canım bu psikolojiyle sen hangi çocugu bekliyorsun ya.Kızdım sana vallahi.Neler oluyor ya dünyanın sonumu ya.Tanrım ilk önce sağlık versin canım aaaa.Toparlamalısın bir tanem kendini.Bu düşüncelerle zaten tedavin olumsuz olur.Olumlu yanaşmalısın.Kendini hamile kalacağım diye alıştırmalısın canım..

12. 7 Nisan 2009
  13. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Hem şunu da anla kı PCOS luların tüp bebekte başarı oaranı diyerlerinden daha çok canım.Allah bol şans akıl fikir versin (kırılmadın dimi sadece seni kendime yakın bilerek böğle konuştum)

14. 7 Nisan 2009
  15. Angel...baby

Angel...baby Kızım&Oğluşum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım yazdıklarından cok etkilendim ben sana bişey anlatıyım belki birde bu yönden düsünürsün ve tek kendine yüklemeyibırakırsın ben 4 senelik evliyim evliligimin 6 ayındna beri bebek çşn ugrastık olmadık tedavi kalamdı igneli tedavi klomen catlatıcılar rahim filmleri laparoskopi asılamalar ve sonuc hep hüsran ne eşimde nede bende sorun vardı drlar olmamasına hayret ediyolardı nese artık dr dedi bu kadar ugrasmayın ve tüp bebek yaptırın neyse cok düsündük tabiki eşimin ailesi cok şiddetli karşı cıktılar cünkü onlara göre tüp bebek baskasının cocugu ve eşimin babası her tüp bebek yaptırana allah bilir kimin cocugu bu dermiş e taktiri ilahi lafın özü anla etme bulma dünyası eni sonu bak kendi oglunun ki ne yaptıysa olmadı oda tüp bebek cocugu sahibi oldu .....

16. 7 Nisan 2009
  17. angelhope

angelhope Minnoşumm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    çok şey yazmak istiyorum ama yazamıyorum...

unutmaki yalnız değilsin !!!

18. 7 Nisan 2009
  19. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Karınca Kız, merhaba..
    sana tek diyeceğim senin ilacın kendinsin, ne psikolog ne başkası.. Eşinin bu ayrılık konusunda fikrini aldın mı, onunla paylaştın mı burada bizlerle paylaştıklarını? Ben şuna çok inanıyorum tabii ki bizler elimizden geleni yapacağız, bizler tedavilerimizi uygulatacağız, gerisi Allahın bileceği iş...Allahım verirse bebişlerimiz olacak, vermezse ne yaparsak yapalım istersek dünyanın öbür ucuna gidelim yine olmayacak.. eşin başkasıyla olsa sen ne olacaksın? mutsuz olup unutup gidecek misin herşeyi? sana kızdığımı sanma, sadece çok üzüldüm.. inan yalnız olmadığımızı burdaki onlarca, yüzlerce arkadaşımızın yazdıklarını okuyunca anladım ben de.. insan bazen neden bunları ben yaşıyorum diyor, ama şu da bir gerçek ki sadece ben değilim sadece sen değilsin, hepimiz tedavilerle boğuşuyoruz, zor şeyler yaşıyoruz..bence eşinle açık açık konuş, kendinize bir plan yapın, gerekirse bir uzmanın , psikoloğun ya da tüp bebek konusunda uzman bir psikologun ve bir doktorun fikrini beraber alın.. ama neolur kendini yiyip bitirme, dedim ya kendimizi parçalasak da bu iş Allahın bileceği iş.. kendine iyi bak.. umarım yazdıklarımdan dolayı bana kızmamışsındır..