Gelinler arasında adaletsizlik yapmak hak mı?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve poeme tarafından 17 Ocak 2010 başlatılmıştır.

17 Ocak 2010
    Konu Sahibi : poeme
  1. poeme

poeme Guest

ben evlenirken eşimin ailesi fazla bir katkı sağlamadı.Daha doğrusu biz istemedik.Ama kaynım evlenirken herşeye daha çok özendiler.Benimkiler hep sıradandı ama diğerine yapılanlara baktığımda daha özenli olduğunu gördüm.Açıkçası kırıldım ama belli etmedim.Onlarla ilişkime bu durumu yansıtmadım.Kendi içleri rahatsa ben niye rahatsız olayım diye düşündüm.Siz olsaydınız nasıl davranırdınız?Tecrübelerimizi paylaşalım mı?

2. 17 Ocak 2010
  3. lachennnn

lachennnn mini mini mini minnacık.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    olan olmuş artık dıye düsünüyorum,şahsen ben olsam böyle şeyler için canımı sıkmam,kafama takmam benım ıcın eşimdir onemlı olan gerısı umrumda olmaz ki siz ıstememıssınız yardımlarını

4. 17 Ocak 2010
  5. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Zaten siz istememişsiniz yardımlarını, şimdi niye adaletsizlik olarak haksızlık olarak algılıyorsunuz ki...

Ayrıca insanın güü gününe uymuyor.
    Belki siz evlenirken ilk çocuk olması sebebiyle acemiydiler tecrübesizdiler bilmiyolardı, yada maddi durumları müsait değildi.. Acemice, dikkatsizce yaptılar. Ama şimdi tecrübelemndiler nezaman neyapılacağını öğrendiler, şimdi daha özen gösteriyorlar...

Bizim de çok yakın bir aile dostumuz 2 sene önce bir oğlunu geçen sene de 2 ay arayla 2 oğlunu evlendirdi..
    Kendisi de söylüyor son düğün eksiksiz oldu.. Ama ilkinde bilmediğimiz bisürü şey varmış sonradan öğrendik, ikincisinde o öğrendiklerimizi de ekledik, ama onda da eksiklerimiz olmuş, 3. cüye o eksikleri de tamamladık...
    Bu ilk oğlana haksızlık ettikleri anlamına geliuor ki, tecrübesizliklerinin göstergesi...
    Ayrıca gelinler arası adaletsizlik yapmak diyorsunuz.. Niye gelinler arası adaletsizlik olsun ki...
    Siz adaletsizlik olarak düşünüyorsanız gelinler arasından öte oğulları arasında adaletsizlik yapmış oluyor eşinizin ailesi.. Ve böyle bişeyin de mümkün olduğunu sanmıyorum....

Bence kötü niyetli olmamak lazım...

Son düzenleme: 17 Ocak 2010
  6. 17 Ocak 2010
  7. poeme

poeme Guest

aslında adaletsizlik olarak algıladığım şu belki aynı şeyler yapıldı ama daha özenilerek yapıldı bir terlik için günlerce dolaşıldı gezildi.takı için mesala günlerce gezildi.ama bana gelenleri benim seçme şansım bile olmadı çünkü kendiler alıp geldi beğenip beğenmeyeceğim düşünülmedi bile anlatabiliyormuyum

8. 17 Ocak 2010
  9. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.384
    Ödül Puanları:
    463
    belki sende tecrubesizdiler, senle beraber sonradan öğrendiler napılır ne edilir diye, bi de bu tarafından düşün
    aynı çocuklarımız gibi, ilk çocukta insna tecrubesizdir ama 2. çocuğu çok daha kolay büyütür, 1. de her şeyi öğrenilmiştir çünkü

10. 17 Ocak 2010
  11. rainmistik

rainmistik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Seni çok iyi anlıyorum ben evlenirken masraf yaptırmamaya çok özen gösterdim doğru düzgün eşya bile aldırmadım aynen senin gibi ama onlarda çok meraksızdılar yani ilk çocukları evleniyor olduğu halde hiç heyecan yoktu özen yoktu istek yoktu .sende onları böyle görünce hakkın olan bişeyi bile isteyemiyosun.Kaynım daha evlenmeye niyeti yok ama konuşmalarında anlıyorum görünen köy misali emininmki çoook özenerek olacak.Çünkü diğer oğlunu küçük olduğu için daha çok sevdiğini her fırsatta söylüyo belli ediyo_Ona bi başka davranıyo biz sanki üvey gibiyiz.Hiç kıskançlık huyum yok ama eminim o günler gelince benim içim burkulacak

12. 17 Ocak 2010
  13. poeme

poeme Guest

tecrübesizlik dönemine rastlayanlar bu konuda şanssız oluyor demekki gerçi bizim için de ilkti ve biz herşeyi özenerek yaptık niye karşı tarafa ve sevdiğimiz insana verdiğimiz değerden ötürü.insan sorarak bir çok şeyi öğrenebilir bende benim ailemin ilk mürvetiydim.bizde bunları doğuştan öğrenmedik.sorarak öğrendik yüzümüzü kara çıkarmayalım diye eksiklerin her zaman telafisi vardır mesele bir kaç arkadaşım dediki biz olsaydık ona alırken kızım sana zamanında gönlüne göre alamadık şimdi sana da alalım diyebilirlerdi dediler , birde o zamanlar( o zamanlar dediğim bundan 2 yıl önce ben 2 yıl önce evlendim) benimkine eşdeğer şeyler yapamadıklarını itiraf ettiler ama eksiklerini hiç telefi etmediler

14. 17 Ocak 2010
  15. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.384
    Ödül Puanları:
    463
    valla arkadaşım iyi tarafından bak moralin düzelsin diye söyledim, aslında bunda bi ton faktör olabilir, mesela kaynın ailesini teşfik etmiş yönlendirmiş olabilir anne-baba şöyle yapın böyle edin diye, belki senin eşin yine tecrubesizlik yüzünden aynı teşfiği göstermemiş olabilir, eşin ilk çocuksa genelde ilk çocuklar pek ailelerine kıyamaz, nebileyim, olan olmuş içerleme, üzme kendini, umarım bundan sonra daha adaletli olurlar

16. 17 Ocak 2010
  17. poeme

poeme Guest

arkadaşım tespitin doğru sanıyorum kaynım yönlendirmiş bunları şunu alın bunu alın diye sonradan bende senin gibi düşündüm bununla ilgili bazı duyumlarda aldım önceleri düşündüm benim ne eksiğim vardı diye.hiçmi rahatsızlık duymadılar hiç mi vicdanları sızlamadı diye ama onlara hiç belli etmedim ben üzerime düşeni eksiksiz bi şekilde yaptım herşeyi en mükemmeliyle önlerine sundum gerisini onların vicdanına bıraktım

18. 17 Ocak 2010
  19. olivia

olivia bazen gitmek en dogrusu, elveda KK ve sevdiklerm ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    Bosver gitsin canim ya, neler neler oluyorda hala mutlulugu yakalamayanlar oluyor bu hayatta.
    Hayat öyle güzelki kimseyi kendinle kiyaslama, sadece kendi hayatina ve ailene konsantre ol, inan böyle daha rahat eder ve huzurlu olursun.
    Hersey mal, para, su bu degil. Etki düzgün bir yuvanla herkesi etkiliyebilesin ve en önemlisi ailenle mutlu, mesut ve saglikli olasin.
    Ben sahsen hic umursamazdim. Hatta yeni gelin icin sevinirdim, bana olmadi bari ona yaptilar diye.
    Herseye güzel bakmak lazim bence.