Gelinlere eit davranlmamas ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve seli54 tarafından 30 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : seli54
  1. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşlar benim kafama takılan konu şu şu anda aileye 2. gelin geliyor benim kaynanam heq ben eşit davranırım sana ne alındıysa yeni gelecek olana da aynısı alınır bi çöq olsa ortada onu kırar ikiye onu bile eşit qay ederim diyordu (klavyede malum harf basmıyo yerine q koyuyorum) ben de öyle deme belli olmaz belki yeni gelecek olan gelin farklı şeyler ister bişey diyemezsin mecbur kalırsın diyordum yok yok almam ki diyordu ben evlenirken her şeyi en mütevazısından seçmiştim gereksiz şeyleri hiç aldırmamıştım fakat şimdi düğün yaqılıyor ve alınan takıdan tutulan salona kadar eve alınan eşyalara kadar her şey benimkinden kat kat üstün hatta limuzin kiralamaya bile kalktılar normalde kıskanç biri değilim şimdiye kadar etrafımdak insanların maddi varlıkları hakkında yorum bile yamaya gerek görmem ama bu cümleleri kuran bir insanın bu kadar kendisiyle çelişmesi tuhaf değil mi şu an gari geliyor bana açıkçası ayrıca sosyo ekonomik konum olarak hani benden çok üstün bir durumda olsalar diyeceğim ki hani mahcuq olmamak adına haklılar hani konum olarak bizden üstün bi aile her şeyi beğenmez diyeceğim ama eksiği var fazlaları yok benden ve ailemden anlayamadım açıkçası

2. 30 Temmuz 2009
  3. hayalsevgili

hayalsevgili :) :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım sen ne zman evlendin o zamnın şartları oymuş bu zamnın şartları budur mesela bizdede aynı şeyler olmuş tabi ben bunları sonradan öğrendim (ama bunlar hiç bi zamn benim eltimle aramda sorun yaratmadı) eltim evlendiğinde hiç bişey alınmamış sadece düğünü yapılmış altınları alınmış zaten kaynanamın yanına evlenmişler ama bende allaha şükür herşey eksiksiz yapıldı evim ayrı yapıldı yani ozamnki maddi imkanlar onu gerektiriyomuş benimkinde bunu gerektirdi bide o yönden bak
    benim kaynanamda eltime hep sana ne yaptıysam onada o yapılcak demiş ama

4. 30 Temmuz 2009
  5. fransiyum

fransiyum <meleğiyle> Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım hiç tatlı canını üzme bazen oluyor böyle şeyler
    bende gelin olurken eltine ne yapıldıysa sana o yapılacak dendi amaa nerde sadece takıyı ve gelinliği aldılar geri her bişeyi ailem ve eşim yaptı sağolsunlar.kız mı verdiler oğlan mı aldılar belli olmadı.eltime ise bilmem kaç tane bilezik istemişler bilmem ne eşyalar yapılmış edilmiş ama öyle işte hiç bi zaman kısknmadımda gözümde kalmadı hayalsevgilininde dediği gibi zaman ve şart meselesi
    hiç kafana takma daha çoğu hepimizin olsun inşallah opuyorumnanaktan

6. 30 Temmuz 2009
  7. aresim

aresim prensesim ben ! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ooo arkadasım sen yat kalk dua et benim kayınvalidemler ( maddi imkansızlıktan ) 1 çöp koyamadılar evime dier gelineyse halısı perdesi gümüşlüğü alınmış şimdi onunla 3 senedir konusmuolar benlede kendi çocuklarıymısım gibi onun için hiç takma bosver taksam ben takardım benim evimde eşyamda onunkinden kat kat ii allah öle bir yardım edior ki
    sende esyalarını zaman gectikce yenilersin bırak hiç takma en güzeli kendi paranla aldıgını kullanmak

8. 30 Temmuz 2009
  9. sarxixcivciv

sarxixcivciv Kıymetlimizsin meleğim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    selicim hiç takma kafana eskiden şartlar öyleymiş şimdi böyle.....sen gerekeni 1 kere söyle bence sonra bu konuyu açma....en alasını alıyorlarda bu geline senin kadar iyi olacakları ne malum.....
    benim k.validemler bana hiçbir şey almadılar.....kızı evleniyordu kızına herşeyi aldılar.......
    boşverrrrrr şimdi ne oldu ben mutluyum.....kızı boşandı.......

10. 30 Temmuz 2009
  11. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Ya bu yazdıklarınızı okuyunca ağlamak geldi içimden ozaman dedim ben ne yapayım kayınvalideme küseyimmi kinmi güdeyim yada kayınpederime:sinifsinif:
    Bence boşver be canım olan olmuş ne yapıcan artık belki kaynın organize ediyor annesi ne yapsın bu durumda. Tamam haklısın sana eşit olacam bir çubuğu ikiye bölüp paylaştırırım demiş ama ben hayatta kayınvalidemin sözlerini çok da ciddiye almazdım..
    Bunları düşünüp kendini üzmeye değmez..a.s.

12. 31 Temmuz 2009
  13. elif_ba

elif_ba kocam &oğlum&kızım=aileyiz Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    herkesin nasibi ayrıdır
    diyosun ki ben herşeyin en mütavazisini aldırdım
    canım oda istediğini aldırmış
    hem eşyaları uzun süre kullandığımız için biraz iyisini aldırmakta fayda var
    tabi durumları müsade ediyorsa
    yani diğer türlü zorlamamak gerek

14. 31 Temmuz 2009
  15. Bedisim

Bedisim Türkü Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kizlar yaptiginiz yorumlarla gercekten cok iyi sizlerle gurur duyuyorum opuyorumnanaktan

bencede maddiyati bosvereceksin artik yani demek istedigim esyalar yeni olmasin az olsun ama sen kocanla mutlumusun bu önemli gerisi hersey bos canim kendini yipratmaya degmez.

16. 31 Temmuz 2009
  17. nina

nina Guest

canım bence biraz kıskanmışsın sen kaydirigubbakcemile3 boşver şimdiki zamanın şartları daha farklıdır zemuszemus senin zamanın farklı birde ben hep mütavazı şeyleri seçtim deimşsin yani senin istediklerini almışlar yeni gelinede istediklerini alıyorlar ben eşitsiz bir durum görmedim açıkçası yerimseniben

18. 31 Temmuz 2009
  19. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım artık olan olmuş,sen bundan sonraya bak,öyle bakarsan kayınvaldemlerde bana en adi şeyleri aldılar pek bişeyde yapmadılar kızına gelince alasını yaptılar..ne yapabiliriz ki,boşver sen eşinle mutlu olmaya bak...