genel sezeryanmi? epidurel sezaryenmi?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve dilane tarafından 27 Ekim 2008 başlatılmıştır.

27 Ekim 2008
    Konu Sahibi : dilane
  1. dilane

dilane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızımı normal doğum yaptım ama şuanda korkuyorum.sezeryanla yapmayı düşünüyorum ama en sağlıklısı hangisi bilemiyorum.fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

2. 27 Ekim 2008
  3. rhodora

rhodora Noldu Hiçbişey Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    kesinlikle epidural, ben 3 ay önce doğum yaptım konuşa konuşa, en önemlisi çıkar çıkmaz o ilk hailni gördüm oğlumun süperdi, hem hemen emzirebildim, uyanık olman süper bişi, ben öyle yap derim canım, iyiki de yapmışım diceksin sonra, sağlıklı doğumlar dilerim

4. 27 Ekim 2008
  5. gxuxzelresim

gxuxzelresim mutluyum çünkü anneyim:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle epidural yada spinal.benim spinal olmuştu ve doğumum baştan sona süperdiii. tavsiye ederimm her açıdan..

6. 27 Ekim 2008
  7. Mister81

Mister81 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.004
    Ödül Puanları:
    198
    benimde spinal oldu.ameliyat sırasında biraz bunaldığım oldu.çünkü bebek 5 dk da gelio sonra senin işin yarım saate yakın sürüyo biraz afaganlar basıyo ama hemen odana alıyolar ve sanırım genellerden biraz daha az ağrı hissediyosun ameliyat sonrası.benim öyle dayanılmayacak bi ağrım sızım olmadı.amaaaa madem ilki normal bunuda normal yap derim ben

8. 27 Ekim 2008
  9. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bende spinal olacaktım ama 5-6 kez iğneyi batırıp denediler olmadı mecburen genel anestezi oldum. ama kızızmın ilk halini görmek isterdim

10. 27 Ekim 2008
  11. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    ilk normalse bunu da normal yap bencede.en sağlıklısı.ben epidural sezeryan oldum.çok memnunum,2. gün ayaktaydım ve her işimi kendim yaptım.ağrı sızı çok olmadı .pelvis darlığı yüznden oldum.normal olabilseydi daha iyi olurdu tabi.

12. 28 Ekim 2008
  13. sece

sece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ya epidural ne spinal ne aradaki farkı bilmiyorumda

14. 28 Ekim 2008
  15. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    doktorumun dediğine göre epiduralde acı yok ama dokunmaları hissediyorsun.diğeri belden aşağı felç gibi oluyo.epidural daha yeni bi yöntemmiş.

16. 28 Ekim 2008
  17. bujimenekse

bujimenekse oglusum kocişim herseyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben ceeee normal dogum dahaa rahat sonradan göbek kalmıyoo en azından :roflol:
    ama ben belden oldum yanı bele ıgne vuruyolar belden asagısı nı hıssetmıyosun ama cocugu görüyosun hemen sonra cocugu gösterıp alıyolar ıcerıı sen yarım saat kadar beklıyosun dıkme ıslemını a.s
    sonraaa odaya alıyolar 3 saat felan bacaklarını hıssetmıyosun benım 4 saatden fazla sürmüştüü korkmustuk bayaaa a.s
    ama oglumu hemen emzırdım ve ayaga kaltım :KK46: :KK46: :KK46: oglusumla ılgılendım
    bayıltarak sezeryanda uzun süre kendıne gelemıyosun ve cocugu göremıyosun emzırmede de cook sorun cıkıyooo dıyolar ama sen yıne arastır doktorun neyı önerıyooo pekııııı :uhm:

hayırlı dogumlar sana a.s. :KK46:

18. 28 Ekim 2008
  19. ERVUS

ERVUS CANIM OĞLUM İYİKİ DOĞDUN Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Canim bence genel tercih et