GENÇLiĞİN ATATÜRK' E CEVABI

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve ..GkSu.. tarafından 7 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  7 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : ..GkSu..
 1. ..GkSu..

  ..GkSu.. Türk Esirlik Kabul Etmez! Üye

  Katılım:
  30 Haziran 2009
  Mesajlar:
  3.104
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  106
  GENÇLiĞİN ATATÜRK' E CEVABI​


  EY BÜYÜK ATA!

  Varlığımızın en mukaddes temeli olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti ebedi bekçisiyiz. Bu karar sarsılmaz irademizin değişmez ifadesidir.
  İstikbalde, hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan döndüremiyecektir.
  Bizler, bütün hızımızı senden, milli tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez iman ateşinden alıyoruz. Senin kurduğun kuvvetli temeller üzerinde attığımız her adım sağlam, yaptığımız her hamle şuurludur.
  En kıymetli emanetin olan Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti, mevcudiyetimizfn esası olarak eğilmez başların, bükülmez kolların yenilmez Türk evlatlarının elinde ilelebet yaşayacak ve nesillerden nesillere devredilecektir.
  Bu mukaddes emanete yönelen dahili ve harici bütün tecavüzler, iman dolu göğsümüze çarpacak ve parçalanacaktır. İstiklâl ve Cumhuriyetimize kastedecek düşmanlar, en modern silahlara mücehhez olarak, en kuvvetli ordularla üzerimize saldırsalar dahi, milli şuurumuzun ve yenilmez Türk gücünün zerresini bile sarsamıyacaklardır.
  Çünkü; istiklâl ve cumhuriyetimize kastedenler, karşılarında binlerce yıllık şerefli Türk tarihinin yılmaz evlatlarını, Cumhuriyet inkılaplarının feyizli ve imanlı gençliğini bulacaklardır.

  EY EN BÜYÜK TÜRK! İstiklâl ve Cumhuriyetimizi korumak mecburiyeti hasıl olunca, içinde bulunacağımız ahval ve şerait ne olursa olsun, kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kanda alarak; bütün engelleri aşıp; her güçlüğü yemek azmindeyiz.  ***​

  EY TÜRK GENÇLİĞİ

  Birinci vazifen, Türk istiklâlini; Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

  TÜRK BAĞIMSIZLIĞININ VE CUMHURİYETİNİN EBEDİ BEKÇİSİYİZ.

  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir.

  BU TEMEL YAŞAMA NEDENİMİZDİR.

  İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahili ve harici bedbahların olacaktır.

  GELECEKTE HİÇBİR KUVVET BİZİ YOLUMUZDAN DÖNDÜREMEYECEKTİR.

  Bir gün istiklal ve cumhuriyetini müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkan ve şerait çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler, cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.

  ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN !

  Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler millet fakrü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

  MİLLİ ŞUURUMUZ VE YENİLMEZ TÜRK GÜCÜMÜZ ASLA SARSILMAYACAKTIR.

  Ey Türk istikbalinin evladı!
  İşte bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

  BAĞIMSIZLIK VE CUMHURİYETİMİZİ KORUMAK İÇİN CANIMIZI VERMEYE HAZIRIZ.


  TÜRK GENÇLİĞİ'NİN ATA'YA CEVABI


  verildeiyse kusura bakmayınn  HTML .fb_share_link { PADDING-RIGHT: 0px; PADDING-LEFT: 20px; BACKGROUND: url(http://b.static.ak.fbcdn.net/images/share/facebook_share_icon.gif?8:26981) no-repeat left top; PADDING-BOTTOM: 0px; PADDING-TOP: 2px; HEIGHT: 16px}
   
 2. 19 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : ..GkSu..
 3. UzmaN

  UzmaN Popüler Üye Üye

  Katılım:
  19 Şubat 2007
  Mesajlar:
  5.097
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  146
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.