Gemii zor hatrlamak ve unutkanlk

Konusu 'Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları' forumundadır ve akimera tarafından 15 Eylül 2009 başlatılmıştır.

15 Eylül 2009
    Konu Sahibi : akimera
  1. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar benim sorunum aşırı unutkanlık var.sanki beynim hiç yorulmak istemiyor.yani bişeyleri hatırlamak için çaba sarfetmiyor.geçmişimdeki çoğu anıyı hatırlamıyorum hatırladıklarımda çok az ve silik.henüz 28 yaşındayım ama sanki hiç bi anım yok eşim 35 yaşında 2 yaşındaki halini hatırlıyo ben bikaç sene öncesini zor hatırlıyorum.neden olabilir acaba.canım çok sıkılıyo.benim gibi olan arkadaşlar varmı.alzermer olmaktan çok koruyorum.ne yapabilirim hafızamı açmak ve kuvvetlendirmek için.fikri olan varmı

2. 5 Aralık 2009
  3. hazal46

hazal46 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım aynı problem bendede var.çocuklarımı nasıl büyüttüğmü bile hatırlayamıyorum.bu da beni çok huzursuz ediyor

4. 6 Aralık 2009
  5. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    son zmanlarda eşimde de aşırı bir unutkanlık var.
    acilen doktora gitmek lazım diye düşünüyorum.
    mesela alzehimer hastalığının erken belirtileri 18-20 yıl önce başlıyormuş,böyle masum unutkanlıklarla..
    tedbir almak lazım şimdiden.

6. 20 Aralık 2009
  7. nese_plamudu

nese_plamudu şaşkın prenses Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben bi dergide okumustum,orgu ormek gibi aktıvıteler beynın diger yerlerini calıstırırmıs ve cok faydası varmıs,bide orgu orerken sayarız ya oda ıyıymıs,bulmaca cozmek yıne beynın hafıza kısmını calıstırıyomus,allah saglık versın askım ya,bende de bazen oluyo ama cok degil endişeleniyo ınsan mafoldumben

8. 20 Ocak 2010
  9. sedna03

sedna03 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bende de var.son zamanlarda arttı :nazar: kırmızı ginseng çayı buldum onu içiyorum.içinde ginseng + bal+ polan vs vs olan bi hap var onu içiyorum.akşam yatmadan da apikobal (b 12 filan var içinde unutkanlık için ) bikaç gündür bunları içiyorum..aklıma bikaç neden geliyo:
    1- bunadım
    2-yoğun iş temposundan dolayı sürmenaj oldum.
    3-yorgunluk stres depresyon var..depresyon için ilaç kullanıyorum.acaba haplar mı yaptı fisfisfis
    4- geçen hastaneye gittim..boynum ağrıyo diye..kulunç var dedi..boyun düzleşmesi için röntgen istedim..boyun düzleşmesi varmış.ama hap ve jel verip yolladı..salı tıp fakültesine gidicem..
    ordan alacağım sonuca göre başka yere de gidebilirim.
    sıkıldım artık..özellikle de işte. :a015: odaklanamıyorum..sıkılıyorum.vs vs vs

10. 2 Şubat 2010
  11. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar cevaplarınız için tşk.ederim.bencede bir an önce bişeyler yapmam lazım tavsiyelerinize uyucam tşkler

12. 2 Şubat 2010
  13. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    akimeracım b12 vitaminine ve iyotuna baktır mutlaka,eksiklikleri unutkanlık yapar

14. 3 Şubat 2010
  15. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benim zaten kan değerleriyle ilgili bi sorunum var malsef.hemogramım normal insanlarda 13 falanken benimki 4 tü.kaç sefer kan verdiler kan iğneleri hapları falan kullanıyorum şu an ancak 7 ye yükseldi bununda etkisi var tabi

16. 8 Şubat 2010
  17. leyuze

leyuze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım aynı sorun bendede var önceleri önemsemiyordum ama artık çok kafama takılıyo geçmişi hatırlamamak :Bende 28 yaşındayım bu tedavi edilebilir bişeymi bilmiyorum ben çocukluğumda çok korktuğum anları hatırlıyorum sadece

18. 20 Şubat 2010
  19. canferii

canferii Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    113
    bendede böyle bir sorun var fakat hiç bir doktora gitmedim geçen ay aşırı başım ağrıdı dr gittim çekap yaptı mr bile girdim ..b 12 vitaminim eksikmiş 6 hafta iğne vuruldum ..