genetik inceleme

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Gxoxzek tarafından 30 Ekim 2008 başlatılmıştır.

30 Ekim 2008
    Konu Sahibi : Gxoxzek
  1. Gxoxzek

Gxoxzek içindeki öküze ohaa de Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arakadaşlarr genetikk inceleme yaptıran varmı aranızda
    ben hamile kalıyorum fakatt bebeğimi kaybediyorum karnımda
    dr genetik inceleme istedi
    aslında yaptırmıytım ama sanırımm daha kapsamlı oluyor
    eğer bişiy olsada olmasada bunun sonucu tüp bebek veya aşılamaıı
    cevaplarsanızz içimm rahatlarr:Saruboceq:a.s.

2. 30 Ekim 2008
  3. Gxoxzek

Gxoxzek içindeki öküze ohaa de Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hiç yokmuu ya bu konuda tecrübesi veya bilgisi olann koca sitedee

4. 30 Ekim 2008
  5. minos

minos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    arkadasim yardim etmek isterdim ama bu konuda hic bi bilgim yok
    insallah rabbim sanada banada butun isteyenlere yasatir bu annelik duygusunu

6. 30 Ekim 2008
  7. seybay

seybay umut et! sabret! şükret! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim ben bir kez micro yaptırdım..Dördüzlerim oldu.Ancak 2,5 aylıkken kalpleri durduğu için kaybettim..Ardından kürtaj oldum..
    Genelde tıbbi olarak genetik incelemeyi 2 ya da 3 düşük ardından yaptırmayı öneriyor doktorlar..ilk düşükler için genetik inceleme istenmiyor çünki ilk düşüklerin gerçekleşme olasılığı çok daha fazla..Düşüklerin tekrarlaması halinde inceleme öneriliyor..Ancak ben dondurulmuşlarım da olduğu için baştan tedbiri almak ve ona göre transfer yaptırmak istediğim için gereken kan ve kromozom testlerimi eşimle birlikte yaptırdım..Şu an sonuç bekliyorum..Eğer kanda pıhtılaşma ya da genetik olarak bir sorun var ise baştan önlemini alalım istiyoruz..En azından bir sonraki tedavime başladığımda için rahat olacak..Belki de tüm bu testlerin sonucunda herhangi bir sorun çıkmayacak..Tedbir bizden takdir allahtan..Dr gereken ayrıntılı testleri veriyor ona göre yaptırıyorsun canım..

8. 30 Ekim 2008
  9. eyetkiner

eyetkiner deniz gözlü bebeğim Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba canım
    ben 4 düşük yaşadım kendiliğinden oluşan gebeliklerdi. fakat 5-6 haftalıkken gelişimi duruyordu 7. haftadayken bile kalp atışları olmuyordu düşük ile sonuçlanıyordu. son düşüğümden sonra kromozom aalizi ve bi kaç test istediler benden ve eşimden koromozom test sonucuma göre kromozomlarımda translokasyon olduğu ortaya çıktı.tüp bebeğe başvurdum. pgt yaptırmam gerektiğini söyledler. tedaviye başladım. 15 tane ymurtam oldu 9 tanesi döllendi. 9 tanesine de pgt yapıldı sadece 2 tanesi normal değerlerde çıktı ve 2 tanesi transfer edildi 27 ekimde 7 kasımda gebelik testim var. bu sefer yolunda gideceğine inanıyorum en azından bebeklerimin sağlıklı olduklarını biliyorum.
    umarım seninde hakknda hayırlısı olur ama kromozomal bi anormallik olursa mutlaka pgt yaptır canım bizim diğerlerinden faklı durumumuz hem sağlıklı embriyo hem de genetik testten geçmesini bekliyoruz ama meleklerimize kavuşmak için bu kadar zahmete değer sanıyorrumm...

10. 30 Ekim 2008
  11. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim inan hicbir bilgim yok bu konuda Allahim saglikli evlatlar versin kucagina almayida nasip etsin insallah..senin icin su an yapabilecegim tek sey bu...

12. 30 Ekim 2008
  13. kahvelokum

kahvelokum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben genetik inceleme yaptırdım. devlet hastanelerinde 2 düşükten önce yapmıyorlar bu incelemeyi normalde. bebeğimin kalbi durmuştu, kürtajdan sonra inceleme için özel bir tüpte alıp inceleme yapıldı. sonuçta bir şey çıkmadı. ama yaptırmakta fayda var bence. kromozonal bir bozukluk varsa ona göre tedbir alınır.
    inş rabbim en kısa zamanda kucağına almayı nasip eder meleğini...

14. 30 Ekim 2008
  15. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    gözeğim kapsamlı bişekilde yaptır bencede hayırlısı olsun dualarım seninle
    daha fazla üzülmeni istemiyorum

16. 30 Ekim 2008
  17. sevimli hayalet

sevimli hayalet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb bızde genetık testı yenı yaptırdık 9 kasımda sonucunu alacagız.ınsallah hayırlı sonuclar alırız.bız 1 kez mikroenjeksiyon tedavısı gorduk sonuc negatıftı.2 baslamadan once doktorumuz ıstedı.hakkımızda hayırlısı olsun.

18. 30 Ekim 2008
  19. seybay

seybay umut et! sabret! şükret! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sevimli hayalet...ben de yaklaşık 3 gün önce kromozom ve kan testlerimi yaptırdım..sonuçları aldığımızda bilgilerimizi paylaşalım hayatım...