Genel anestezi ile doğum yapan arkadaşlar bana bilgi verirmisiniz?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve sevilakdemir tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

16 Ekim 2010
    Konu Sahibi : sevilakdemir
  1. sevilakdemir

sevilakdemir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar selam

ben genel anestezi ile doğum yapmak istiyorum ama korkuyorummm...sezeryan olanlar yazarmı lütfennnn....:bbo:

2. 16 Ekim 2010
  3. esra83

esra83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    cnm ben sana diğer tarafta da yazdım ama yine yazayımm.genel anesteziyle doğum yaptm ben ..hiç sıkıntı çekmedim..sadece ayılırken karın ağrın oluo..oda en fazla 15 dk da geçioo.bi daha ne ağrı ne sızı..zaten aynı gün ayağa kalkıosun biraz yürüosun..ertesi gün daha rahat yürüosunn..merak etme..Hayırlı doğumlarr

4. 16 Ekim 2010
  5. sevilakdemir

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    sana msj attım ama görmemişsin sanırım sende izmirlisin sanırım bende izmirde doğum yapıcam sen nerde doğum yaptın doktorun kimdi?

6. 16 Ekim 2010
  7. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    korkulacak bişey yok canım..bende genel anestezi ile doğum yaptım..sonrası tabiki ağrılı oluyor bir ameliyat geçireceksin sonuçta ama geçiyor..unutuyorsun bile..hayırlı doğumlar dilerim

8. 17 Ekim 2010
  9. sevilakdemir

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    teşekkürler...:) o ağrı kısmı beni ürkütüyor...

10. 17 Ekim 2010
  11. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    ilk çocğumu genel anestezi ile 2.yi epidural sezeryanla doğurdum..
    ikisi arasında çok fark var..
    kesinlikle epidural daha rahat..

genelde uyandığında inanılmaz acın oluyor tamam ağrıkesici vs.ile hafifletiyorlar ama o ilk yarım saat hissettiğin acı insanı bağırtıyor resmen..(gözünü korkutmak gibi olmasın ama böyle)

tabii acıdan da kimse ölmüyor sonuçta o da gelip geçici birşey.:)))))

epiduralde ise belden aşağın ilk 2-3 saat uyuşuk kaldığı için, ilk anlardaki acıyı hiç anlamıyorsun..zaten o arada ağrıkesici vs verdikleri için de sonrası da ağrısız acısız geçiyor..

yani ben de böyle oldu..ben 2. de hiç sezeryan yerimin acıdığını bilmedim..

benim tek kötü olayım epidural sezeryandan sonra ortaya çıkan ciddi başağrısı..(herkeste olmazmış ben de oldu)

genel anestezide de bu olmadı doğal olarak.

sen bilirsin yine de..
    belki başkalarında farklıdır..

benim başımdan geçenler böyle.:)))

Son düzenleme: 17 Ekim 2010
  12. 17 Ekim 2010
  13. sevilakdemir

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    sağol hiç gözümü korkutmadın...:)

epidural anestezi olan bi arkadaşım doğum ortasında anestezinin etkisi geçince acıyı hissetmeye başlamışş..tekrar anestezi yapmışlar falan oda kesinlikle genel yaptır diyor ...

a aaaa çok kararsızım ve korkuyorum canım çok tatlıdır benim..aklinialirimsmile. acaba nasıl bir doğum bekliyor beni merak ediyorumm allah sağlıcakla kurtarsın doğum yapacak herkezi..bilmiyorumkismile

14. 17 Ekim 2010
  15. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    amin inşallahh..
    sonuçta normal doğumda da sezeryanda da her şekilde bir ağrı acı olacak kolay değil bir canlı getiriyoruz dünyaya anne olmak o kadar kolay değil canım..sen şimdiden bunları düşünüp kendini strese sokma..ben normal diye gidip acilen sezeryana alındım..ameliyat fikri hiç ama hiç aklımda yoktu neye uğradığımı şaşırdım resmen ama kısmet böyleymiş..hiç dert etme sen bunları ve bebeğinin kollarına geleceği anı hayal et..ben gözümü açar açmaz bebeğimi sordum herkese..resimlerden görüyorum hem acı çekip hem de oğlumu sormak ve onun geldiği an ah ah dünyalara bedel..
    bu arada epidurali bana tavsiye etmediler..arkadaşımın kardeşi hemşire o sormuş ameliyathanede sen yabancı değilsin gerek yok tavsiye etmiyoruz demişler bende yaptırmadım.sağlıcakla kavuşta ağrı da unutulur acıda..tekrar hayırlı doğumlar canım :KK46:

16. 17 Ekim 2010
  17. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ben kesinlikle genel anestezi tavsiye etmiyorum ben ayıldıktan sonra çok susasım ve agrım çok uzun sürdü ayrıca genel anestezi almak bence depseryon yapıyor ve yaklaşık 20 gün mide bulantısı çektim epidural yap bence

18. 18 Ekim 2010
  19. ecrinsudem

ecrinsudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ayy bende çook korkuyorum normalin sancılarını çekemem diyorum,sezeryannda sonrasını düşünüyorum napcam ben yaaa :S en son 15 gün önce gitmiştim 32.haftamda dr.bebiş henüz dönmemiş 36.haftada gel bakalım sen istersen sezeryan yok bekleyelim dersen bekleriz demişti tabii çocuğun o andaki pozisyonu ve suyum çok önemli sanıyorum bu bebiş hala dönmedii sanırım ben içten içten sezeryan istiyorum belli etmesemde sanırım bu böyle hani dönmemiş olması vicdanımı rahatlatıyor normalden korkuyorum ya bebek dönmediği için sezeryan olcak dicem ööff stres yaptım ben yaa allahım hepimize yardımmm et hepimiz kavuşalım bebişlerimize...