genel mi lokal mi hangisi daha acısız sizce ???

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve ozge_844 tarafından 1 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1 Aralık 2008
    Konu Sahibi : ozge_844
  1. ozge_844

ozge_844 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar sizce genel anestezi ile mi sezeryan
    yoksa lokal anestezili epidural sezeryan mı ???
    ben çok korkuyorum bu doğum işinden fikirlerinizi yada yaşadıklarınızı paylaşırmısınız??
    doğumdan sonra hangisinin acısı daha az??

2. 1 Aralık 2008
  3. kavuniçi

kavuniçi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    inanamayacksınız ama ben spinal yaptırdım belden uyusma yani ve tam uyusma olmadı sonra narkoz verdiler baya baya kestiler yani hiç gereksiz ben korkudan (bebeğimin 60 / 1 downlu dogma riski vardı)
    stresten uyusma olmadıgını söledi doktorum bence gereksiz böle seyler ve sezeryan dikişleriminden cekmedin o bas agrısından cektiğim kadar resmen cocugumu emziremedim tabi herkeste böle olmuyormus ama böle bi ihtimalde var göze alma bence uyu uyan bitsin saglıklı dogumlar ....

4. 1 Aralık 2008
  5. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canım ben geçen nisanda epiduralli sezeryan oldum,şimdi bütün hamile arkadaşlarıma tavsiye ediyorum.Aynı gün ayağa kalktım,ertesi gün eve geldik,çok rahattım.ağrım olmadı..doğduğu an bebeğimin sesini duydum,öpüp kokladım...Benim için çok rahattı ama tabikide bu senin vereceğin bir karar..hayırlı doğumlar dilerim..

6. 1 Aralık 2008
  7. arzum23

arzum23 melihin annesi melike Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de epidural anestezi ile doğum yaptım çok rahat geçti doğumum ve sonrası.doğar doğmaz oğlumu kucağıma verdiler ağlaması geçti kucağıma gelince o çok özel bir andı benim için.ama şunu söyleyebilirim ki bir çok kişide bel ağrısı kalıyormuş bende de kaldı belim çok ağrıyor uzun süre eğildiğimde belim tutuluyor.onun dışında hiçbir şikayetim olmadı açıkçası

8. 1 Aralık 2008
  9. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    bende genel oldum uyudum uyandım kızım kollarımdaydı ayık olmak istemedim heyecan yaparım diee
    çokta rahattım ben

10. 1 Aralık 2008
  11. *seli*

*seli* Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben kızımda genel anestezi olmuştum;şimdi de genel düşünüyorum..
    Çünkü uyu-uyan fikri bana da cazip geliyor..Sanki epidural'de stres yaparım,bir terslik olur vs. kaygısı yaşamak istemiyorum.
    Tamam,uyanmak zor oluyor,narkozdan çıkınca insan bebeğine konsantre olmakta sıkıntı yaşıyor ama iyice düşündüğümde yine genel anestezide karar kılıyorum..

12. 1 Aralık 2008
  13. ozge_844

ozge_844 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim eltim bugün doğum yaptı genel anestezi ile sezeryan..
    çok kötüydü bebek anneden önce odaya geldi çok ağladı anne ancak yarım saat sonra odaya çıkarıldı,
    ama baygın vaziyette ve eceip bağırdı çok acayip ağrısı oldu 1 saatte serum etki etti anca kendine geldi.. ilkini belden uyuşturmuşlardı sonradan ağrısı oluyo diye bunu genel yaptı ama bin pişman..

14. 1 Aralık 2008
  15. ozge_844

ozge_844 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende o yüzden kararsız kaldım ve korktum açıkçası..

16. 1 Aralık 2008
  17. nerde

nerde Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben spinal sezeryan ile doğurdum bebeğimi ve neredeyse hiç ağrı çekmedim diyebilirim.Bende doğum anına kadar yani ameliyathaneye girene kadar genel anestezi düşünüyordum ama son anda doktorun bana tavsiyeleri ile spinale karar verdim ve iyikide öyle yapmışım.Bebeğimin ilk saniyelerini gördüm,kucağıma aldım ağrısız acısız.hemen emzirme şansım oldu.4 saat sonra ayağa kalktım,18 saat sonra taburcu oldum.Bence ya epidural yada spinali tercih et.Genel anestezi hem daha ağrılı hemde bebişinin doğduğu anı görmek kadar mutluluk verici birşey yok hayatta.
    Buarada hiç korkma bende çok korkuyordum ama hamilelik daha zormuş cidden doğumdan...Kolay doğumlar sana...

18. 2 Aralık 2008
  19. dilek_286

dilek_286 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm sezeryanda her sekilde dikiş sancısını çekiosun...bence genel ol..ben epıdural olmak istedim ama ameliyat haneye girmeden odamda genel olmak istedigimi söyledim....beni sedye ile ameliyathaneye aldıklarında iyiki karar değiştirmişim dedim..çok fazla kişi oluyor ve herkeste bir kosusturmaca ...gerek yok herseyi görmene..bence psikoljik olarak etkilenir insan...genelde uyuyosun bi bakıosun odadasın...sonra acılı sancılı geciyr genel..lokal..epıdural..hepsinde sancı olur..dikişin var sonucta...ama o kadarda olucak...en fazla 3 gun ...sonrasında daha rahat oluyorsun cnm..sakınstres yapma...zaman çabuk geciyor..herseyin tadını çıkar cnm :)