Geleceksin biliyorum....

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve cellist1 tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

16 Aralık 2009
    Konu Sahibi : cellist1
  1. cellist1

cellist1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bundan 4 yıl önce hayatımın aşkıyla evlenirken planlarımızın arasında bir bebek yoktu. en az 4 sene çocuk yapmayız diye düşünüyorduk. benimde kafamda 30 yaşıma geldiğimde yaparız düşüncesi vardı. ama birbuçuk yıl önce eşimin içini çocuk hevesi kapladı ve ben korunmayı bıraktım. birkaç ay sonra ben bir jinekoloğa göründüm herşey normaldi, çocuk yapmayı düşündüğümüzü bilen bir laborant arkadaşımız eşime spermiyogram testi yaptırdı ve biz gerçekle yüzyüze geldik: doğal yolla gebe kalmam ancak bir mucize olabilirdi!

apar topar bir tüp bebek merkezine gitik, içimde olacağına dair hiç bir his yoktu. hislerim beni yanıltmadı ve sonuç negatifti. eşim çok sabırsız bir insandır, ben ara verelim biraz zaman geçsin derken 3 ay sonra kendimi 2. denemenin içinde buldum. az sayıda yumurta, blastokist transferi derken tek embriyocuğumla 2. denemeyi yaptık bir tanecik blastokistim ona güvenmediğimi anlamış olacak ki tutunmadı rahmime. 2. kez negatifi görmek bana gerçekten çok dokunmuştu. artık eşimde aceleci tavrından vazgeçecekti sanırım. yıllardır ertelediği askerlik mevzzusunu gündemimize aldık. önce evimizi anadolu yakasına taşıdık ( nedense bu evin bize hep uğur getireceğini düşündüm) taşındıktan 3 ay sonrada eşim askere gitti. yalnız kaldığım bu 6 ayda hergün allahım bize de anne baba olmayı nasip et diye dua ettim.eşimin üzerinden kalkan acelecilik bu sefer bana geçmişti, bir an önce bebeğime kavuşmak istiyordum.

eşim geldikten 3 ay sonra yani yaklaşık 10 gün önce 3. tedaviye başladık. bu sefer hiç olmadığı kadar umut doluyum. yumurta sayım az başladı ama bu sabah yapılan OPU sonrasında 7 yumurtam toplandı. bu gece güzel güzel döllenecekler ve yarın kaç tane geliştiğini öğreneceğim ve kısmetse cumartesi sabah yeni embriyolarınmla buluşacağız, bunun için şimdiden çok heyecanlıyım.

umarım bu sefer bana tutunursun bebeğim! sana söz veriyorum sen ilk adımı at bana ben ömrüm boyunca seni bırakmayacağım...............

2. 16 Aralık 2009
  3. azra2

azra2 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    :ecrin_bebek:inşallah canım bu defa içindeki hs seni yanıltmaz Allah ın izniyle inşallah bebişlerin olur tatlım.bu arada hayat bizim planlarımıza hiç uymuyor.bizde planlar yapmıştık ama malesef suya düştü ama Allah ım sağlık sıhhat versin hayırlısylada bir bebiş.

4. 16 Aralık 2009
  5. cellist1

cellist1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet maalesef herşey planlandığı gibi gitmiyor bazılarımız için...allahım hepimizin dualarını kabul eder inşallah....

6. 16 Aralık 2009
  7. azra2

azra2 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    amiiiin inşallah en kısa zamanda

8. 16 Aralık 2009
  9. meltemcim

meltemcim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah bu kez meleğin gelicek canım,sende bize müjde vereceksin.

10. 16 Aralık 2009
  11. hilall85

hilall85 minik MİNA artık evindee Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    153
    ertelememişsinn ve 7 tanede yumurtan oluşmuşş.....inşş hepsi dönlenirr ve sana sımsıkı tutunur bebeğin....

12. 16 Aralık 2009
  13. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı durumdayız canım. o ilk şoku ben hala atlatmış değilim. eşimin spermiyogram sonucunu eve getirişi üzerinde kocaman bir sıfıııır yazışı. sekiz aydır deli gibi çocuk istiyordum. çocuksuzluğun en yakışmayacağı insan eşim. hiç aklıma gelmemişti. çok şükür sonra doğal yoldan sperm bulundu. hemen tüp bebek denedik. bu gün transferimin 8. günü rabbim bana da o hediyeden versin istiyorum. 4 tane transfer edildi. şiddetli erkek faktörü var diye nasip artık. allah hakkımızda hayırlısını versin canım. tedavin hayırlı olsun.

14. 17 Aralık 2009
  15. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    rabbim inşallah yüzünü güldürür canım inşallah o güzel haberi bizlere buradan verirsin canımcım

sirenas canım inşallah sende sanırım 4 gün var tahlil yaptırmana o güzel haberi verirsin cnım sakın umutsuz olma canım rabbim yeterki ol desin

16. 17 Aralık 2009
  17. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah canım allah kucağımızı boş bırakmasın.

18. 17 Aralık 2009
  19. cellist1

cellist1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah meltemcim, hepimizin dualarıyla pozitif sonuçları alırız umarım....