Gelişmiş 4 yumurtası olup hamile kalan veya kalamayanlar!

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve TATLICIK tarafından 10 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : TATLICIK
  1. TATLICIK

TATLICIK Evrenim&Berenim.herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba arkadaşlar 4 yıldır bebişimiz olmuyor 1 kere olmuş ama ben hamile olduğumu bile anlayamadan düşükle sonuçlandı....

gelişmiş tek yumurtamla 1 kere aşılama denedik maalesef sonuç negatif oldu...

2. denememizde bitürlü yumurtam büyümedi ve iptal etmek zorunda kaldık.....

bende geçen ay soğan kürü uyguladım (ve herkese tavsiye ediyorum) ve bu ay normalden çok daha düşük dozla ilaç ve iğne kullanmama rağmen

inanmıcaksınız tam 23 mm boylarında 4 yumoşum oluştu... ve çatlatma iğnesini çoğul gebelik olma ihtimaline karşı vurmama kararı aldı doktorum
    ve
    kendi haline bırakalım, çatlasınlar sizde bu ara çalışın dedi......

şimdi merak ediyorum 4 yumurtayla bu süreçi yaşan arkadaşlarımın yorumunu, durumlarını.....

inşallah Rabbim hayırlı ve sağlıklı yavruma veya yavrularıma bu ay kavuşturur......

2. 10 Ağustos 2010
  3. miss33

miss33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Benim de ilk tedavimde 10 un üzerinde yumurta gelişmişti, ve doktorum iptal etmişti aşılamayı. ve 1 ay eşin sana yaklaşmasın demişti.2-3 olsa yapıyolar aşılamayı da. 3 ün üstünde olunca doktorlar iptal ediyor aşılama tedavisini. hakkında ve hakkımızda hayırlısı olsun.şimdi tek yumurtayla aşılamam yapıldı.

4. 10 Ağustos 2010
  5. TATLICIK

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148

çok teşekkürler cevabın için....
    inşallah hayırlı sonuç alırsın canım.......
    doktorum zaten bu ay çok stres yapıyorum diye aşılama yapmıcaktı
    eşimde hiç bi sıkıntı yok diye doğal denememizi istiyodu... ama 4 yumurta olunca çatlatma iğnesini vurursam 4 ü birden çatlar ve çoğul gebelik olur dedi....

yani kendiliğinden çatlamasını beklicez bakalım...
    inşallah bu ay bütün isteyenler içinde de biz kavuşuruz meleklerimize....:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

6. 10 Ağustos 2010
  7. bebegim_01

bebegim_01 rabbim saglikla kucagima alim melegimi inşaallah Üye

Beğenildi:
    269
    Ödül Puanları:
    113
    ya arkadaşım bence dr.un yanlış aypıyorr ya o yumurtalar çatlamassa ve kistte dönüşürseee birde onun için tedavi görecenn zaten 4 ününde tutma ihtimalii çok düşük.benim geçen ay 3 tane olgun yumurtam vardı ama tutmadı.bence çatlatma ignesi vurunman gerekiyor hatta sen dr.de ya yumurtalarım çatlamassa kist olursa ne olacak de.bakalım ne diyecek.

8. 10 Ağustos 2010
  9. miss33

miss33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bebeğim, hepsinde oluşmuyor ama kist. hatırlıyorsan benim ilk tedavimde 10 dan fazla yumurta olgunlaşmıştı. doktor da çatlatma iğnesi vurmamıştı.ama kist oluşmadı çok şükür. gerçi 1 kutu yasmin kullanmıştım kiste karşı.

10. 10 Ağustos 2010
  11. TATLICIK

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    valla bebeğim aynen bende böyle sordum ya çatlamazsalar diye dediki riske giremeyiz çoğul gebelik olursa senin için tehlikeli olur dedi.... sonuç ta dr vardır bi bildiği deyip razı oldum...

içimden bi ses eve gelince vur iğneyi boş ver dedi ama korktum sonrasında vicdan azabı çekmek var:KK43:((

Son düzenleme: 10 Ağustos 2010
  12. 10 Ağustos 2010
  13. bebegim_01

Beğenildi:
    269
    Ödül Puanları:
    113
    bilmiyorum insaallah olmaz temmennim o ama benceçatlatma ignesii vermeliydi.insaallahsonuç güzel olurr :)

14. 10 Ağustos 2010
  15. bebegim_01

Beğenildi:
    269
    Ödül Puanları:
    113
    ewet cnm sende haklısın kader işte sen yazılanı deiştiremiyorsun.hayat çizgisinii izliyoruz hepimiz.insaallah hepimizinn sonu güzell olur.

16. 10 Ağustos 2010
  17. TATLICIK

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    amin inşallahhh bide şöyle düşünüyorum bissürü insan var çatlatma iğnesini vurdurduğu halde kisti olan... yani Rabbimin taktiriii.....
    bakalım kısmet.....

inşallah kavuşuruz meleklerimize...
    sen ne alemdesin en son 2. aşılamayı yaptırıcaktın ?

18. 10 Ağustos 2010
  19. avci82

avci82 meleklerime kavuştum:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    mrb tatlıcık bende ilk aşılamamı 21temmuda yaptırmıştım 3 olgun yumurtam vardı.aşılamam tutmadı malesef... yumurta çatlatma iğnesi yapılmıştı ama bu ay tedaviye ara verdik yumurtalarım çok büyümüş çatlamamış olanlar varmış bu ay beklicez adetimin 2. günü eğer bunler giderse yeniden aşılama olacak. dr. una güveniyosan onun dediğini yap derim sonuçta bişey biliyoda söylüyodur derim ben. hakkında hayırlısı olsun. rabbim bu mübarek günler geceler hürmetine kucaklarımızı boş bırakmasın inşallahh AMİN