genel anestezi ile sezeryan

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve mysever tarafından 6 Kasım 2008 başlatılmıştır.

6 Kasım 2008
    Konu Sahibi : mysever
  1. mysever

mysever Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar allah kısmet ederse 12 kasım sezeryanla doğum yapıcam epidural sezeryandan korkuyorum genel anestezi ile yapsam doğum sonrası çok ağrı oluyormu ne kadarda kendinize geldiniz genel anesteziyi önerirmisiniz tecrübelerinizi bekliyorum

2. 6 Kasım 2008
  3. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben genel anestezi oldum canım ama sezeryanı hiç düşünmediğim için doktorumla da anestezi şeklini ayrıntılı konuşmamıştık hiç. konuşabilmiş olsaydım heralde epidural isterdim. doğum anını kaçırdığım için bebeğimi hemen kucağıma alamadığım için çok üzülüyorum, içimde kaldı. ağrıya gelince bir fark olmaz heralde, aynı yer kesiliyor sonuçta. ben ameliyathaneden odaya gelirken uyandım, belki 10-15 dk sersemlik yaşadım, sonra kendime geldim ama insan hemen öyle dipdiri olamıyor biraz mahmurluk yaşıyorsun. benim pek ağrım sızım olmadı, narkozu atmak zor oluyo falan derler ya bulantı kusma falan olurmuş hiç öyle birşey yaşamadım. ama 2. yi doğurursam eğer epidural olurum sanırım

4. 6 Kasım 2008
  5. DOGA6

DOGA6 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben genel olmuştum uyanırken çok agladım bağırdım.çok ağrım oldu.spinal aestezi olcam inşallah

6. 6 Kasım 2008
  7. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ilk bebeğimi genel anestezi ile sezeryan yapmışlardı. ameliyat biterbitmez uyandırdılar, daha ameliyathanedeyken uyanmıştım ama çıkarken ağrıyo diye bağıra bağıra çıktım. çok ağrıyo maalesef. 2. bebeğimi epidural ile oldum. ameliyathaneye girdiğimde uyuşturmaya hazırlarlarken içimden aceba genelmi olsaydım diye geçirmedim değil :KK66: ama hiç korktuğum gibi olmadı, hatta daha iyi oldu. çünkü ameliyat sonrası ağrım olmadı. epiduralde uyuştururken bele taktıkları hortum kalıyor ve ameliyat sonrası ordan ilaç vermeye devam ettikleri için ağrı olmuyor :KK66:
    ben size epidurali tavsiye ederim. epiduralden korkupta genel yaptırmayın bence. hem bebeğinizi görürsünüz hem ağrı hissetmezsiniz. zaten ameliyat esnasında önünüzde perde olduğu için siz ameliyatı görmüyosunuz, ama bebeği çıkarır çıkarmaz size gösteriyorlar.
    dahada aklınıza takılan birşey olursa dr. Kaan Kocatepe'nin sitesini bi ziyaret edin derim. oda epidural şansı olanların bu fırsatı kaçırmamalarını tavsiye ediyor :KK66:

8. 6 Kasım 2008
  9. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benım doktorum sezeryanda genel anestezıyı tavsıye etmıstı normal dogumdada epıduralı.benım son anda sezeryan oldu.ama ben ıkısınıde arastırmıstım.sezeryana gırecegımı ogrenınce agrı pompası taktırdım ve o benım cok ısıme yaradı.bende odama gelırken ayıldım ve hıc sayıklamadım bılıncım yerındeydı.vucuttan narkozu atarken kusma fılan olur derler ama bende hıc kotu bısey olmadı.cok koly atlattım ılk ayaga kalktıgımdada hıc acım olmadı.kısacası genel anestezıyle amelıyat oldum ama cok kolay ve sancısız atlattım o gunlerı.oysa amelıyat sonrası kendıme gelmekten,ılk ayaga kalkıstan ve kum torbasından cok korkuyordum.

10. 6 Kasım 2008
  11. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    evet benimde uyanırken dayanılmaz ağrılarım oldu.bide kesilen yere kum torbası koymuşlarçok feciydin.devamlı ağrıkesicilerle duruyordum,hemşire gelip ağrı kesici iğne yapıyordu.2 gün şiddetli oldu sancım sonraki günler daha azdı.10 günde toparlandım.ama yandaki odamda epidural doğum yapan bir bayan vardı.hemşireler yürüyüş yapmam için beni koridora çıkarıyorlardı bende yan taraftakine geçmiş olsun demek için gittim benden kötüydü hali.

12. 6 Kasım 2008
  13. Bencicis

Bencicis EMİR'İM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben spınal oldum epıdurale cok yakın bı amelıyattı benımkısıde
    neden korkuyosunkı epıduralden
    sezeryandan pek bı farkı yok oda baya yaygınlaştı artık
    ben tavsıye ederım
    dogumdan hemen sonra bebeğinle doya doya ılgılenebılıyosun ben sadece uzun sure ayaklarını hıssetmedım okadar. 4 saat falan oda

Son düzenleme: 6 Kasım 2008
  14. 6 Kasım 2008
  15. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    ben genel anestezi oldum, iyikide öyle olmuşum,en güzeli uyudum uyandım, epidural olsaydım çok heyecanlanırdım ameliyathane ortamını görünce çok fena oldum, bir sürü maskeli tip vardı, kollarımı ayaklarım falan bağladılar hemen bayılmak istedim, aman aman ben almıyim, fakat 2. gece bende çok gaz sancısı oldu onu söyliyim...

xDerinMavix bunu beğendi.
  16. 6 Kasım 2008
  17. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    ayy kızlaaarr ben hep normal istiyordum ama bebeğim büyüdükçe korkmaya başladım

sanırım yavaş yavaş sezeryana dönüyorum

yaaa inşallah Allah bana da doğum anını, kızımı kucağıma aldığım günü nasib eder, çok çok istiyorum

hergün rüyalarıma giriyor kızım

18. 6 Kasım 2008
  19. ceyrem

ceyrem EyMeN eFe'lerin efesi.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar sezeryandan sonra kanama ne kadar geliyo mesela ilk gün ve kaç gun sürüyo biraz fikir verirmisiniz malum bizlerde sizlerin deneyimlerinden faydalanalım