Genco - Kanal D

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve Emez tarafından 17 Haziran 2007 başlatılmıştır.

  17 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Emez
 1. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Yapımcı: Lale EREN / D PRODUCTIONS

  Genco
  (ALPAY ATALAN)
  Özge
  (HAZAL KAYA)
  Necati
  (ERDAL CİNDORUK)
  Figen
  (MİNE TÜFEKÇİOĞLU)
  Derin
  (MELİS GÖZEN)
  Selin
  (DENİZ GÖZEN)
  Ahmet
  (ORHAN ŞİMŞEK)
  Sibel
  (MİNE BIÇAKÇI)
  Sefa
  (EMİN GÜRSOY)
  Sakin
  (BERKAN TÜFEKÇİBAŞI)
  Ejder
  (UYGAR ÖZÇELİK)
  Tarkan
  (BURAK DEMİR)
  Cüneyt
  (ENİS ARIKAN)
  Tibet
  (EMRE FAKIOĞLU)
  Kerem
  (İRİS KARA)

  Genel Öykü;


  Derme çatma evlerin, eski ve yıkık dökük binaların arasında yükselen yepyeni bir bina… Yaz okuluyla açılışını yapıp, artık eğitime bu yeni binasında devam edecek olan bir vakıf üniversitesi ve yüksek ücretler ödeyerek eğitim alan varsıl öğrenciler… Hayatında ilk kez İstanbul’un bu yüzüne dahil olan gençler…


  Öte yanda umutla haset, kaygıyla fırsatçılık arasında kalakalmış mahalleli gençler… Ve tüm bunların arasında sıkışmış bir genç: Genco.

  ***
  Genco, Yalova depreminde hayatı değişen nice insandan biri. Deprem onun yalnızca anne ve babasını değil; hazırlanmakta olduğu tüm geleceği de yok etmiş. Küçük yaştan beri şaşırtıcı yeteneğiyle, çok iyi piyano çalabilen Genco, sırf piyanosunun başından ayrılmamak için ailesini o gece Yalova’da kalmaya ikna eder ve bu çocuksu istek ona korkunç bir felaket olarak geri döner. Genco, depremin ardından geçen birkaç ay içinde Yalova’dan ayrılmış ve İstanbul’a, deprem sırasında ona yardım eden taksici Ahmet’in mahallesine gelip yerleşmiştir. Ölüsü bulunamadığı için sağ olduğuna inandığı kız kardeşinin izini sürmektedir. Onun piyano sevdası yüzünden ailesinin yok olduğuna inanmakta ve bu yüzden piyanodan uzak durarak kendini cezalandırmaktadır. Bu nedenle üstün piyano çalma yeteneğini bastırır. Artık ölüme dair bir korku da hissetmemektedir. Bu durum da onu, olayların üstüne korkusuzca giden, tuhaf bir cesaret imgesi olarak gösterir.

  Yakınlarına zarar vermiş olmak onu öylesine sarsar ki, depremden sağ ama hafızasını yitirmiş bir durumda kurtulup da bir ailenin yanına evlatlık verilen kardeşi Gülay’a bile kimliğini açıklamaktan çekinir. Tek yapabildiği koruyucu bir gölge gibi Gülay’ın çevresinde dolaşmak ve onu mümkün olan tüm tehlikelerden korumaktır. Bu uğurda giriştiği belalar, insanların gözünde Genco’yu yaralı bir kahraman haline sokar.
  Gülay, şimdiki adıyla Sude, zengin bir ailenin tek kızıdır artık. Ve kaderin garip bir cilvesiyle, tam da Genco’nun oturduğu mahalleye yapılan üniversiteye kayıtlıdır. Genco, sırf kızkardeşinin yakınında olabilmek için üniversiteye hademe olarak girer.
  Genco’yu burada bekleyen tek şey kardeş yakınlığı değildir; yıllardır duyguları bir şok altında bastırılmış Genco, kızkardeşinin yakın arkadaşı olan Pınar’la ilk kez aşkı tadacak ama hayat bunu da pürüzsüz ve mutlu bir biçimde yaşamasına imkan vermeyecektir.
  Genco yaşadığı muhitle ne kadar uyumsuzsa Pınar da zengin çevresinde o kadar uyumsuzdur. Tıpkı Genco gibi tutkuyla bağlandığı piyanosu; havai kızkardeşlerinden ve sonradan zengin olmuş ama hırsı zenginliği nispetinde artmış babasından bir kaçış olur. Piyano tutkusu ve gördüğü bu gizemli kişilik onu Genco’ya iter. Bu çekim, Pınar’ın yıllardır var olan ve ailelerin potansiyel eş olarak gördükleri Tibet’in gözünden kaçmaz. Tibet basket yıldızıdır, zengindir, yakışıklıdır; hayatta elinden kaçan tek şey Pınar’dır ve bunu hazmetmekte zorlanır. Aslında kötü bir insan olmamasına rağmen ilk kez yaşadığı kaybetme korkusu onu hırçınlaştırır. Bunu kazıyıp besleyen de Tibet’in babasının yardımıyla milletvekili seçilmeye azmetmiş Pınar’ın babası Necati’dir. Kızının fakir bir genci sevmesi, kendisi de bir zamanlar fakir olmasına rağmen Necati’nin asla izin vermeyeceği bir şeydir.
  [​IMG]

  alıntıdır.
   
 2. 8 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : Emez
 3. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Genco ve Pınar’ın sırları ortaya çıkıyor

  Ailesini ve tüm geleceğini 8 yıl önce meydana gelen büyük depremde kaybeden; gizemli genç Genco’nun mütevazı mahallesine açılan özel üniversitede hademelik yapması daha ilk günden bir çok düşman edinmesine yol açar. Önce okulun güzel piyano öğrencisi Pınar’ı, Ejder ve adamlarından sonra da Gülay Hoca’yı yalancı bombadan kurtarması onu bir anda üniversitenin en çok konuşulan adamı yapmıştır. Üstelik yıllar önce yaşadığı kabusun simgesi olarak hafızasına yereden piyanonun başında da Pınar’a yakalanmıştır. Genco’nun müthiş yeteneğini ve sakladığı bu büyük sırrını öğrenen Pınar, ilgi duymaya başladığı bu genç adamın gerçekte kim olduğunu öğrenmeye karar verir. Amacı uzun yıllar ayrı kaldığı ve kimliğini gizlediği kız kardeşine göz kulak olmak olan Genco ise tüm dikkatleri üzerine çekmiş olmaktan çok rahatsızdır. Zengin bir aileye evlatlık verilen ve geçmişini hatırlamayan Genco’nun kızkardeşi Özge’nin ise alkol problemi vardır. Bir barda rock solistliğine başlayan Özge, tesadüfen Genco’nun kan kardeşi Ahmet’in taksisine biner. Ahmet daha ilk görüşte Özge’ye vurulur. Okul çıkış saatlerinde onu taksisine almak için sürekli kapıda bekler. Pınar’ın milletvekilliğine adaylığını koyan babası Necati ise kızlarının davranışlarından şüphelenir, onları takip eder ve okula gider. Pınar’ın piyano bölümünde eğitime devam etmesi alacağı bursa bağlıdır. Ancak hala istediği gibi çalamamaktadır. Pınar’a yardım eli hiç beklemediği bir anda, hiç ummadığı birinden gelir. Genco’nun, hem mahallenin çete başı Ejder ve adamları, hem de kız kardeşi Özge’ye gösterdiği yakın ilginin yanlış anlaşılması nedeniyle başı derttedir.

  alıntıdır
   
 4. 15 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : Emez
 5. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Genco’nun sırları gün ışığına çıkıyor

  Özge’nin, Genco’nun depremde öldüğüne inanmayıp yıllardır aradığı kayıp kız kardeşi olduğunu öğrenen Ahmet çok şaşkındır. Çünkü ateş bacayı sarmıştır ve Ahmet bu yeni durum karşısında nasıl davranacağını bilememektedir. Özge, neticede kan kardeşi Genco’nun kızkardeşidir. Genco’nun sakladığı gerçekleri gün ışığına çıkarmaya kararlı olan Pınar, onun bütün ailesini büyük depremde kaybettiğini öğrenir. Burs almaya kararlı Pınar’ın bu sırrı saklamak için tek bir şartı vardır; sınava Genco ile birlikte hazırlanmak. Babası Necati ise kızlarının harçlıklarını ve okul taksitlerini ödemeyi kesmiştir. Pınar’ın piyano öğrenimine devam etmesi alacağı bu bursa bağlıdır. Genco’nun sabaha kadar Pınar’la okulda kalması dedikodulara yol açar. Dekan Genco’yu öğrencilerle samimi olmaması için uyarır. Bu yakınlaşmaya öfkelenen Tibet de Pınar’ı etkilemek için onu en zayıf yanından, piyanoya olan tutkusunda yakalar ve büyük bir sürpriz yapar. Bütün okul Tibet’in Pınar’a hazırladığı müthiş romantik sürprizi konuşur. Kızkardeşi Özge’nin hızlı hayatı ve kumar borcu içinde olan Cüneyt ile yakınlaşması Genco’yu endişelendirir. Özge sürekli gölge gibi onu takip eden Genco’yu okul ortasında fena benzetir. Genco’nun Özge’ye ilgi duyduğu haberi çabuk yayılır. Pınar’ın öğrendikleri karşısında aklı karışıktır. Genç kız büyük hayal kırıklığı yaşmaktadır.

  alıntıdır
   
 6. 19 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : Emez
 7. BenDenizYildizi

  BenDenizYildizi Guru Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2006
  Mesajlar:
  3.806
  Beğenildi:
  18
  Ödül Puanları:
  348
  Bende sevdim bu diziyi.a.s
   
 8. 19 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : Emez
 9. fely

  fely Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  779
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  aslında izliorum ama birşey çok saçma geliyor:nerde kötülük nerde zavallı orda genco süpermenin türkiye şubesi mübarek=)
   
 10. 19 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : Emez
 11. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  GENCO İLE PINAR ARASINDA AŞK BAŞLIYOR...
  GENCO,TEDİRGİN.PINAR’IN KIZ KARDEŞİ ÖZGE’YE GERÇEKLERİ ANLATMASINDAN KORKAR...

  TİBET İSE PINAR’IN DAVRANIŞLARINDAN ŞÜPHELENİR, GENCO’DAN HESAP SORAR...


  Okulda çıkan kavga sonrası Genco kendini hastanede bulur.Kafasından darbe olan Genco’nun bu kazadan hiç etkilenmden kurtulması hastanedekileri ve doktorları hayrete düşürür.Kankası Ahmet bile Genco’da süper güçler olduğunu düşünmeye başlar.Genco’nun tek derdi bir an önce Pınar ile konuşmak ve gerçekte Özge’nin abisi olduğunu saklamaya onu ikna etmektir.Genco kız kardeşinin anne ve babasının ölümünden onu sorumlu tutacağına inanmaktadır.Geçmişini hatırlamayan Özge’nin artık yeni bir hayatı vardır,ve Genco bir kez daha onun yaşamının alt üst olmasını istememektedir.Gerçekleri bilmeyen Özge ise Genco’nun kendisinde gözü olduğunu düşünüp, ona karşı çok öfkelenmektedir.Okulda çıkan bu arbede mahallenin mütevazi sakinleri ile üniversitenin zengin öğrencileri arasındaki mesafeyi daha da açar.Dekan bu sorunu kendi yöntemi ile çözmeye karar verir.Bu ilginç yöntem okuldaki bir çok öğrencinin huzurunu bozar, keyiflerini kaçırır.Kumar batağına saplanan ve borçları yüzünden sıkıntıda olan Cüneyt ise yalanları ile kandırdığı Özge’den para koparma derdindedir.Genco ve Ahmet bu duruma engel olmaya çalışırlar.Ancak kavgadan sonra Dekan tarafından son bir uyarı daha alan Genco temkinlidir.Tibet Pınar’ın değişen davranışlarından şüphelenir Genco’yu takibe alır.Kız kardeşi Özge’yi uzaktan takip etmeye karar veren Genco Pınar’ı eve bırakırken ona yakalanır.Okulun hademesi zannettiği Genco’yu kapısında bulan Özge çok öfkelenir.Yeni bir şikayetle okuldan atılacağını bilen Genco bu kötü süpriz ile iyice köşeye sıkışır.Genco’ya hiç beklemediği bir anda ummadığı biri yardım eder ve onu bu düştüğü zor durumdan kurtarır.Özge ise öğrendikleri karşısında şaşkındır.

  alıntıdır
   
 12. 27 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : Emez
 13. NuNNi

  NuNNi Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  43
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Tek seyrettiğim yaz dizisi açıkçası.Oyunculuklar samimi,espriler güzel,tiplemeler başarılı...Bakalım devamı nasıl gelecek....
   
 14. 10 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : Emez
 15. YaprakDxoxkxuxmxux

  YaprakDxoxkxuxmxux Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2007
  Mesajlar:
  546
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  Bende beğendim diziyi gayet iyi. Ben normalde o çok dizi izlemem ama hoşuma gitti
   
 16. 10 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : Emez
 17. kardelen18

  kardelen18 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  7.729
  Beğenildi:
  361
  Ödül Puanları:
  153
  evet güzel dizi
   
 18. 18 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : Emez
 19. EU1

  EU1 Guest

  dizinin konusu guzel,ama her dizide oldugu gibi bir kabadayi,bir kurtarici karekteri koyup diziyi abarmasalar olmaz,keske genconun bagisiklik sistemini bu kadar abartmasalardi,bence burasi sacma olmus,o kisimlarini kaileye almazsak sizi guzel,bende begendim kizlar,,,,,