Genç cilt için susam yağı

Konusu 'Genç Ciltler ve Sorunları' forumundadır ve ilgin0707 tarafından 18 Nisan 2008 başlatılmıştır.

18 Nisan 2008
    Konu Sahibi : ilgin0707
  1. ilgin0707

ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve lesitin açısından çok zengin olan susam yağı cilt yaşlanmasını engelliyor. Özellikle E, A ve B kompleks vitaminleri içeren susam yağı mineral olarak da demir ve kalsiyum bakımından hayli zengin. İçeriğinde sesamol, besamolin ve sesamin antioksidanları da barındırıyor. Ayrıca içerdiği omega 9 oranı ve antioksidanlar nedeniyle ısıya, tere ve ışığa karşı dayanıklı; cilde sürülmesinden sonra güneş ışığı altında uzun süre bozulmadan kalabiliyor. İçindeki doğal lesitin ve antioksidan maddeler, yağın derinlere kadar emilmesini sağlıyor. Böylece cildin yaşlanması engelleniyor. Susam yağı; saç için de çok etkili. Uzmanlar; doğrudan saç diplerine uygulanırsa saçları güçlendirdiğini belirtiyor. İçeriğindeki kalsiyum sayesinde tırnakları da onarıyor

2. 26 Ağustos 2009
  3. Aydinaydin

Aydinaydin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    saçı besliyorsa yüzde tüylenme de yapar o zaman?

4. 31 Ağustos 2009
  5. yagmur_tanesi

yagmur_tanesi GÜL Kİ HAYAT SANA GÜLSÜN Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    hintli kadınların yüzünün pürüzsüz olmasındaki etkenmiş öyle okumustum bende deneyecegim kısmet olursa şimdilik gül yagını kullanıyorum srekli kullanımda lekeleri yok ediyormus diye ama bakalım :)

6. 6 Eylül 2009
  7. Goose

Goose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim yasadigim yerde hint kadinlarinin cildi korku filmi gibi akannehir Ama susam yaginin sivilce lekeleri gecirdigini duydum.

8. 19 Eylül 2016
  9. malatyalim44

malatyalim44 Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    13
    Ben kullaniyorum cildime cok ama cok memnun kaldim simdide sacimada sürmeye basliyacam saclarim cok dökülüyo ince telli tüy gibi sacimdada cok fayda sagliyacagina eminim yemeklerime bile katiyorum tavsiye ederim deneyin

_nurbanu_ bunu beğendi.