Gelinlik provası

Konusu 'Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler' forumundadır ve merral tarafından 22 Ocak 2009 başlatılmıştır.

22 Ocak 2009
    Konu Sahibi : merral
  1. merral

merral Guest

Kızlar gelinlik provalarım başladı.kafama takılan şeyleri sizinlede paylaşmak istedim.3 prova yapılacak.3. prova genel prova olacak.ancak ben henüz gelinliğimin kumaşını falan seçmedim ne zaman seçerim sizce.3. provadan sonramı.Bide gelinliğimin az çok şekillenmiş halini ne zaman görürüm.3. prova bittikten sonra gelinliğin bitmiş halinimi göreceğim.Sonuçta gelinliğimin şekli konusunda tamda karar vermedim ufak değişikliklerde yapmak istiyorum.

2. 22 Ocak 2009
  3. derinxx

derinxx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kumaşı 3.provadan sonra seçemezsinki enbaşta kuamşı seçiceksin 3.prova enson prova zaten yani bitmiş hali ama ufak tefek degişikliklerin yapılıcagı prova yani.bende kısmetse haziranda evleniyorum gelinligimin modelini verdim ben dikmeye başla dedgimde başlıycak şimdiden dikse gelinlik çok kirlenir ama mart gibi başlatıcam 3 provada bitiyor artık ona göre ayarlarım

4. 22 Ocak 2009
  5. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Cnm önce gelinliğin modeli onaylanır,sonrada uygun olan kumaş belirlenir ve dikime ondan sonra başlanır.8 gün sonra eveniyorum yarın son provam var,sorun yoksa hemen aacağım var ise Cumartesi günü.
    YANİ GELİNLİK KUMAŞI EN BAŞTA BELİRLENİR CNM

6. 22 Ocak 2009
  7. merral

merral Guest

ya işte ilk provadan önce hep kumaş seçimi vs konuşuyorduk.ama 1.prova bitti.şimdi dikmeye başlamışlarmıdır dersiniz.hemen yarın zaten gidip görüşeceğim.Bite teslim tarihi mayıs benim.Çokmu geç dersiniz.madem 3 provadan sonra bitiyor dahamı erken alsam gelinliği.gelinliğimi başkasına kiraya verme gibi bi durum olmaz değil mi.

8. 23 Ocak 2009
  9. Mxixsra

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Canım gelinliğin ilk olarak içi dikilir,yani saten bir kumaştan gece elbisesi gibi.Bunda amaç bedeni oturtmaktır,sorun varsa o anda müdahale edilir dar veya bol gelmesi gibi.Sana aşamaları yazayım;

* Benim ilk provada ölçüler tuttu ama ben göğüs kısmını yanlardan birer santim açın dedim yanlardan etlerimin çok fışkırmaması için.Nişanda böyle bir sorun yaşamıştım çünkü.

*İkinci provada ise gelinliğin gelinlik gibi görünmesini belirleyen tül ve dantel parçaları üstüne dikilir.Benim tül kısmı yapılmış hazırdı ,sadece göğüste dantel olduğu için onu da kesmişlerdi ancak sabitlememişlerdi.Yakanın açıklığını ve askıların kalınlığını belirlemek için.Yani ikinci provada yaka ve sırt açıklığım belirlendi.Bu aşamada en baştada konuşmuştuk ama tekrar dantel üzerine taş mı pul mu inci mi istediğim belirlendi,benim isteğim taş olmasıydı.

*Bugün 3. ve son provam var herşey bitmiş olacak.Yani göğüsteki danteller,işlemeler vs.Bir sorun yok ise bugün alacağım.Yarın da tacımı almak için gideceğim.

*Sen biraz erken davranmışsın cnm,mayısa epey var ama kilo konusunda sorun yaşamıyorsan olabilir.

*Senden önce kiraya falan verirler mi hiç bilemiyorum ama ben senin yerinde olsam şimdi teslim alırım gelinliği ama gelinlikçiyide uyarırım.Düğüne yakın tarihte tadilat gerekirse yapması için tabi kabul ederse.O da şöyle düşünebilir düğüne kadar gelinliğin başına birşey gelmeyeciğini nerden bileyim diye.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir cnm.

10. 26 Ocak 2009
  11. merral

merral Guest

Canım sağol yardımların için.Gelinlikçim bile bu kadar ayrıntılı anlatmadı:)1. provam bitti.Bu hafta 2. provam var.3. provada kaba taslak gelinliğin bitmiş halini göreceğimi söyledi gelinlikçim.Teşekkür ederim canım yardımların için..

12. 26 Ocak 2009
  13. ozicelcius

ozicelcius üçüzlerime kavuştum.:) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    bende şu konuda mısraaa ya katılıyorum kilo konusu kesinlikle problem oluyor,çünkü o kadar koşuşturuyosun ki,yemek yemeye zaman bulamıyosun ve aklına gelmiyor dolayısıyla kilo verebilirsin,gelinlikçiler daraltırız vs der ama güzel olmuyor bence....ayrıca gelinlikler sönüyor,o ilk seferki gösterişli hali bi süre sonra kumaş ve tül kendini bıraktıgı için sönüyor,nerde ve nasıl muhafaza edeceksin bu da önemli...

14. 26 Ocak 2009
  15. merral

merral Guest

Kilo konusunda problemim yok.Yıllardır aynıyım.Düğün telaşından bile değişeceğini hiç zannetmiyorum. Hatta 1-2 kilo alsamda hiç fena olmazdı düğünden önce.Bide sadece 1 ay burdayım.Bi daha düğüne kadar gelemeyeceğim.Gelinliği istediğim yerden diktirmek istedim.Aradan çıkmış oldu.Erkenden alıp evde saklamak problem olur diye bende gelinlikçiden teslimatı düğünden 10 gün öncesine söyledim.Ama şimdi sizden bu yorumları alıncada acelemi ettim diyede düşünüyorum.Bigde gelinliğim straplez olacak.Düşme falan olmaz değil mi.Düğün boyunca çekiştirmek istemiyorum.

16. 26 Ocak 2009
  17. Mxixsra

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Cnm straplez konusunda pek bilgim yok benimki kalın dantelden askılı gelinliğim

18. 26 Ocak 2009
  19. ozicelcius

ozicelcius üçüzlerime kavuştum.:) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    benimkide ip askılıydı,albümüme bakabilirsin yalnız benim gördügüm tüm straplez giyen gelinler çekiştirip durdu,bu da pek hoş olmuyor acıkcası....birde gelinlikci nerde,neyin içinde muhafaza edecek,nasıl koruyacak merak ettim dogrusu....