Genital herpes yardım

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve tuleme tarafından 28 Ekim 2008 başlatılmıştır.

28 Ekim 2008
    Konu Sahibi : tuleme
  1. tuleme

tuleme Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    --------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar merhaba. Bu konu şu an benim başıma gelmiş gibi. bundan 8 gün önce halsizlik idrarda yanma, akıntı şikayetleriyle gittim. Kan tahlili, kültür ve smear alındı. Sadece trikomonas çıktı. Kan testleride genital herpesi göstermedi. Ama ilk defa yaşandığında kan testleri negatif çıkıp bir müddet sonra pozitifleşebiliyormuş. Ben çok korkuyorum. Görüntü ve muayene ve şikayetlerim herpes ama sonuçlara göre trikomanas ve mantar tedavisine başlandı. Şu an idrarda yanma azalarak devam ediyor. Cubbat arkadaşda yaşamıştı ve araştırma yapıyordu. Şu an nasıl ve hastalığı belirlendimi merak ettim. Ayrıca bu konuda bilgisi olanlarada sormak istiyorum, kan ve kültürde çıkmadığına göre endişelenmekte haksızmıyım.
    Teşekkürler

2. 28 Ekim 2008
  3. April

April Hep daha daha çok oku!!! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    merhaba canım, çok geçmiş olsun...
    bende herpes yok ama HPV vardı geçen yıl. 7 aydır yeni siğil çıkmadı ama uzun zaman bu tip virüsleri ve cinsel yolla bulaşan hastalıkları araştırdım.
    herpes'te bu tip tahliller yapıldığını bilmiyordum açıkçası ama bence çok iyi olmuş. görünürde bir uçuk var diyorsun, idrarda yanma ve halsizlik te herpesin önemli belirtileridir. doktorunun vereceği ilaçlarla bu dönemi atlatacaksın endişelenme sakın...bu tip virüsler inatçı olabiliyorlar, tekrarlayabilir ama kendine iyi bakarsan, virüsü yenme ihtimalin çok yüksek çünki henüz yolun çok başındasın canım. herpeste en önemli şey, genel hijyen kurallarına dikkat etmen.
    yine yazacaım sevgiler...

4. 30 Ekim 2008
  5. bernice

bernice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım geçmiş olsun.Ben de de genital herpes var.Aslında bildiğin gibi, herpes insanların çoğunda var ama farkında değiller.Genital olanı ise biraz daha rahatsız edici.Bu hastalık tamamen geçmiyor.Ama aşırı rahatsızlık edii bir yanı da yok. Yorulduğunda, stres yaptığında, üzüldüğünde nüksediyor.3 aşamalı bir hastalık. Birinci aşamada yani baştaysan drun sana verdiği ilaçı hastalık belirtilerini hissettiğinde içmen gerekiyor.Ama genital herpes %100 yok olmuyor.Ben yurtdışında bu hastalık üzerine uzmanlaşmış bir prof a görünmüştüm , o bana bunları söylemişti.

6. 3 Kasım 2008
  7. tuleme

tuleme Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler. Ben geçen hafta moral olarak çok kötüydüm cevap yazamadım. Geçen hafta doktora tekrar gittim. Genital herpes olmadığını tekrarladı, bu seferde siğil gördüğünü söyledi. Geçen gittiğimde olmadığını yeni oluştuğunu söyledi. Ben kafayı yemek üzereyim. Bugün başka bir doktora gideceğim. Eğer siğilse bu siğiller nasıl geçecek, Nisancığım ne kadar güzel yaklaşıyorsun, ne kadar moral veriyorsun sağol ama ben şu an panik içindeyim. Sonra tekrar yazacağım arkadaşlar.

8. 3 Kasım 2008
  9. April

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
  10. 29 Kasım 2008
  11. bilgesu84

bilgesu84 Guest

arkadaşlar mrb,şuan malesef bende genital herpes denen hastalığa yakalanmış durumdayım ve gerçekten psikolojim altüst oldu,bu hastalıkla ilgili okuduğum şeyler beniçok korkutuyor,hiv virüsü taşıma ihtimalinin daha yüksek oluşu,rahim ağzı kanserine daha kolay yakalanma,hamilelikte düşük riski yada çocuğu özürlü doğması,lütfen bilgisi olan varsa banada yardım etsin,bunla nasıl başedecğim 3aydır çekiyrum bunu ve 3 oldu bu çıkışları,lütfen cvp yazarsanız sevinirim arkadaşlar

12. 29 Kasım 2008
  13. bilgesu84

bilgesu84 Guest

mrb bernice sende de var olduğunu söylemişsin lütfen benide bilgilendirirmisin çok korkuyorum kafamda hep sorular var ve cinsel yaşamımı bu durum nasıl etkileyecek çok korkuyorum

14. 29 Kasım 2008
  15. April

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    canım, geçmiş olsun öncelikle,
    bu virus ve herpes hastalığı, cinsel hayatını bir ölçüde kötü etkiler tabi, ama yara hali (uçuk varken) geçene kadar cinsel temasta bulunmazsan, daha kolay atlatırsın. canım ya, ço kbuyutulcek bişey değil. kendine bu kadar yüklenme...ben HPV taşıyıcısydım, 7.5 aydır hiç siğil çıkmadı, yani buyuk ölçüde virüsü yenmeyi başardım. herpesi de yenebilirsin, ama birinci koşul, moralini bozmamak! =) yenebileceğine inanacaksın, kendine iyi bakıcak, sağlıklı besleneceksin...
    herpesin, bebek sahibi olmak üzerinde hiç bir olmusuz etkisi yok bildiğim kadarıyla. ben bu cinsel yolla bulaşan hastalıklar konusunda, baya araştırma yaptım canım, sadece vajina içinde siğil olduğunda (HPV) normal doğuma izin verilmiyor o kadar. herpes doğumda bebeğe geçer mi bilmiyorum ama sanmıyorum canım. vajinanın dış bölgesine pek değmiyor bebek. bebeğin gelişimine falan da hiç bir etkisi olmaz virüsün, korkma...

sevgiler canım! a.s.

16. 30 Kasım 2008
  17. bilgesu84

bilgesu84 Guest

canım çok tşk diyorum sanada çok geçmiş olsun ama daha iyi olmana çok sevindim.bu benim psikolojimi çok bozdu durmadan kendimi suçluyorum,şuandada yaralarım var gerçekten çokta acı veriyor,tam 3aydır bu 3.yaşayışım ve canımdan bezdim desem yeridir...bunu partnerime ne şekilde diyeceğim ya benden vazgeçerse diye düşünmekte beni çok yıpratıyor ve her ilişkiden sonra yaşarmıyım diyede çok korkuyorm çünkü tahrişde bunu tetikliyomuş.yani şuanda gerçekten çok kötü hissediyorum kendimi:KK43:

18. 30 Kasım 2008
  19. April

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    canım, acı verdiğini biliyorum :KK43: doktora gittin değil mi ? o sana krem vs gibi ilaçlar verebilir veya hap şeklinde kurutucu ilaçlar da olabilir.