genel anestezi ile sezaryen olanlar sakinleştirici...

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve turuncu__ tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

12 Kasım 2009
    Konu Sahibi : turuncu__
  1. turuncu__

turuncu__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yapıyolarmı ameliyata girmeden önce mi yapıyolar ne zaman yapıyolar,cok korkuyorum bu korkuyla gigersem ameliyata kafayı yerim ya

2. 12 Kasım 2009
  3. minek35

minek35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    en güzeli bence ben 7 gün önce belden iğne vurularak sezeryan oldum çokta memnun kaldım iyikide böyle oldu normal doğum korkusundan suyum bitti acilen genel anestesiziyle doğuma aldılar belinden iğne vuruluosun hiç acımıo bide amelyat sırasında uyanıksın bebşini ilk ağlamsını duyuyosun çokta güzel pişman diilm gerekirse yine böyle doğururzemuszemusum

4. 12 Kasım 2009
  5. turuncu__

turuncu__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    epidural değil genel anesteziyle ameliyat olcam ben

6. 12 Kasım 2009
  7. dyardim

dyardim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de genel anesteziyle sezeryan oldum canım. Sakinleştirici dediğin anesteziyse ameliyata girmeden değil sen masaya yattıktan sonra damardan veriyorlar. Bebek ne kadar az anesteziye maruz kalırsa o kadar iyi diye son zamanda uyutuyolar seni. Hatta ben karnıma baticon sürdüklerini hatırlıyorum doktora kızmıştım ben daha uyumadım kesmeye mi başladınız diye. Ordaki herkes de benimle dalga geçmişti :sinifsinif: (En son hatırladığım şey de bu oldu zaten) Hemen sonrasında uyumuşum. Ama o kadar korkma sen bebek heyecanıyla etrafında neler olup bittiğni idrak etmeye çalışmaktan ameliyathaneye girdiğini masaya yattığını falan anlamıyosun. Umarı yardımcı olabilmişimdir. Benden sana tavsiye hastaneye, odana girdiğin andan itibaren pozitif ol. Nasıl uyursan öyle uyanıyosun. İnşallah herşey en güzel şekilde olur.

8. 12 Kasım 2009
  9. minek35

minek35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    genel anesteziyli ilgili bi bilgim yok bebişim benim suni sancıya kalbi dayanamdı bebişim tehlikedeydi o yüzden belden iğne vurularak sezeryan oldum keşke seninde öle olsa çok rahat oldu ameliyat masasında belinden iğne vuruluo iki dakikaya kalmaz uyuşuyo belden aşağı hemen alıolar bebişi:KK46::KK46:

10. 13 Kasım 2009
  11. iyitugba

iyitugba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende genel anesteziyle 16 gün önce sezeryan oldum,ameliyathaneye girdiğinde baticonla temizlemeye başlıyorlar karnını ondan sonra damardan narkozu yiyorsun zaten sonrasında hiçbirşey görmüyor duymuyor bilmiyorsun sakinleştiriciye hiç gerek yok korkuya da gerek yok çünkü sen hiçbirşeyin farkında olmayacaksın.Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin hiç korkma...

12. 15 Kasım 2009
  13. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    evet batikonu ben de hatırlıyorum. soğukluğunu ve ıslaklığını. bütün masayı ıslattılar diye diye düşünmüştüm. çok heyecanlıydım. kalbime bir şey bağladılar. kalp atışlarım soğuk ameliyathanede duyuluyordu. şimdi sana nsrkoz yapıyoruz dediler ve iğneyi batırır batırmaz uyudum. sakinleştirici yapmalarına gerek yok canım. zaten herşeyinkontrol altında. tansiyon vs. narkozu yeyince de hyecan bitiyor. zaten doktorun genel anesteziye uygun olup olmadığını belirliyor. o yüzden onu tavsiyeediyor

14. 15 Kasım 2009
  15. turuncu__

turuncu__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    peki kızlar uyanma zor diyo herkes ne açıdan zor ağrı hissettiğin içinmi?bide uyanırken nası oluyo sayıklıyomusun ne hissediyosun?
    ameliyata girerken heyeccanlanmıyomusunuz bide ya uyanamaz ölürsem diye korkuyorum:gitme:

16. 15 Kasım 2009
  17. turuncu__

turuncu__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    odanıza yeşil elbiseylemi getiriyolar,ayılıncamı geceliği giyicez

18. 15 Kasım 2009
  19. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    gecelil ayıldıktan bayaaa sonra giyiyosun yani iyice kendine geliyosun sonra

ben iki kere genel anesteziyle sezeryan oldum yılbaşında üçüncüyü olucam

sonda batikon yapılması gereken herşey bayılmadan yapılıyo en son narkoz bebege geçmemesi için

korkacak bişi yok

(söyleyene bak)

tama itiraf ediyorum ilk sezeryanımda korkudan bayılacaktım aglıya aglıya ameliyathaneye girdim
    hemşirler kızdı tansiyonum fırlayacak diye

ama inan korkularım yersizdi
    ikincide güle güle espirilerle gittim