Genç kardeşinize akıl verin lütfen, benim için çok önemli...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve DingiltereKralicesi tarafından 9 Aralık 2008 başlatılmıştır.

9 Aralık 2008
    Konu Sahibi : DingiltereKralicesi
  1. DingiltereKralicesi

DingiltereKralicesi Makyaj Günlüğü... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba bacular :ecrin_bebek:

Ben 21 yaşında üniversite son sınıfta okuyan bir genç kızım.

1 yıl 1 haftadır süren bir ilişkim var :asigim:

Erkek arkadaşımla çok mutluyuz, onun ailesi hatta sülalesi beni tanıyor. Benim annem, babam, abimler bir erkek arkadaşım olduğunu biliyorlar, ancak onunla ilgili ayrıntılı bilgi sahibi değiller. Annem dışında kimse adını bile bilmiyor mesela. Bunun nedeni benim ailemden çok çekinmem, bu konuyu onlara anlatırken çok utanmam :eek:

Erkek arkadaşım şubatta askere gitmeyi düşünüyor; ancak gitmeden önce bir söz, nişan gibi işin adının konacağı, ailelerin tanışacağı bir şey olmasını çok istiyor. Ben ise işin ciddiye biniyor olmasından çok korkuyorum, arkadaşımla çok mutluyuz; ama işin ciddiye binmesine hazır mıyım değil miyim tam bilemiyorum.

Ben ailemden çok korunaklı büyüdüm, hep yanımda oldular, onlar olmasa sanki bir adım bile atamam, ama şimdi bu konuda sanki ailem bir adım geriye çekilecek, arkadaşım bir adım ileri gelecek ve bundan sonraki hayatımı onunla devam ettireceğim. İşte bu sanki yeni emeklemekten yürümeye geçiyormuşum gibi ileri adım atmaya korkar olmama sebep oldu :KK46:

Sanki ailem ve arkadaşım arasında kaldım. Hazır mıyım bilmiyorum, aileme bunu nasıl anlatacağım bilmiyorum. Erkek arkadaşımın bütün hayatı bizim vereceğimiz karara bağlı, şu anda kendi şirketinde çalışıyor; ama askerlik önünde büyük bir engel. Askerden sonra maaşı çok daha iyi bir işe başlayacak. Ama bu hedeflerini gerçekleştirmek için önce ailelerin tanışmasını ve işin adının konmasını istiyor.

Ben ona kesinlikle hak veriyorum, ama gel gör ki ben çok korkuyorum, ya doğru karar veremezsem, ya yanlış bir şey yaparsam diye. Çünkü sonuçta bu benim kararım olacak, ailem sadece bana yardım edecek. Ben ailemden uzaklaşma korkusu yaşıyorum, arkadaşım dünyanın en iyi erkeği, kesinlikle beni sıkmıyor zorlamıyor bu konuda, gereken tüm anlayışı sabrı fazlasıyla gösteriyor; ama ben bir yandan korkuyorum, bir yandan arkadaşımın hayatını ertelediğim için kendimi suçlu hissediyorum.

Bana bir akıl verin nolur, siz de evlenmeden önceki aşamada böyle düşüncelere kapıldınız mı ? Ne yapmam lazım yardımınızı esirgemeyin lütfen bu genç kardeşinize yardım edin :çok üzgünüm:

Okumaya ayırdığınız vakit ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler a.s.​

2. 9 Aralık 2008
  3. canım eğer seviyorsan neden bu kadar kararsız kaldın ki?
    sen duygularından emin değilsen söz ya da nişan yapma askere gitmeden.pek çok ilişki askerlik döneminde yıpranıyor.bana pek emin değilmişsin gibi geldi. sevginden ve ve sevgilinden eminsen neden seni rahatsız etsin ki bu durum.söz kesin madem öyle gitsin..hakkında hayırlısı olsun canım..

4. 9 Aralık 2008
  5. DingiltereKralicesi

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    teşekkürler canım, ben arkadaşımı çok seviyorum ve kör kütük sevmiyorum, mantığımla da seviyorum. Onun doğru insan olduğundan eminim, ama işin ciddiye binmesi beni çok utangaç, korkak, çekingen duygulara sürükledi. Ya evlenip ailemden uzaklaşma korkusu diyeyim buna, doğru kelimeyi bulamıyorum

6. 9 Aralık 2008
  7. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    canım ben seni çok iyi anlıyorum yaşın henüz çok küçük 21 olduğuna bakma evlilik nişan söz için henuz küçük olduğunu düşünüp erken kararlarımda hata yapıyor muyum diye endişeleniyorsun benim anladığım kadarı ile ve inan bana bu duygun çok normal.
    erkek arkadaşına evlilik fikrine henüz çok sıcak bakmadığını askerden geldikten sonra hayatına yön verebilceğini henüz erken bulduğunu söylemen bence en doğrusu.
    adam da kendi hayatınızı kurmanızı istiyor benim anladığım akdarı ile ama nişan söz askerden geldikten sonra da olur o aşamada da sen karar vermeye bu fikre alışmaya çalışırsın.
    askerden gelince bu tur seylere girişmeniz bana en doğrsu gibi geldi.
    sevdiğin adama endişelerini anlatıp zaman istersen anlayacağını umuyorum.

8. 9 Aralık 2008
  9. EU1

EU1 Guest

arkadaşım korkunda haklısın herkes evlenmeden önce böyle duygular yaşar hatta pişman bile olur ama evlenmiyosunli sadece bi söz yada nişan busüreçte daha iyi anlarsın kararının doğru yada yanlış olduğunu hem arkadaşında haklı kısa bi süre ayrısınız belki kafası daha rahat edecek senin baş bağlı derler ya bu sadece bi adım ewliliğe buy süreçte daha iyi kararın netleşir .hekes bu duyguları yaşar kolay değil aileni bırakıyosun ve başka nirine ailem diysun önceliğin bu kişi oluyo.iyi düşün ama bence arkadaşın seni sewiyo..vede ilk önce kendini düşün kendin ne istiyosan onu yap başkası istiyo diye değil .mutluluklar hayırlısı ne ise o olsun senin için...

10. 9 Aralık 2008
  11. DingiltereKralicesi

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    çok teşekkürler, ben zaten arkadaşıma bu duygularımı anlattım, aklımdan geçen beni endişelendiren her şeyi çok açık bir şekilde anlattım, o da benim henüz hazır olmadığımı bildiğini söyledi, ben seni bekleyeceğim dedi, bir ay da olsa bir yıl da bir ömür de olsa bekleyeceğim dedi. Bunu romantik bir laf söylemek için demediğini biliyorum, gerçekten beni sevdiği için bekleyeceğinden eminim.

Ama yine de ben de istiyorum aileler tanışsın, bir söz takılsın, adı konsun, arkadaşım askere gönül rahatlığı ile gitsin, ben de rahat olayım. Diğer yandan da tatlı korkular sarıyor işte...

12. 9 Aralık 2008
  13. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    yanı canım su acıdan dusunmen lazım ama artık aıleler tanıstıktan sonra ıs pek resmıyete bınıyor yanı sız ne zaman evlenceksınız mesela?
    ben genelde nısan soz gıbı seylerın evlılıge yakın asamalarda yapılması taraftarıyım dıger turlu ınsanı yıprtan surecler oluyor.

14. 9 Aralık 2008
  15. DingiltereKralicesi

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Benim, ailemin ve arkadaşımın öncelikli isteği ve beklentisi okulumun bitmesi. Son sınıftayım zaten, birkaç ay sonra okulum bitecek Allah'ın izniyle. Ondan sonra öğretmen olacağım için atamamın nereye çıkacağı belli olacak, arkadaşım da bunu bekliyor aslında, önce atamam çıksın, nerede görev yapacağım belli olsun.

Ben okulumu bitirip, mesleğimi elime aldıktan sonra ailem de daha rahat kabul edecek evlilik fikrini. Çünkü ben hayatımı kurmuş olacağım. Arkadaşım da sonuçta işini benim gittiğim şehre göre ayarlayacak.

Yani ciddi ciddi evlenmek için en az 2 senemiz var, onun askerliği 15 ay sürecek, gelip işe girmesi falan 2 seneyi bulur.

16. 9 Aralık 2008
  17. Lyre

Lyre TuğçEgehan Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    cnm ailen eni bi aile kurma konusunda eminim sana destek olurlar sizde onlara yakın bir evde oturursunuz yokluklarını hissetmezsin yeni yuvanı benimseyince kadar zaten herşey yoluna girer..

18. 9 Aralık 2008
  19. DingiltereKralicesi

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Canım bizim onlara yakın bir evde oturmamız pek de mümkün değil, öğretmen olarak nereye atanacağım belli değil, ki ilk atamanın İzmir olması çok düşük bir ihtimal...