gerçek dostlar arkadaşlar...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve cigdem_k tarafından 25 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

25 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : cigdem_k
  1. cigdem_k

cigdem_k Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    "İnsanların kendinden daha az başarılı insanlarla başarısını,mutsuz insanlarla mutluluğunu konuşmaması gerektiğini öğrendim...."

sizce de böyle mi??
    hayat size bunu öğretti mi???

ne dersiniz.......

2. 25 Ağustos 2010
  3. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    nazr değer diye mi? yoksa kıskanırlar yada üzülürler diye mi?

4. 26 Ağustos 2010
  5. cigdem_k

cigdem_k Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bilmemki...
    son yıllarda çok sevdiğim çocukluğumu, gençliğimi paylaştığım bir dostumu yavaş yavaş kaybettim....üniversiteden sonra yollarımız ayrıldı...ben atandım o 5 yıldır iş bulma telaşındaydı....
    adım adım koptu benden...aramızda kilometreler vardı ama olsun insan sevdiğinden kopmazdı enazından benim için öyle...sonra zoraki ittire kaktıra son 2 yıla geldik...1 buçuk yıl önce ben evlendim, küçük bir ilçede,sakin, mutlu, huzurlu bi hayat kurdum kendime...arkadaşlarımı da içinde zannederek...bu süre zarfında az görüştük hep işi bahanesiydi..haklıydı aslında bankacı kendisi...inanılmaz stresli yorucu mutsuz bir hayat...(onun bana yansıttığı aslında düşündüğümde gerçekten öyle)
    evlendikten sonra sürekli hayatımda kalması için çabaladım...hep işi vardı yorgunluğu mutsuzluğu vardı...farkettim hep ama elimden bişey gelmedi...hep anlayışlı olmaya çalıştım...belki de o haklı ben sakin hayatımda onu anlamadım...

en son yine bir çaba ile aylardan sonra ulaşmaya çalıştım (teknoloji kullanarak mesaj ile) hiç beklemediğim bir cevap aldım..."ben burda işimle, yalnızlığımla,hayatla boğuşurken sen orda sakinliğinle kurduğun düzeninle beni nasıl sorgularsın?" ne düşüneceğimi bilemedim...oysa ben hep onun yalnızlığını, mutsuzluğubu paylaşayım istedim...kendi hayatımı çok mu gözüne soktum acaba???

burda işte merakım mutluluğumu yansıtmasaydım, hayatımı çok mu gözüne soktum-ki kimse tam anlamıyla mutlu olamaz- belki benimle olsaydı ben mutsuzluklarımı paylaşacaktım....

maillerimi karıştırırken gördüm uzun bir yazı bir arkadaşım göndermiş ve bu cümle....

acaba yapamadımmı?? paylaşamadım mı yalnızlığını?? yoksa biz gerçek dost değil miydik???

belki de "bir derdim var" a yazmalıydım içerik itibarı ile...ama konuşalım fikir teatisinde bulunalım ne bileyim hayata dair bişeyi paylaşalım istedim....

er-ca çok uzun yazdım kusura bakma ama sanırım cevap üzülürler sonra sizi terkederler diye ...

Son düzenleme: 26 Ağustos 2010
  6. 26 Ağustos 2010
  7. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    çiğdem ben bu anlattıklarında okuyunca kendimi karşı tarafta gördüm.zira benimde yıllar geçmesine rağmen hala düzenli bir işim yok,bunun çok sıkıntısını çektim zaman zaman ve çekiyorum.benim de bütün arkadaşlarım evlendi ve düzenli bir ilişkim dahi olmadı..çok arkadaşımın evlide olsa zor günlerinde ben yanında oldum,her aşamada vs..ama yalnız bırakılan yine ben oldum (bu durumda da sen oluyorum)..hala daha öyle ..son bi dostum vardı biriyle tanıştı vs.sonra hızlıca söz nişan olayları derken ben kendimi yalnız buldum..bu durumda da yani benim tam tersi olup hayatını bi şekilde yoluna koyanlar benden kaçtı mı diyim artık uzaklaştı mı ...ne olursa olsun vefa önemli,onca yıllık hatırlar da...herkes mutlu olsun isteriz tabii.herkesin işi gücü yuvası olsun..olana da saygı olsun olmayanada..

8. 26 Ağustos 2010
  9. cigdem_k

cigdem_k Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    değil mi ama??

ne güzel söyledin..bu yüzden başlığım "gerçek dostlar arkadaşlar"...sen yalnız bırakılmışsın ben de belki artık iki kişi olduğum, fazla geldiğim için terkedildim..ya da başka bişey...ama çooook üzgünüm...arkadaşlık böyle olmamalı ki...arkadaş mutsuzluğuda mutluluğu da paylaşandır...

ben çok özledim, çok üzgünüm çok kırgınım ama ne yapacağım...
    her aradığımda her ulaşmaya çalıştığımda elim boş döndüm...

10. 26 Ağustos 2010
  11. fiyonk_

fiyonk_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    karşı taraf senin ona hava attığını düşünebiliyor.
    bu yüzden söylenmiş bir söz olmalı bu.
    doğru olabilir.

12. 26 Ağustos 2010
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    herkesle herşey paylaşılmamalı.
    olumunekankayizsmile
    -eşinden yeni ayrılmış/ölmüş birine sürekli eşinizle yaptığınız aktiviteleri anlatmanız.

-iflasa uğramış birine yaptığınız tatilden değiştirdiğiniz koltuk takımından,yeni aldığınız arabanızdan bahsetmeniz.

-çocuğu başarısız yada sınıfta kalmış bir anneye çocuğunuzun başarısından bahsedip gurur duymanız.

-çocuğu olmayan bir bayana 3. veya 4. çocuğu düşündüğünüzü mutluluk kelebeği edasında anlatmanız.

-boşanmak üzere bir insana mutluluktan uçtuğunuzu ikinci baharı yaşadığınızı anlatmanız.

-evinde zar zor yemek pişiren insana bilmem nereden yemek söyleyip yiyoruz yemeğe gidiyoruz diyip anlatmanız olmaz...

insanlar dengi dengine muhabbet kurmalı sözlerine de dikkat etmeli. bazen biz mutluluğumuzu paylaştığımızı sanarken kanayan bir yaraya tuz basabiliriz.

14. 26 Ağustos 2010
  15. Deryacik

Deryacik ...KUAFÖR OLDUM BEN... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146

Çok halşısın canım elimden geldiğince dikkat ederim bu konuya eşim sayesinde
    Eşim çok dikkatlidir Nazara inanır mesala
    Mutlu görünmez dışarda çok mutluyz demez uluorta
    Kazancını gizler
    Hiç ama hiç bir şeyiyle malı mülk para en basiti elindeki telefonla bile övündüğünü görmedim
    Göstermek için değil gizlemek için çaba harcadığını bilirim
    Gönül işine çok inanır mesela
    Hava atmayı sevmez şaka yollu takılmıyorsa sevdiği arkadaşlarına bizim içimizde bizden olanlar hariç onlarda sayılıdır zaten...

Sen iyi niyetle yapıyorsun ama karşındaki anlamıyor
    Hava atıyorsun sanıyor onu küçük gördüğünü sanıyor
    Bazen insanlar patlayacak yer arıyor ve bunlar o son nokta olabiliyor...

Sebebi bence kendi bilmez neoldum budalaları sonradan görmeler yani
    Hep söylerim Allah kimseyi sonradan görme yapmasın diye
    Durumunu anlamaz bilmez kendince konuşur ve konuştukça batar
    Benim fikrimce tabii

16. 26 Ağustos 2010
  17. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    insanlar bazı şeyleri kendi bünyelerinde kabul ettikleri zaman sen ne yaparsan yap elin boş dönersin canım..buraa önemli olan yada bekar ,çalışan yada çalışmayan...önemli değil ne olursa osun insanın kişilik yapısı ve hayatı algılayış biçimidir..o insan evlenmiş olada aynı şeyleri yaaşrsın..demek istediğim şartlarınız eşit olsada..maalesef yılların verdiği bir emek ama bazen kaybolabiliyor hiç nedensiz,sebepsiz..yıllar geçtikçe bir bir eksiliyor herşey gibi dostalrımızın sayısıda..ben de üzülüyorum ama zaten demek değil midir ki gerçek dostluk iyi günde kötü günde her zaman yan yana olabilmek...hangi iş hangi eş yada hani başka bişiy dostun yerini alabilir..:1no2:

18. 26 Ağustos 2010
  19. narcoleptic

narcoleptic A'raf Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Gerçek dost olabilseydiniz bence böyle olmazdı Çiğdem,nerde tıkandınız onu bulmak lazım,belki kıskandı çok iyi niyetle anlattığınız şeyleri ,belki samimiyetinize inanamadı,belki sırf hırsından ve mutsuzluğundan görmek istemedi çabanızı.

Dostluğunuz bir sınav veriyor bence,eğer gerçek dostsanız bunu atlatır,daha güçlü devam edersiniz,değilse zaten ne yapsanız kar etmez.Bence hiç gocunmayın adım atmaktan,gurur yapmayın,seni anlamak istiyorum,böyle olmak istemiyorum deyin,hiçbirşey kaybetmezsiniz,olmuyosada elimden gelebileni yaptım dersiniz.